Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Insignia 2.0T 220hp

lodestr снимка lodestr 04 август 2019 - 22:46

Привет на всички!
Насочил съм се към покупка на въпросния модел и двигател, тъй като ми се струва най-удачен вариант, а и не съм привърженик на дизела. Не съм притежавал или карал Опел до момента, но Инсигнията ми харесва много. Имам малко технически въпроси, на които не можах да намеря отговор и ще се радвам ако помогнете. Прочетох доста мнения за въпросния двигател и като цяло не видях лоши отзиви. На колата почти сигурно ще се слага газ. Правя по около 10 до 15к км годишно, като част от тях градско в София. Та на въпросите:

1. Как стои въпроса с обслужването на двигателя? С вериги или ремък е? Скъпо ли е обслужването? Има ли някакви генерални или често срещани сериозни проблеми, за които да гледам при покупка? Доколкото виждам го вграждат от 2008 до към 2011. Все един и същ ли се вгражда или има разлики?

2. Колата ще е задължително автомат. Какъв е типа на кутията - вариаторна, робот, нормален автомат. Ако някой знае кой модел кутия се вгражда, или поне на кой производител?

3. Видях доста мнения, които не препоръчват 4х4, но така и не разбрах защо? Загледах се и в 2.8 двигателя, но той е само с 4х4. Проблеми ли има със системата, създава ли ядове? Постоянно зацепено ли е или включва при нужда? Карам куатро от доста време и е факт, че в 90% от времето нямам полза от него, но понякога помага доста. Ако и тук няма ядове със системата бих предпочел 4х4.

4. Като динамика виждам, че я дават около 8с от 0-100, което е близко до сегашната ми кола и ми е предостатъчно, не съм състезател. Предполагам возията е добре, тъй като е доста тежка?

5. Има ли като цяло специфични неща по агрегати и окачване, които да създават проблеми и да струват скъпо като ремонт? Тук включвам и екстрите, тъй като ще търся кома с повечко екстри, а доста от тях обикновено създават проблеми...

6. Ако се спра на автомобил, мога ли да проверя историята му в представителството само по ВИН номер? Колко струва? Трябва ли да съм със собственика или няма значение?

Благодаря предварително за отделеното време, надявам се темата да е полезна и за други хора.

Поздрави!
Отговори

sathv снимка sathv 04 август 2019 - 23:37

Абе каква газ на директ инжекцион мотор ще слагаш? Че пък по 10000 км на година ще караш. Ти тая газова ще я избиваш 10 години. То не, че няма разработки ама проблемите са много. Той самия двигател си е проблемен. Две вериги, променливо газоразпределение, турбо... Пък коли с евтина поддръжка вече няма. Да не говорим пък за инсигния където цените са сериозни. Пък ако си нагласил под 15000 лева хептен ще гризнеш дръвцето щото за тези пари качествена инсигния няма. Камо ли пък автомат.
Мнението беше редактирано от sathv: 05 август 2019 - 00:36
Отговори

lodestr снимка lodestr 05 август 2019 - 14:14

Навсякъде пише, че този двигател НЕ е с директно впръскване, т.е. се слага обикновен газов инжекцион. Никъде не съм писал за евтино. Наясно съм, че няма да поддържам голф. Питам генерални въпроси, които мисля повечето хора фенове на марката трябва да знаят, а на мен не са ми известни. Благодаря че мислите за моите финанси, но никъде не съм писал колко пари имам и мисля да давам. Ако ми трябва финансов консултант ще се обадя на господина писал предното мнения.
Благодаря за информацията за променливото газоразпределение и веригите, но като ви видях мнението за директното впръскване, не мисля да се доверявам. Ще изчакам някой друг да се включи. Поздрави!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 05 август 2019 - 15:46

Тоя двигател на много места го пише че не е с директно впръскване, ама на живо още никой не е виждал писаното дс7е вярно
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 05 август 2019 - 17:12

Не съм много навътре, ама многоточково впръскване ...
https://www.autodata...urbo-220-hp-4x4
Отговори

sathv снимка sathv 05 август 2019 - 18:11

dimitarmark, що не вземеш да си изтриеш поста, поне в нашия форум да няма недоразумения? Не, че не си прав. Той direct двигателя също е с многоточково впръскване. Остави го автора на темата да се оправя сам, щото явно е много отворен, всичко знае, много е чел и то проверени публикации където в интернет са в изобилие. Нищо, че точно сега имам точно такава инсигния за ремонт. Нестабилна работа на двигателя. На първо четене неработещ електромагнитен клапан на разпределителния вал, липса на подгрев и на двете седалки, и изгорял модул за управление на ел.стъклата барабар с левия мотор. Няма да казвам, че е е direct щото всичките 2.0 са такива първо А20NHT и по новия А20NFT
Мнението беше редактирано от sathv: 05 август 2019 - 18:16
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 август 2019 - 18:45

Пропуснали са онова "под високо налягане" след многоточковото впръскване.
Едно приятелче преди две години си взе такава и си е точно с директно впръскване под високо налягане. Лошата новина е, че нищо хубаво не видя от тая кола.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 05 август 2019 - 20:37

Нищо няма да трия! Кой както иска да го разбира, още Вектра Ц е с Директ, какво остава за Инсигния.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 05 август 2019 - 20:41

Точно заради тази грешка в autodata 24 са ставали и друг път спорове... Но и двата 2.0 T мотора са с директно впръскване...
Отговори

lodestr снимка lodestr 05 август 2019 - 21:48

sathv, пич, грам не съм отворен, зададох конкретни въпроси, ти почна да се правиш на счетоводител. Да беше казал каквото знаеш, както си направил в част от второто мнение и да не се правиш на голямото доброутро.
Заради такива като тебе хората намразиха форумите и кадърните хора спряха да пишат. Щото винаги се появява един тарикат, дето много ги разбира и почва да ти обяснява колко си тъп, беден, как такава кола не ти трябва, щото не можеш да я поддържаш.
А в аутодата и на още доста места пише точно многоточково впръскване. На тези с директно си пише директно. Явно са в грешка за конкретния двигател, което в моя случай изключва газта, но все още не изключва покупка на такава кола. Газта е ако си заслужава, но не е задължителна. Повече ме интересуват нещата за автомата, 4х4 и т.н.
Отговори

sathv снимка sathv 05 август 2019 - 22:27

 lodestr, на 05 август 2019 - 21:48, каза:


Заради такива като тебе хората намразиха форумите и кадърните хора спряха да пишат.

Тук отново си в грешка. На толкова хора съм помогнал във форума, че се гордея с това и то ей тъй самарянската, защото на никой не съм длъжен, както и никой не е длъжен с нищо на мен. Дори и вчера щот си нямам друга работа, започнах нова интересна тема за проблем с който се сблъсквам за първи път. И то не заради търсене на помощ от някого а за да се оформи качествено една тема за да е полезна на всички, барабар със снимки и основно теоретическа обосновка която в момента ми бяга но след няколко дена ще изясня. Иначе е много лесно да отвориш една тема с 10 въпроса, да я сложиш в неправилния раздел, което значи,че не си прочел правилата във форума и да чакаш да седне някой да ти пише персонално на въпросите, щот щот си няма друга работа, а ти не можеш да използваш търсачката на форума и да получиш нужната информация. И както виждаш от толкова постове в темата ти, единствено аз ти дадох полезна информация. Така, че да кажеш че заради мен хората са спрели да пишат е несериозно.
И не съм ти никакъв счетоводител да ти правя сметка за какво да си харчиш парите. Но само като чуя "евтина поддръжка и газ" и ми става пределно ясно за какво става въпрос. Да търсиш евтина поддръжка на модел-флагман на коя да е фирма е крайно наивно. А форума е пълен с теми от рода "помогнете, повреди ми се еди какво си какво да правя като цялата кола не струва толкова и т.н. И не е проблема в инсигнията. Много добри автомобили са , ама нови. Нали знаеш, че основната печалба на автопроизводителите не е от продажбата на нови автомобили. Там печалбата е под 10%, а основните приходи идват от сервизна дейност и търговия с оригинални резервни части. Така, че тя колата умишлено е проектирана след определено време да ти стъжни живота. Особено скъпите модели.
Както и да е. Нищо лично.
Мнението беше редактирано от sathv: 05 август 2019 - 22:56
Отговори

lodestr снимка lodestr 06 август 2019 - 00:16

Прав си, не си длъжен на никого. В такъв случай подминаваш поста и темата и не се занимаваш. Правилата не съм ги чел, признавам, но бих се обзаложил, че ти също не си, както и 95% от пишещите тук. Има модератори, които ако преценят ще преместят темата.
Относно "евтината поддръжка", това си го чул явно по телевизора, докато си писал, щото аз такова нещо никъде не съм казал.
А тия няколко реда накрая се чудя даже как да ги коментирам...отново се правиш на счетоводител и ми обясняваш кой от какво печели. Ние не падаме от небето, ясно е че стара кола иска поддръжка. Никъде не съм писал за евтина такава, а дали има някакви генерални неща, които ще помогнат да не взема някой гробник. До сега съм карал все Аудита, дали поддръжката на Опела ме притеснява според теб? Ясно е че вечни неща няма и че всичко е до време. Както и да е. Няма смисъл да хабим клавиатурите повече. Типично по български се получи тука работата. Появи се един умник, дето си е навил на пръста да напише нещо, въпреки че питаш друго и мача свършва. Жив и здрав и се ориентирай към счетоводния сектор, току виж от Опел те взели на работа, като гледам вече си наясно с печалбите от различните сектори.
Нищо лично, ама ако беше вложил тая енергия да отговориш на въпросите щях да ти повярвам, че си добрия самарянин.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 август 2019 - 08:08

Човече чета темата и колегата Sathv може да си е позволил малко фамилиарност, но в никакъв случай грубост. И ти е отговорил съвсем точно какво мисли, защото питаш какво мислят хората. Напоследък има доста засегнати хора дето не са внимавали в час по литература и не могат да прочетат какво им е написано. Надявам се да приемеш коментара ми с усмивка, не да се засягаш, но ти започваш с квалификациите, а имаш претенции, че не искаш да те квалифицират...Надявам се да приемеш малко конструктивна критика без да се сърдиш.

Нито колата нито скоростите нито мотора са лоши. И газ се слага, няма достатъчно извадка да се каже как се отразява на мотора след повече километри. Все пак според мен с едни 2000 лв ще сложиш нещо дето ще пуска по малко бензин и ще върви като хората, въпроса е дали ще ги избиеш някога както са ти казали. Ако си струва давай.

Ако искаш да нямаш проблеми ще трябва да намериш читава бройка. Всичко на 500/600 000 км ще ти прави проблеми, а повярвай повечето са на такива километри.

4х4 - има няколко проблема с раздадка и соленоиди и свързани неща споделени до сега във форума. Даже май повечето хора дето са взели стара такава кола им се налага да го правят това в някъв момент. По спомен не е скъп ремонт - 500 до 1500 лв и не те оставя на пътя, а почва да светка лампа.

Автомат - като при всички коли с автомат. Все пак като сложиш цените за смяна на съединител при ръчка все едно да си вземеш два автомата втора ръка и да се надяваш единя да работи. Бензиновите са малко по-редки да знаеш.

Мотора - от моя гледна точка пак няма нищо страшно. Въпроса е дали си готов да го платиш (не съм счетоводител и не те питам наистина)? По-скоро бих очаквал проблеми с други неща. Мотора най-много да му трябва обслужване. Все пак внимавай да не е масларка.
Отговори

lodestr снимка lodestr 06 август 2019 - 10:00

Газта отпада при положение, че е с директно впръскване, няма смисъл от тази схема.
Все пак автомата предполагам е нормален с хидротрансформатор, ако не бъркам името?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 август 2019 - 10:36

До колкото знам е с хидротрансформатор, макар да не намирам разлика между различните видове. Все тая е като цени. Втора ръка си е котка в чувал. Има рискове да е хвърлен защото е почнал да рита, но не мисля че има какво да му се плашиш.
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 август 2019 - 12:03

Автомата си е класически с хидротрансформатор, 6 степенен - Айсин-AF 40. Монтира се в Пежо, Ситроен, Нисан (след издънките с CVT), Форд, Волво, Опел и разбира се Тойота щото си е техен. Счита се за много надежден и издържлив но! - във всички официални ръководства на автомобилите (поне за Опел и Тойота) пише че маслото на АСК не се сменя за целия срок на експлоатация което е пълна простотия но на запад не сменят масло. Тук някой се хвърлят да го сменят изцяло и започват проблемите. Кутията е доста разпространена и нашите сервизи се хвалят че я ремонтират успешно, пък и сервизите за автомати в БГ стават все повече.
И двата мотора са с директно впръскване, понеже от около година също се интересувам от този автомобил разпитах подробно как стоят нещата с газовото за двигателя. При максмимално натоварване разход Бензин/газ стига 70/30%, при кротко каране 20/80. Цената на газовото започва от 1800лв най-ниския клас за този мотор. Аз лично се отказах поради сериозното ми недоверие към 4х4 а пък 350Нм само на предно ми се вижда несериозно, особено за автоматик през зимата.
Мнението беше редактирано от Коцето: 06 август 2019 - 12:28
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 август 2019 - 13:45

Относно Aisin-a, надеждна кутия, стига да е обслужвана навреме. Ако ли не, има цяло хидро/мидро там клапанно тяло за 650 долара. Даже на едно място го видях за 400 го поправят или дават поправено срещу старото, нещо такова беше..
Както знаем за сметка на комфорта, автоматикът качва леко разхода на гориво с 1/100 1.5/100 нагоре.

Затова не мисля че ако се направи веднъж за времето, през което ще има човек колата - е нещо хипер скъпо. Всичко зависи от това, кой как се е грижил преди "нас".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 август 2019 - 13:47
Отговори

lodestr снимка lodestr 06 август 2019 - 21:58

Благодаря на всички за информацията. Газта отпада на 100% при положение, че двигателя е такъв. Просто няма смисъл.
А за кутията за мен има значение. Карал съм от 3те типа. Вариаторната е много приятно за каране, но и най чуплива, поне при ВАГ групата, но мисля и при останалите е така. За каране е супер, все едно караш тролей :) Робота за мен е най гаден. Бавен, шумен и неефективен. Поне с такова впечатление останах от едно Сузуки Суифт.
В момента карам автомат на ZF, който едва ли е много различен от Айзин-а. Обслужих го като купих колата. По километраж беше 220к км, реално сигурно 400+. Маслото не беше сменяно никога. На картера и по филтъра (магнитите) се беше събрала 3 пръста гняс. След смяната се усети че сякаш се отпушиха някакви луфтове по кутията заради новото масло, но въпреки това включваше и се държеше по-добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg