Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

H7 LED крушки

titan22 снимка titan22 03 декември 2016 - 17:13

За цената на тези ЛЕД крушки ще си вземеш качествен ксенон и ще виждаш през ноща.Аз небих дал толкова пари за технология която е още далече от възможностите на истинските крушки.
Отговори

hudson снимка hudson 03 декември 2016 - 18:32

Абсолютно подкрепям горното мнение.
Не можете да очаквате от LED крушка имитация на Н7 за 30-40$ да свети като фабричните LED фарове на новите коли. Най-малкото във фара на новата астра има 6 диода, които са поне два пъти по-големи от тези в китайската имитация. Да не говорим за качеството на компонентите.
Отговори

bat van снимка bat van 03 декември 2016 - 20:07

Търсете си крушки с такива диоди. https://www.aliexpre...f9-0b7eee30c549
И обръщайте внимание на къде са ориентирани диодите спрямо рефлектора. Аз съм с подобни на Вектра Б и съм доволен.Преди това бях със ксенон.
Тези които са дадени от колегата bobiavto са живо набутване от всякъде.
Диодите светят бяла като ксенона но не заслепяват като него. Сега ако се наложи да избирам ще избера диодните.
Всеки сам да решава.
Ако някой е близо до Ямбол и иска да види кок светят мОите диодни крушки няма да откажа на никой.
Да драсне едно лично и ще се оговорим .
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 03 декември 2016 - 20:45

 titan22, на 03 декември 2016 - 17:13, каза:

За цената на тези ЛЕД крушки ще си вземеш качествен ксенон и ще виждаш през ноща.Аз небих дал толкова пари за технология която е още далече от възможностите на истинските крушки.

Kсенон без лупа е ПУНТА МАРА.Кой каквото ще да разправя.2 години карах така и ми омръзна да постоянно да ми присветкат.Вградих си лупи у фаровете и сега е ебахти и кефа.
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 декември 2016 - 23:05

Евтините LED лампички ще имат същия ефект, като селски ксенон без лупа. Някой колеги не могат да разберат че фара е цяла оптична система и щом е предвиден за халоген трябва да си работи с халогенна лампа. Ксеноновите фарове са различни както и LED фаровете и всякакви такива китайски финтифлюшки са пародия на фар срещу която аз дори не си играя да присветвам а направо си карам на дълги. Мой познат си взе оригинални LED фарове за БМВ, като караш срещу него имаш усещането че кара на габарити, а като седнеш зад волана отпред е ден, но се изръси 1400 евра за глезотията.
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 декември 2016 - 23:13
Отговори

bobiavto снимка bobiavto 04 декември 2016 - 18:03

Тези,които съм посочил са просто пример, въпросът е кое по-добър избор, Сигнума е с лупи фабрично и смятам, че и двата варианта трябва да са сполучливи . Лично смятам,че LED технологията е само за първично вграждане, предвид технологията която се използва. Но пък ако има добри варианти , защо да не се ползва. Ксенон сън купувал преди 9 год. за вектрата , на цена около 900лв. , 4300К на 35W и до ден днешен работи без проблем,сменил съм само едната от крушките. Много добра осветяемост има, но пък новите технологии са си нови...
Мнението беше редактирано от bobiavto: 04 декември 2016 - 18:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg