Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Стърже, ромоли и не зацепва при отпускане на съединителя

JorkataG снимка JorkataG 01 април 2020 - 14:04

 bobobobi, на 01 април 2020 - 14:02, каза:

В същия сайт има и бая обяви само за сваляемата глава на теглича, така, че лесно можеш да си попълниш комплектовката.

Видях ги част от тези обяви но са за други модели.
Отговори

jorkata снимка jorkata 24 май 2020 - 09:39

Колата я изтеглихме пред блока още преди на пуснат зелената зона. Намерих кука от корса, замерих външния диаметър на резбата- 16,0 мм, а стъпката е 3,5 мм.
При тегленето започва да стърже и скърца като вдигне малко преди 20 км/ч(при 10 км/ч не стърже толкова), също и като натисна спирачки АБС- а стърже- двигателя си работи на свободна. Нещо ме съмнява и карето.
Мнението беше редактирано от jorkata: 24 май 2020 - 10:44
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 24 май 2020 - 10:50

Я погледни накладките. Вдигни на крик и виж кво се случва.
Отговори

jorkata снимка jorkata 24 май 2020 - 10:55

Задните са сменяни комплект, но предните не- 3 години я карам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 май 2020 - 11:40

3 години я караш без да смениш нищо отпред ? Купи я и не смени нищо ?

Че какво си направил ти с тия задни накладки? Задната ос направо си е като "декоративна" при спирането, тоест много малко спирачно усилие има, спрямо предната ос.
И като се сменя отпред се сменя всичко, като казвам всичко имам предвид от дискове, през накладки.. че даже и ревизия на апаратите + нова спирачна течност. Дано не излезе нещо по спирачната система, защото трябва да си благодарен че не си се пребил досега.

Дори и да излезе друго, оправи го и ако наистина 3 години караш с несменени дискове и накладки и неревизирани апарати отпред след като си я взел, то наистина се замисли за смяната им с нови. И това би трябвало да се брои за спешен порядък.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 май 2020 - 11:44
Отговори

jorkata снимка jorkata 24 май 2020 - 13:06

Предишния собственик ги беше сменял, а аз само го проверих в сервиз.
Отзад вдясно почна да стърже много яко при спиране и смених целия комплект преди около 15 000 км.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 24 май 2020 - 20:40

Виж дясно вътрешно каре ,да не е превъртяло в шлиците.
Отговори

jorkata снимка jorkata 13 юни 2020 - 14:52

Здравейте,
преди малко вдигах последователно двете страни на предницата на угасен двигател и на коя и да е скорост, двете гуми се въртят много лесно, само леко задържат спирачките, ама от началото на април е на трупчета.
Мнението беше редактирано от jorkata: 13 юни 2020 - 14:53
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 юни 2020 - 11:58

Кое е странното в случая?
Отговори

jorkata снимка jorkata 16 юни 2020 - 14:24

Странно има или няма не знам, но се оказа, че шлиците на вътрешното каре са заминали. Шлиците на вала от скоростната кутия са добре. Сменихме карето и сега е готова.
Мнението беше редактирано от jorkata: 16 юни 2020 - 19:55
Отговори

kalin09 снимка kalin09 16 юни 2020 - 15:02

Не е като да не съм го казал по-горе.
Отговори

jorkata снимка jorkata 02 юли 2020 - 14:05

Здравейте,
Смених дискове, накладки, носачи и биалетки. За сега колата се държи доста по- добре и набира доста по- добре(махнах вихровите клапи докато беше на трупчета). Но пак си трака при ускорение. Днес или утре ще я закачим на диагностика в движение да се види дюзите как са.
ПС: Този мотор Z17DTH- 100 hp с хидравлични повдигачи ли е или с пулове. В търсачката за авточасти излизат пулове, някои казват, че има повдигачи. Ако са повдигачи може и от там да ми трака ама пуловете дали може да са заминали и дали могат да тракат така.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юли 2020 - 15:01

В движение няма какво да видите на дюзите. Гледайте корекциите на празен ход и загрял двигател на поне 85 градуса. Ако си с Денсо гледайте много внимателно корекциите, че немалко мотори са отишли на скрап със стопени бутала.

Относно повдигачи или там каквото има- няма случай на грижи с тях. И на мойто Пижо ми разказваха едни неща за кобилици и повдигачи, ама нищо подобно му нямаше.

А какво всъщност тропа или чука и кога, че нещо може и да съм изпуснал?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 юли 2020 - 15:07
Отговори

jorkata снимка jorkata 02 юли 2020 - 15:56

Значи трака само на скорост и при натоварване като настъпвам педала. от 1200 оборота до към 2800 и после утихва и се чува само турбото
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юли 2020 - 16:28

А когато трака ускорява ли нормално или е заспала? Тракането прилича ли на аванс?
Отговори

jorkata снимка jorkata 02 юли 2020 - 16:38

Има добро ускорение, т.е. яко набира, има мощност. Не знам как чука аванса, но се чува по скоро като звънене, отколкото като тракане
Когато е на скорост без газ и по нанадолнище няма тракане. На свободна без газ пак няма тракане, форсира се почти безшумно. Ще се опитам да запиша аудио и ще пробвам да го кача тук.
При свалени стъкла, тракането се чува от дясната страна.
Мнението беше редактирано от jorkata: 02 юли 2020 - 17:00
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 02 юли 2020 - 18:04

 jorkata, на 02 юли 2020 - 16:38, каза:

При свалени стъкла, тракането се чува от дясната страна.

Демпферна шайба на колянов вал.
Отговори

jorkata снимка jorkata 02 юли 2020 - 19:23

 dusty rain, на 02 юли 2020 - 18:04, каза:

Демпферна шайба на колянов вал.

С комплект съединител нещата ще се оправят значи.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юли 2020 - 19:34

Човече, това е от другата страна!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 03 юли 2020 - 12:43

 jorkata, на 02 юли 2020 - 16:38, каза:

но се чува по скоро като звънене, отколкото като тракане
Когато е на скорост без газ и по нанадолнище няма тракане. На свободна без газ пак няма тракане, форсира се почти безшумно.
При свалени стъкла, тракането се чува от дясната страна.

Само за успокоение провери полуоските имат ли луфт нагоре-надолу в диференциала.

 tisho.74, на 02 юли 2020 - 16:28, каза:

А когато трака ускорява ли нормално или е заспала? Тракането прилича ли на аванс?

Мойта понякога е така. Все едно трака аванса на бензинка. Кажи си диагнозата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg