Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra H 1.7 Z17DTH пренадува

jorkata снимка jorkata 11 юни 2020 - 16:59

Там вакуума трябва да дойде при високи обороти. Завържи го с нещо за да стои нагоре.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 11 юни 2020 - 17:59

То си стои, много стабилно даже, си стои нагоре.
Значи да разбирам, че няма какво да ги мисля тия вихрови клапи, някой го е измислил преди мен и да се насоча към N75 клапанът?
Отговори

jorkata снимка jorkata 11 юни 2020 - 18:21

Да
Отговори

jorkata снимка jorkata 12 юни 2020 - 11:43

"Стои маркучлето, като запаля по него няма вакуум"


Тази сутрин запалих с 300 зора с помощ от друг автомобил с кабели и забелязах, че по това маркуче има вакуум и то доста силен. Затапил съм го с един болт за да не се губи. вакуума. Сега не знам кое е редно- да има ли вакуум или да няма, при работа на празен ход.
Мнението беше редактирано от jorkata: 12 юни 2020 - 11:43
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 12 юни 2020 - 15:24

ХМм, ако някой знае, да напише. Аз вчера, при мен, проследих вакуумите, отиват си до вакуумния клапан, а от него отива към вакуум помпата. НЕ е прекъсвано никъде.
Отговори

jorkata снимка jorkata 12 юни 2020 - 16:24

А задръстен катализатор?
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 12 юни 2020 - 18:14

Той какво отношение има в проблема? От както запушиха ЕГР-а, започна да се чува по-отчетливо турбината.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 12 юни 2020 - 19:46

 jorkata, на 12 юни 2020 - 16:24, каза:

А задръстен катализатор?

При задръстен катализатор има ниско налягане, а тази грешка е за пренадуване.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 17 юни 2020 - 15:42

Направих следното нещо. Взех от морга клапан N75 и процедирах както в това видео.

https://www.youtube....eature=emb_logo

Монтирах на колата и сега ще покарам известно време, за да се разбере какъв е резултатът, след което ще пиша пак.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 20 юни 2020 - 12:10

Засега няма проблеми с колата, след като сложих рециклираният клапан.
Междувременно, отворих и моят клапан, който се оказа задръстен с прах и черни сажди, а буталцето вътре в клапана, беше в корозия. Изчистих много добре и сглобих, ще си го пазя за следващият път.
Но въпросът е от къде идва тая мръсотия. Двете филтърчета в клапана бяха тотал. Реално през филтърът засмуква въздух или разтоварява излишен вакуум?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 юни 2020 - 12:38

 swetlioo, на 17 юни 2020 - 15:42, каза:

Направих следното нещо. Взех от морга клапан N75 и процедирах както в това видео.

https://www.youtube....eature=emb_logo

Монтирах на колата и сега ще покарам известно време, за да се разбере какъв е резултатът, след което ще пиша пак.

Някой беше пуснал линк към друго видео.Там го изхвърлят този филтър от дунапрен.Надяват маркуч на свободния вече штуцер и на другия край на маркуча филтърче за бензин, от тези дето са за карбураторните бензинки.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 20 юни 2020 - 18:54

И при двата клапана, филтърът е от много финна мрежа, не е дунапрен. Като кутийката на филтъра е с много странен дизайн, който според мен, е по-лош като вариант, от дизайнът с дунапренен филтър.
Ще покарам още малко и ако в действителност колата не покаже проблем, ще сложа маркуч с бензинов филтър. На този етап и така ще работи, за да разбера има ли ефект от моята намеса.
Отговори

jorkata снимка jorkata 21 юни 2020 - 09:24

 ivan_pop, на 20 юни 2020 - 12:38, каза:

Някой беше пуснал линк към друго видео.Там го изхвърлят този филтър от дунапрен.Надяват маркуч на свободния вече штуцер и на другия край на маркуча филтърче за бензин, от тези дето са за карбураторните бензинки.



Точно така направих и аз и засега няма проблем.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 03 юли 2020 - 08:01

След близо 2 седмици каране на колата, няма никакви проблеми. Вероятно е да се е оправил проблемът с пренадуването. Надявам се да е дълготрасен ефектът.
Не съм махал ламаринката на ЕГР-а, не ми набива грешка за ЕГР-а и не усещам някакви проблеми с вървежа.
Отговори

jorkata снимка jorkata 03 юли 2020 - 08:24

Здравей,
Кога са ти запушвали ЕГР- а и как са го направили, че не мога да намеря написаното от теб?
Аз снощи с помощта на един приятел се опитах да чистя клапана на място без сваляне. Свалих маркуча преди ЕГР- а и с един спрей пръсках докато колата работеше(както е описано в инструкцията на опаковката). Оборотите се вдигаха доста и се задържаха. По едно време изчатка няколко пъти и почна да пуши около катализатора. Доста сажди излязоха отзад и вдигнах няколко блока на крака от шума.
Не мисля че съм изчистил клапана както трябва, и мисля да го сваля, но след това искам да сложа ламаринка вместо гарнитура, за да не навлизат сажди в колектора. Ти къде си я сложил ламаринката. Правихте ли софтуерни интервенции да лъжете компа, за да не търси ЕГР- а?
Благодаря ти за отделеното време!!!
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 03 юли 2020 - 10:35

Описал съм за ЕГР-а в първия много дълъг пост на тази тема.
Майсторът в Сандански, където ме остави колата, е свалил EGR-a изчистил го е и е сложил ламаринка на самия клапан, между тръбата от изпускателния колекто и входа на ЕГР-а. Не е пипана колата софтуерно.
Човекът каза, че прави предимно такива Астри, като той самият има такава кола и винаги при проблем с EGR-a прави тази операция, без да пипа софтуера на колата и до сега никой не се бил връщал при него за рекламация или повторен проблем с EGR-a.
За сега ще го оставя така. Не ми е давала грешка за EGR-a от тогава, но ако започне да прави мизерии, тогава ще го мисля.
Отговори

jorkata снимка jorkata 03 юли 2020 - 17:01

Преди малко и аз сложих такава ламаринка, но няма разлика за сега. Може би защото не съм имал грешка за ЕГР- а.
Мнението беше редактирано от jorkata: 03 юли 2020 - 17:02
Отговори

jorkata снимка jorkata 04 юли 2020 - 15:31

По въпроса с клапана за управление на турбото- N75. Сложих маркуче и бензинов филтър, както писах по- горе. По него обаче постоянно има вакуум. ще проверя при подаване на газ дали вакуума спира или си остава така. Знам, че това е връзката на клапана с атмосферата, за да може мембранката да се движи, но трябва ли да има постоянен вакуум, който знае да каже. То се е видяло, че ще си купувам нов клапан, въпреки че колата върви много добре и набира, но имам грешка 02345, но все пак да питам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg