Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблеми с налягане в горивната система.

Цветомир Минчев снимка Цветомир Минчев 17 март 2014 - 20:31

Привет на всички съфорумци.
Направо към проблема.Какви са симптомите за проблеми в налягането в горивната система?Все още не е мерено налягането,но имам едно кофти прихълцване в ниските при преминаване от ППХ към чукване на газта.Вчера извадих помпата заради съмнение за затлачена цедка,поизмих я и като че ли има известно подобрение.Горивен филтър е сменян наскоро,нови свещи,кабели и ламбда.на 2ра и 3та при ръчкане до прекъсвач между 4 и 5к. се усеща едно прекъсване на някой от цилиндрите иначе ускорението е сравнително добро.Леко завишен според мен разход около 8,5 9 на 100 имаики предвид ,че по голямата част е извънградско до 100 110.Леко по шумна помпа напоследък.Колата я карам от 6 7 месеца,а преди тва си постоя повече от година без да се кара което ме навежда на мисълта за нещо затлачено-регулатор или и аз не знам кво.
Моля за съвет за начини на диагностика.При първа възможност ще премеря налягането на рейката.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 17 март 2014 - 21:53

Колега , задължително при СМЕНЕН горивен филтър премери налягането на рейката. Мисля , че около 2.5 атмосфери би трябвало да е . Също така от горивния регулатор маркуча за вакуума виж дали няма бензин като го извадиш. Времето на отваряне на дюзите също може да го видиш на диагностика. При мене имаше проблем с налягането. Беше 2.0 атмосфери, а не 2.5 и времето за отваряне на дюзите беше 3 милисекунди, което е много. Наложи се смяна на бензинова помпа. Сега на празен ход ми е 3 мс само, иначе е 2 мс
Мнението беше редактирано от javor_bg: 17 март 2014 - 21:55
Отговори

Цветомир Минчев снимка Цветомир Минчев 22 март 2014 - 20:50

Днес сложих друга помпа (втора употреба) в чиято изправност съм сигурен.Прави впечетление ,че е по тиха, но почти нямаразлика или съвсем слаба.Как мога да проверя регулатора на налягането?Ако извадя маркучето и запуша отвора към колектора трябва ли да има осезаема разлика при изправен регулатор?Благодаря предварително.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 22 март 2014 - 23:37

Колега на рейката трябва да има 'винтил' с игла, там се завърта преходника и се мери налягането с барометър за течности. Ако липсва такъв и нямаш сервиз под ръка можеш запушиш обратния бензин, колкото за пробата и ако се получи да смениш регулатора. Закачи я на опком и виж дали клапана за 'разтоварване' на резервоара работи. Ако и при двете не се оправи като я закачиш на опкома провери и времето за реакция на дюзите(да не закъсняват). Ако имаш такъв баромер(барометър) можеш и да махнеш маркуча от шпилката и да сложиш маркуча на баромера на негово място(ако нямаш клапанче за мерене на налягането или преходник). Има и вероятност за напукани маркучи на бензиновата помпа малко след кошницата, както и за задръстен бензинопровод КЪМ двг отсег! Провери и масите на мотора и на ецу'то, опела страда от маси! Успех и пиши какво се случва :good:
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 22 март 2014 - 23:39
Отговори

Цветомир Минчев снимка Цветомир Минчев 24 март 2014 - 22:33

Имам щуцер на рейката,прилича на вентил на автомобилна гума ,но е по голям.Предполагам е това.Нямам достъп до ОП ком за съжаление.Последният път в който оставих колата в сервиз за ремонти по предницата едно каре две биалетки два тампона на носача ми излязоха 300 лв и резултатът е колата дърпа надясно.Човека каза криви са ти гумите (на два сезона купувани в Испания чисто нови).Има ли някъде описани къде се намират всички маси на с14SE? Също бих се свързал и с колега от Русе който разполага с подходяща програма за диагностика.Ще си платя колкото струва.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 март 2014 - 08:22

Ебаси майстора нямам думи.... Ти после на реглаж ходи ли ? На мене ми се е случвало това като ми сменяваха лагер, обаче и с реглаж се оправи.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 25 март 2014 - 08:24
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 25 март 2014 - 09:02

Яворе не е проблема в майстора. Ако човека е правил реглаж с омекнали тампони или скъсан такъв, то при смяната и слагането на новите нормално е да избяга реглажа. 1 градус на носача ще даде видимо отклонение. При нас се случвало да идват с разбити втулки и след смяна викат - Ами то волана сега е на криво...Е какво няма като той носача седи накриво от натиска на колата?!?!?!?! Колата може да ти бяга в някоя посока дори при криви задни гуми или проблем по задният мост!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 март 2014 - 09:26

Съгласих се. В повечето случаи след такива интервенции се налага реглаж допълнително.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 25 март 2014 - 09:28
Отговори

Цветомир Минчев снимка Цветомир Минчев 29 март 2014 - 21:34

Здравейте колеги.Относно това кога и как се минава реглаж на предницата не беше основната причина за пускане на темата,въпреки че споделихте интересни факти.Предстой ми смяна на предни амортесьори и тампони и след тва на реглаж.
Сваляхме МПХ и сменихме с "ново" предварително разглобено и почистено защото старото имаше доста луфт.Не сме мерили налягането на "новата" помпа.Самия факт ,че пали от четвърт оборот без значение дали е студена или топла и дали е студено навън мисля че отпада като вариант.Четох теми за проблеми с "спиид сензор"-а за гаснене в движение който има връзка с ППХ.Зачудих се дали е възможно да има нещо общо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg