Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загрява, държи 95 при каране по магистралата

kalin09 снимка kalin09 28 юли 2013 - 08:43

Нова храна за размисъл-перката помага ли при 140?
И да,моята държи 90 гр до 190(до толкова имах смелост) Познаи с какъв радиатор съм.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 28 юли 2013 - 09:04

...
Мнението беше редактирано от Joey: 28 юли 2013 - 11:06
Отговори

kalin09 снимка kalin09 28 юли 2013 - 09:45

Kакво може и какво не моята кола не е обект на разглеждане на тая тема.Защо си мислиш че термостата е напълно отворен при 92? Тогава започва да отваря и О ЧУДО-радиатора охлажда и температурата не се вдига. А е напълно отворен на над 100 градуса.
Таааа какъв напор дава включената перка и какъв напор дава движението със 140+? Провери сам-сложи си ръката ЗАД перката,после си я покажи през прозореца със 140+ и пиши пак за нормална перка на магистрала...
Еи,заради такива като теб ще спра да пиша в тоя форум...
Отговори

sathv снимка sathv 28 юли 2013 - 10:14

При движение със скорост над 90 , включването на перката не само, че не помага, ами пречи на нормалното обдухване на радиатора. Предполагам, че автора на темата има проблем с термостата. Що не му махне пълнителя и да пробва как ще са температурите?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 28 юли 2013 - 12:47

Калин е прав...Не е нормално със 140 да се включват перки и да вдига градус.Това,че не са ви изправни колите и ги карате така не значи ,че всички загряват извънградско. Пробвай с друг радиатор и сподели резултата.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 28 юли 2013 - 12:47
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 28 юли 2013 - 13:10

И аз съм с Шао Лин радиатор но смених термостата веднага на 87г.щото знаех че събират близо литър по малко антифриз и нямам проблеми,сега като се прибирахме с жената на тунела едвам дигна 90г.с скорост 130,та си смени термостата и ще е ОК.
Отговори

zandor снимка zandor 28 юли 2013 - 14:59

Добре, добре колега Joey, не го приемай лично.
Тъкмо ставам от следобедна дрямка в която си мислех за варианта с термостат от рено 5(често срещано спасение) и виждам че някой ме е изпреварил :-).

И между другото това го препоръчвам на всеки който е с китайски рад и няма намерение да ги сменя с по-хубав.
Мнението беше редактирано от zandor: 28 юли 2013 - 15:16
Отговори

zandor снимка zandor 30 юли 2013 - 17:49

Здравейте, да ви осветля интересуващите се, какво проучване направих и накъде отива работата.
Гледах няколко уж по-хубави радиатора от този китайския и мога да кажа че са абсолютно еднакви и единствената разлика е че някой се предлагат и с тампони.
ПОследно гледах нисенс за 170 - абсолютно същата работа, тотално поевтинен!!!Дори някакъв португалски, забравих му името, беше с по-матова пластмаса-която прилича повече на оригиналния и с тампони!!!
Накрая се спрях на идеята да си купя един Behr-Hella, цената е соляна но в бранша се говори че са единствените който не се произвеждат заедно с другите!!!
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 30 юли 2013 - 19:50

Колега, с какъв термостат си?Нали знаеш че са два типа-на 87гр.и на 92.Моя е на 87 и държи 90-92гр.,ако с този на по-високите градуси нормално е до държи около 95.Термостата отваря напълно при 107гр.Махни термостата за да видиш къде ти е проблема.Ако е в него сложи един от Рено5.С такъв съм от половин година.Държи температурата идеално.Радиатора е тип Шао Лин! Успех!
Отговори

borro снимка borro 31 юли 2013 - 08:09

По темата - аз също мисля да провериш първо радиатора. Със сигурност можеш да видиш колко вода събират двата и да направиш сверка за обем.
Виж дали някой воден път е запушен - нормалната циркулация се нарушава.
По отношение на перка на магистрала - мисля, че е невъзможно, та дори и смешно при изправна охладителна система.
Отговори

ffilip снимка ffilip 19 август 2013 - 17:16

Колеги, във вчерашните жеги край Пловдив колата държеше към 96-97°С с пуснат климатик при скорост 120-130. Не съм пробвал да го изключа, за да ви кажа какви градуси поддържаше без него.
Както се казва, има ли някакво място за притеснение? Тук, в София, не достигам такива температури с климатик...
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 19 август 2013 - 23:08

Незнам дали имате представа какъв е потока по магистрала при скорости 130 - 140 км/ч. Карал съм с и без пуснат климатик с такава скорост в най-големите жеги и проблем не съм имал. И много е прав колегата Калин, че перката при тези скорости няма как да помогне.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 19 август 2013 - 23:16

Абе перката че помага - помага, който каквото иска да си говори. Ако колата е с климатик и предния радиатор е задръстен повечко от къде ще се охлажда? Да, с вентилатора.... :)
Отговори

espero2000 снимка espero2000 19 август 2013 - 23:22

Калине аз одавна съм на мнение че трябва да се спре да се пише заради такива образи. При 140 км/ч ще ти се включи перка ама някой друг път. Айде малко попрочети и пак ще си попишем. За пояснение термостата отваря както калин каза (грешка както той каза започва да отваря) на 92градуса. Перката ти се включва на 100 градуса. А с тази скорост е пълен абсурд да направиш 100 градуса за да я включиш. При тази скорост първо охлаждането е много по голямо отколкото с перка. Второ термостата започва да притваря ако е бил отворил за да държи колата в работна темперетура, и за финал трето и представа си нямаш с каква скорост ти се върти водата в мотора при 140 км/ч.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 20 август 2013 - 00:05

Добре бе, като сложиш картон пред предния радиатор как ще охлажда? От къде ще влиза тоя въздух??? Сега, никой не е луд, че да слага картон, но радиатора на климатика като е задръстен, не мислиш ли, че е същото?
Имам в предвид, като караш през ноща, например пътя за кулата, виждал ли си колко мушички имаш на предната броня, че и на предното стъкло? Дали пък не пречат... или вятъра ги издухва от радиатора? Незнам може и така да е... но на мен ми омръзна вече да го мия и ефекта да е краткотраен.
Мнението беше редактирано от Joey: 20 август 2013 - 00:09
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 август 2013 - 08:59

 espero2000, на 19 август 2013 - 23:22, каза:

При тази скорост първо охлаждането е много по голямо отколкото с перка.


Така е. Ако не се лъжа с увеличаването на скоростта въздушното съпротивление нараства на трета степен.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 21 август 2013 - 16:51

 javor_bg, на 20 август 2013 - 08:59, каза:

Така е. Ако не се лъжа с увеличаването на скоростта въздушното съпротивление нараства на трета степен.

Точно така е,над 80км.ч.перката се върти от обтекаемия въздух,ако има и насрещен вятър много по бързо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg