Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

kalin09 снимка kalin09 26 септември 2021 - 21:17

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 02 февруари 2024 - 20:55
Отговори

KODI80 снимка KODI80 27 септември 2021 - 10:34

Проблема няма да е от маслото колега.
Друг е въпроса какво очакване има човек към масло, което струва малко повече от цената на М16Д - как въобще може да наливате евтино масло, па било и то "оригинално" :smile3560: и да очаквате то да бъде хубаво. Няма го дори и в най-голямата фантастика.
Още един друг "въпрос" - 5W30 въобще не е препоръчителен за нашите климатични ширини с изключение на хубавите Северняшки зими в България, които пък ги няма от години.
Като бял лист е - ремонта мн вероятно не е бил успешен, а това се установява само след професионална диагностика:
Измерване на налягане при зададените от производителя параметри:
При прогонен автомобил, температурата на антифриза трябва да е 90 гр. - налягането на празен ход 850 об/мин - мин. 1 атм, при 4000 об/мин - мин. 4 атм.
Спазване изискванията при шлайф на коляновал и изключително точно подбиране съобразно шлайфа на основни и биелни лагери - това е много тънка материя дори и за едни от най-добрите майстори поради простата причина, че за всеки двигател, марка, бранд, модел това е индивидуално.
А всичко това важи със "страшна сила" за размерите при коригиране тунела на блока, пети-те на тунела/биелите, термични изкривявания и пр. - още един изцяло индивидуален висш пилотаж.

Наличие на странни блестящи люспи във масленият филтър - още един важен симптом!
Проверка отваряне/затваряне клапана на въпросната маслената - не би трябвало /при студен ДВГ/ налягането на маслото да минава 5.7 - 6.0 бара;

Това са само някои от нещата.
Много са въпросителните и всички те трябва да се чистят една по една и то от хора наясно не само с материята на практика, но и със индивиуалните специфики.

Успех! :thu:
Мнението беше редактирано от KODI80: 27 септември 2021 - 10:35
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2021 - 11:00

Откъде я измислиха тая помпа Ашика?Камшика?!
Маслената помпа се нарича Pierburg! и е около 500-550 лева.

Да отговоря на другия палячо, ОТВАРЯЛИ СМЕ ПОМПА НА СЧУПЕНА ИНСИГНИЯ!
И СМЕ ВИДЯЛИ КАКВОТО ТРЯБВА! И ЗНАЕМ МНОГО ДОБРЕ ЗАЩО ТРЯБВА ДА Е НОВА!ПОВТАРЯМ НОВА!!!!!!! НОВА, НОВА и пак НОВА!! С големи букви за слепи Наполеоновци! Повтарям НАПОЛЕОНОВЦИ! Или НаполеКАЛИНОВЦИ_09-та дупка на кавала..

Блазе им на тия, на които си им правил Инсигниите и си им оставил старите помпи на незнайно колко км автомобили. Много си учен уж, пък не знаеш какъв й е проблема на тая помпа след едно такова "двигателокрушение". На каца с мед си оставил лъжичка лайна. Ама толкоз то от тебе, Наполеон_09.
И поне да ти отговоря на тъпия въпрос: В помпата има ДЖИЛЯЗУ!

Към колегата горе Коди - казал си много верни неща. Всичко има значение, но с някой неща не бива да се прави компромис. Те довеждат до още по-големи проблеми. И тъй като не знаем какво точно са правили по въпросите, които си засегнал, аз изразих мнение, че са направили компромис със сложената помпа, при това за някакви си 200 лева. Маслото не го коментирам, защото много от "умовете" даже твърдят, че 30 000 км за смяната му била нормална. За евтинийките не говорим изобщо. Хората са го казали отдавна "Евтиното излиза скъпо".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2021 - 11:21
Отговори

devailo снимка devailo 27 септември 2021 - 12:20

Значи за налягането ми казаха че е 3 и нещо бара на студен двигател в началото после пада на 1 бар на празен ход и на 4 бара на 4000 оборота. Ще се съмнявам в маслената помпа в такъв случай, нямах идея коя марка да търся и колко ще струва , не знам дори каква е била тая която ми предложиха за 700 лв . Еевентуално ще пробвам с друго масло скоро време пак и ако пак ми хленчи за налягането при палене не знам вече.. ще трябва да мисля явно и за смяна на маслената помпа. Но в крайна сметка стойностите по манометър са перфектни за сега.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 28 септември 2021 - 08:46

 devailo, на 27 септември 2021 - 12:20, каза:

Значи за налягането ми казаха че е 3 и нещо бара на студен двигател в началото после пада на 1 бар на празен ход и на 4 бара на 4000 оборота................. Но в крайна сметка стойностите по манометър са перфектни за сега.


В голяма грешка си колега - тези данни са обсолютният минимум /издухан мотор :bishop: /, а ти цитираш тях, а пък аз съм абсолютно сигурен, че те не са коректно и стриктно изпълнени при вземането само така както те чета.
Колегата Димов твърде отчетливо ти насочва вниманието към един много ясно дефиниран проблемен детайл, а ти пак се въртиш покрай маслото, че и на данните за налягането казваш "перфектни" :confused: :non: .

При положение, че проверите изправността на клапана на самата помпа и той сработва коректно както съм писал по горе - Лично моето мнение е, че дори и да смениш помпата поради кофтито изпълнен ремонт /чисто като неправилно подбрани размери на вал и лагери/ ефект няма да има.

ПП. Закарай я на един кадърен майстор, който му е ясно как се замерват налягания, набива един профи манометър на мястото на датчика на масленият охладител. НЕ му даваш ДАННИТЕ. Само му казваш какви показания при какви температури и обороти ти трябват. При какво макс налягане клапана на помпата отваря /какво е максималното налягане на маслото постигнато при студен ДВГ/, а това " 3 бара и нещо на студен" - също е доста доста слабо, стига да не е мерено преди 2 месеца в Пелопонес при 45 гр. външна температура;

Действай!
Ще помагаме с каквото можем. :good:
Отговори

devailo снимка devailo 28 септември 2021 - 09:04

 KODI80, на 27 септември 2021 - 10:34, каза:

При прогонен автомобил, температурата на антифриза трябва да е 90 гр. - налягането на празен ход 850 об/мин - мин. 1 атм, при 4000 об/мин - мин. 4 атм.



 KODI80, на 28 септември 2021 - 08:46, каза:

В голяма грешка си колега - тези данни са обсолютният минимум /издухан мотор :bishop: /, а ти цитираш тях, а пък аз съм абсолютно сигурен, че те не са коректно и стриктно изпълнени при вземането само така както те чета.


Цитирах теб, това "прогонен" явно не знам какво значи - помислих че значи ремонтиран и си помислих че тея стойности щом ги покрива е ок работата. Ще видя на друго място да се тества с манометър пак и ще запомня тоя път стойностите точно. А какви данни не трябва да давам?
Ако 5
А как да не се въртя около маслото все още като постоянно се говори как не било добро :D дори оригиналния GM. Иначе коляновия вал бил с втори ремонт и са сложени лагери от алфа . Това ми казаха. Ако 5w30 не е подходящо за нашите ширини какво да сложа ?
Отговори

KODI80 снимка KODI80 29 септември 2021 - 08:40

5W40 с Dexos II особенно за 2-ри ремонт мотор. Особенно наблегни на по високата стойност в спецификацията на маслото "Вискозитет при 100 гр" да е поне или повече от стойността 14.
"Прогонен мотор" в случая означава да си изкарал колата на околовръсното, извънградско и поне 10+ км да го караш със средно натоварване. Веднага след, което при температура 90 гр. на антифриза се прави замерването.
Не давай данните за налягането какви трябва да бъдат при празен ход и при 4000 об/мин - само искай замерените коректно стойности.
Отговори

devailo снимка devailo 04 октомври 2021 - 15:28

Здравейте пак , не можаха за жалост да ми обърнат внимание този уикенд в сервиза но ми казаха да си проверя клапаните за стичане на масло обратно в клапана - после видях и тук в темата точно преди да се прецака двигателя ми колегата TODO1 че е писал с такъв проблем и че е сменил клапан около корубата на масления филтър? И видях че казвате че има още един такъв във блока на двигателя. Имаме ли достъп до него да се види и смени ако трябва ? И най вече този който е в/до маследния филтър - какво се сменя там . Самата коруба ли или е нещо до него? И другото нещо което остава е да е на самата маслена помпа която също има клапан? И примерно тая Ashika която са ми сложили на мен да няма .. или да не работи по същия начин.

edit: Колегата ми показа частта на снимка, - сменил е масления радиатор със все корпуса за масления филтър, ама ми каза че е сменил и маслената помпа после . Така че май всичко сочи към тази японска маслена помпа където съм сложил или да не и работи клапата като хората или да няма такава.
Мнението беше редактирано от devailo: 04 октомври 2021 - 19:04
Отговори

KODI80 снимка KODI80 06 октомври 2021 - 20:03

Колега,

Какви са тея псевдо "сервизи и майстори" където намираш :naughtynono: - проверка на въпросните клапани се прави точно по горе-описаният от мен начин на замерване на наляганията при дадените ти от мен параметри и условия . Смени ги - да не би да ходиш при същите извършили ремонта??? един от въпросните клапани се намира вътре в маслената магистрала вътре в мотора - колко му е да го отворите пак :wall: .
Няма как да напреднеш след като се въртиш на едно и също място :naughtynono: .
Отговори

angelcho5551 снимка angelcho5551 29 декември 2021 - 16:41

Колеги имам следния проблем давам на контакт изписва ми Service Stabilitrak и колата не иска да пали от какво може да е на диагностика излиза модула на електронната спирачка е повреден а си работи ръчната
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 29 декември 2021 - 19:13

Каъо начало - сложи нов акумулатор. Или зареди стария
Отговори

angelcho5551 снимка angelcho5551 29 декември 2021 - 20:37

 Hotblooded, на 29 декември 2021 - 19:13, каза:

Каъо начало - сложи нов акумулатор. Или зареди стария


Сложих нов акумолатор същата работа
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 декември 2021 - 10:23

Стартера върти ли? Ако не върти-проследи кабелите за лоша връзка
Отговори

angelcho5551 снимка angelcho5551 30 декември 2021 - 11:36

 Hotblooded, на 30 декември 2021 - 10:23, каза:

Стартера върти ли? Ако не върти-проследи кабелите за лоша връзка


Стартера не върти като дам контакт светва всичко давам да пали изгася всичко и ми изписва "Service Stabilitrak" светва тракшън контрола
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 декември 2021 - 17:42

Значи "кляка" напрежението (и то с много) когато дадеш "стартер" - огледай за кофти връзка по кабелите между акумулатора и динамото, акумулатора и стартера, както и акумулатор и купе...
Ако всичко е наред - измери за утечка като си на контакт
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 30 декември 2021 - 17:42
Отговори

BOz снимка BOz 11 февруари 2022 - 10:54

https://www.24chasa....rticle/10849056

E202004350 (20-P-143) OYZ
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 февруари 2022 - 12:51

Освен мерене на напрежение колко пада. Направете и тест за управляващото напрежение. Един дава контакт и върти да пали, другия мери на стартера директно дали го има, ако го има. Ако го няма, търси се защо. Дали верига за проверка, дали напрежение под прага, дали релета или друго..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 февруари 2022 - 12:54
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 12 февруари 2022 - 19:24

Понеже не съм влизал много време във форума а гледам че се пише за двигателя. Тук е писано толкова много за този проблем че не знам как има хора които все още не са информирани.
Запомнете че дори да смените гумичката на помпата дори да смените самата помпа пак няма гаранция колко ще изкара.
Затова се слага външен манометър.
Моята Инсигния е на 180000 км. Нито съм я отварял за гумичка, нито мисля да я отварям. Следя си налягането на маслото с манометъра, който съм си го монтирал на таблото. Карам с масло Motul. При напълно загрял автомобил при обороти на празен ход налягането на маслото ми е два бара и половина. При напълно загрял двигател при изфорсирване на 2000 оборота налягането е 4 бара и половина.
При студен мотор налягането е 5 бара и половина.
Има много писано Как се слага този манометър. Моят е на проспорт и беше около 130 лв преди 4-5 години. Докато държи налягане в нормите и над нормите няма смисъл да се пипа помпата.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 18 февруари 2022 - 18:29

Вашият случай няма нищо общо с реалността и самият вие сте много далеч от нея със всичкото ми уважение.

НЕ ПОДВЕЖДАЙТЕ КОЛЕГИТЕ моля!

Тряс буталото през блока
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 12 март 2022 - 15:42

Кое не е така?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg