Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Corsa b Губи обороти

Mladen12345 снимка Mladen12345 09 август 2014 - 20:30

Здравейте,от известно време имам голям проблем с моята Корса,която е Корса Б 1.4,16в,90к.с екотек,96год. Преди около месец както си карах и изведнъж ми светна check лампата и колата угасна,след това запалих но като вдигна по високи обороти по време на движение и като изключа от скорост колата губи обороти и угасва и светва лампата като я изфорсирам и се оправя и след това пак се повтаря същото.На място никога не го прави,само в движение и то на загряла кола,на дълъг път постоянно свети лампата и като я изключа от скорост веднага гасне.Ходих на майстор чисти ми стъпковия мотор и ми смени термодатчика и термостата но нищо не помогна и си е все същото,също така и като карам по магистралата с 120-140 продължително и почва да ми загрява ,стрелката отива към 100 ако не пусна парното,помагайте моля ви,че съм отчаян вече никой не знае какво и е!!!
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 09 август 2014 - 21:29

По принцип на екоСпеците това им е нормална работна температура,на колко градуса е термостата,а относно чека иди на диагностика,тука само може да хвърляме на боб
Отговори

Mladen12345 снимка Mladen12345 09 август 2014 - 23:21

 Иво Илиев, на 09 август 2014 - 21:29, каза:

По принцип на екоСпеците това им е нормална работна температура,на колко градуса е термостата,а относно чека иди на диагностика,тука само може да хвърляме на боб

И на мен ми казаха,че високата температура е нормална за екотек моторите но моята расте до 100 градуса и после почва да изхвърля водата,иначе термостата мисля,че беше на 87 градуса!!!
Отговори

sathv снимка sathv 10 август 2014 - 01:56

87 градуса??? Няма такъв термостат. При тебе трябва да е 92 градусов. И кажи какви грешки излизат.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 10 август 2014 - 08:27

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 13 август 2017 - 23:15
Отговори

evil снимка evil 10 август 2014 - 08:37

Колега отиди в сериозен сервиз който е за опел.На пръв поглед е по-скъпо но не е така и много хора вече се убеждават че е по-добре.Времето когато някакъв гаражен майстор ще върти делкото наляво-надясно отмина.Без да се прочетат грешките как са ти сменяли датчици и почиствали стъпковия,какъв е този сервиз.Ние може да си човъркаме така на посоки но сервиз или някой който с това е тръгнал да си вади хляба...
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 10 август 2014 - 08:48

На моята оня ден я закачах на компа и дава 7-8 градуса на водата в + моя термостат е на 92,да не би да имаш АГУ,и както казва колегата,сигурен ли си че термостата отваря,виж дали всички маркучи са горещи като е загряла,другия вариант пробвай без термостат да видиш дали ще загрява
Отговори

Mladen12345 снимка Mladen12345 10 август 2014 - 10:17

Термостата е на 92 градуса моя грешка иначе колата има газов инжекцион забравил съм да спомена извинете ме,а колкото до майстора той ми каза ,че я е закачил за диагностика и каза че е отчело грешка в стъпковия мотор за това го почисти и смени датчика понеже той давал инфо на стъпковия мотор дали двигателя е топъл или студен и можело и от него да е но ефекта беше никакъв.Относно загряването смених и антфриза,термостата с нов и всичко изглежда наред странното е че в градски условия както и да я карам и форсирам не загрява изобщо,а само на дълъг път при продължително каране с висока скорост,незнам какво и става възможно ли е гасненето да е от някой вакуум?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 10 август 2014 - 18:45

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 13 август 2017 - 23:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg