Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централното ли е кво ли е ?

Ti6o снимка Ti6o 09 юли 2009 - 19:16

Здравейте колеги,
при мен също има подобен проблем: на двете задни врати палчетата не помръдват (стоят натиснати надолу) при отключване и заключване от дистанционното, но пък иначе си се отключват и заключват от него, а също и ръчно. Ако ги вдигна пък стоят вдигнати, но пак могат да се заключват и отключват вратите.
Дали и при мен проблема е в микроключето или си е нещо друго.

Благодаря.
Отговори

Ti6o снимка Ti6o 14 юли 2009 - 21:51

никои ли няма идея при мен какво е положението?
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 26 юли 2009 - 19:39

Смених микрочипа и машинката започна да работи нормално .
Колега Ti6o незнам дали съм те разбрал правилно но изглежда че палчетата са откачени от машинката.Свали корите на вратите и виж дали металните приводи свързват палчето с машинката.Най-вероятно са се откачили някаде или са се счупили.
Отговори

Венелин Георгиев снимка Венелин Георгиев 02 септември 2009 - 09:01

Здравейте колеги,
Да подновя малко темата - и при мен се получи тоя проблем с машинката на задна лява врата. Добре, че поне засега ръчно си работи. Вчера разглабяхме вратата с един приятел, ама ни се опъна ... Машинката нема изваждане! Водача на стъклото пречи ужасно. Накъде ли не го дърпахме тоя водач, ама така и не разбрахме накъде се вади. Искам само да попитам някой от ремонтиралите машинките си как са успели да ги извадят? :icon_wink2:
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 22 септември 2009 - 17:58

Колега Венелин Георгиев изкривете леко привода на стъклото към предната част на колата и ще можете да прекарате машинката в пространството под него.
Отговори

Венелин Георгиев снимка Венелин Георгиев 23 септември 2009 - 12:36

 RAPTOR, на 22 Sep 2009, 06:58 PM, каза:

Колега Венелин Георгиев изкривете леко привода на стъклото към предната част на колата и ще можете да прекарате машинката в пространството под него.


Това като че ли го опитвахме, но не ни се получи! Всъщност оказа се, че водача се махал доста лесно! Просто за целта стъклото се сваля максимум надолу, развиват се държащите водача два болта, изважда се гумения уплътнител и водача излиза нагоре и на вътре към купето ...
Смяната на ключето я извършихме лесно, благодарение на перфектно описания във форума начин и сега всичко е ОК!

Поздрави!
Отговори

Ti6o снимка Ti6o 23 ноември 2009 - 19:29

При мен проблема още си го има и се опасявам да не се наложи да режа някои ден корите.
Аз отварях една от корите по друг повод, но не съм сигурен че ще се справя сам. Най-малкото нямам такава звезда (винтовете, които държат машинката за централното). Някои, ако може да каже каква точно се води звездата (предполагам че е евреиска ама нещо размер?
Иначе съм си купил ключета от Comet и са такива с антенки само трябва да се сменят (ако изобщо е от тях де).

Ако има някои колега който вече го е правил и се навие да ми го оправи срещу заплащане поне на едната врата да видя как точно става, пък аз другата ще оправя после, че ме е малко шубе да не оплескам нещо, ако не ще пробвам сам в крайна сметка.

Поздрави :)
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 15 декември 2009 - 20:07

Здравейте,
от няколко дена и на мен ми прави номера предната лява врата. Естествено трябваше първо да падне сняг и тогава да се скапе....
Въпросът ми е някой знае ли как точно се разглобява машинката на централното на предна(лява, ако има значение) врата на Вектра Б? или ако някой има бракувана ако може да и направим дисекция...
Отговори

CH_M снимка CH_M 15 декември 2009 - 20:50

С търсачката - пиши " централно Вектра В " и ще останеш приятно изненадан колко теми има по въпроса . Успех !
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 15 декември 2009 - 23:44

Може и аз да съм тъп....не споря, ама като напиша това в търсачката верно излизат много теми. Проблема ми обаче е че като излизат не значи че съдържат това което е търсено. Пък гледам да пиша с дясната ръка и пак не става да намеря каквото ми трябва:

"Въпросът ми е някой знае ли как точно се разглобява машинката на централното на предна(лява, ако има значение) врата на Вектра Б? или ако някой има бракувана ако може да и направим дисекция..."


П.П. След 2 часа търсене резултата ми е една хубаво кръгла нула. Ако някой все пак знае да съществува така тема ще се радвамм да пусне едно линкче, едва ли ще отнеме повече от минутка :)
Мнението беше редактирано от stefan_suny: 15 декември 2009 - 23:47
Отговори

bboiuv снимка bboiuv 20 февруари 2010 - 17:35

здравейте,
Днес забелязх следния проблем:
Централното си работи-палчетата се вдигат и падат, НО шофьорската врата не се заключва, въпреки че палчето и пада нормално. Друго което забелязах, е че когато натискам палчето при затворена врата, то не командва централното и нито заключва, нито отключва. Единственият вариант за заключване на шофьорската врата е с ключа....
Някой имал ли е подобен случай?
P.S.
Това, че палчето не командва централното, а централното го вдига и сваля какво би трябвало да означава- каква е причината???
Мнението беше редактирано от bboiuv: 21 февруари 2010 - 11:21
Отговори

opelkadet снимка opelkadet 23 февруари 2010 - 20:50

според мен проблемът ти може и да е механичен-раздвижи ключалката
Отговори

bboiuv снимка bboiuv 23 февруари 2010 - 21:05

ами гледах я и нея, даже понапръсках с WD за по-сигурно, но промяна няма никаква-продължавам да заключвам и отключвам шофьорската врата с ключа...
Никой ли не е имал подобен проблем бе хора????
Отговори

Di4o снимка Di4o 01 март 2010 - 21:38

Аз имах такъв проблем "непослушна" задна лява врата на моята вектра разглобих вратата ремонтирах машинката почистих контакти омазах всичко с грес, и след една седмица пак отказа като си помислих какво разглабяне ме чака реших да опитам стария изпитан метод често прилаган при старите телевизори - бой в главата взех едно паче алумин подложих го на единия болт които стяга механизма във вратата и с един стабилен чук ударих два три пъти от тогава вратата слуша повече от другите. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

bobop снимка bobop 05 октомври 2010 - 01:17

Здравейте колеги. И аз да подновя темата.
И аз се сблъсках с проблемните машинки на Вектра Б и Астра Г - отключваха се, когато си поискат. Благодарение на подробното описание на колегата ivanov_km link ,в Събота отворих, разглобих, и смених на Вектрата ми и на Астрата на баща ми микроключетата на задните десни врати. Проработиха, всичко точно :doh: . Но задна лява врата на Астрата не пожела да се отключи с многократни дърпания на лостчето за отключване /лостчето не искаше да помръдне в затворено положение/.....не можах да я отключа и отворя. Казах на баща ми да я следи, и когато се отключи, да сменя и нейното микроключе. Късмет - отключила се днес и по тъмно след работа се хванах да сменя микроключето на машинката. По инерция обаче, мисля че съм запоил ключето на обратно :shok: , както беше положението за дясната врата - в бързината не погледнах положението на оригиналното ключе :fool: Махнах го,запоих новото /в положението както го запоих на машинката на дясната врата/ сглобих бравата, монтирах я на вратата и за проба затворих вратата <_< Пробвах дали работи, централното щракна, вратата се заключи и не ще да се отключи вече дори и с лостчето/бутона/, който вече свободно щрака. При първото заключване централното заключи вратите и след това не искаше да отключи и другите врати, които си работят, само шофьорската се отключваше и се чуваше шум като, че се товари централното. Късмет, че при пробата не монтирах кората на вратата и имам достъп до вътрешността на вратата. Намерих кабелите водещи до машинката - син, кафяв и жълт. Прекъснах синия и централното започна да отключва останалите врати.

Питането ми е ако, както си мисля, съм обърнал положението на микроключето, как да свържа кабелите, че да накарам машинката да отключи. Предварително искам да кажа, че съм малко зле с токовете. По мои разсъждения, може би греша, но два от кабелите трябва да са (+) . Единия (+) за заключване, втория (+) за отключване , а третия (-) . Одеве не ми остана време да ги проверя дали са така.
Но не зная и на микроключето крачетата, които запоих към платката какви са /плюсове ли са трите крачета, минуса директно ли отива към електромоторчето или има минус на ключето/.
Дали би имало ефект от размяната на кабелите, за да се завърти електромоторчето в посока отключване или има опасност да изгоря машинката като разменя кабелите или по-лошо - да замине модула за централното.

Помагайте колеги!!! :confused:
Мнението беше редактирано от bobop: 05 октомври 2010 - 01:21
Отговори

imb_bg снимка imb_bg 05 октомври 2010 - 08:49

моя проблем е абсолютно идентичен вече мисля дали да не взема да свържа кабели те от другата врата ама ще падне голямо разглобяване
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 05 октомври 2010 - 18:05

провери дали не си го вързал така че да дава късо някъде, ако няма би трябвало да измериш съпротивлението на моторчето, ако успееш да го уцелиш само трябва да подадеш захранване на тези кабели като опитно ще видиш къде е + и къде - докато отключи, ако си направил някаква грешка така че да няма връзка с мотора, трябва да се опиташ да откачиш лостчето от машинката на място и да отклщчищ вратата, после като я разглобиш и я оправиш, щракни механизма на отворена врата и си прави колкото искаш експерименти, като всичко е ок тогава я затвори и направи последен тест
Отговори

bobop снимка bobop 06 октомври 2010 - 22:50

Здравейте колеги. Благодаря на отзовалите се!

Днес се заех с проблемната машинка. Както казах, имам късмет, че не бях сложил кората на вратата преди да я затворя, че щеше да падне рязане на кората <_< . С пробна лампа проверих кой кабел е (+) и кой (-). Синия кабел е (-) , а жълтия и винено червения /оказа се, че на дневна светлина не е кафяв, както бях писал по-горе/ са (+)-ове - единия дава ток на отключване, другия - на заключване. Пробвах и размених жълтия и червения, но машинката не отключи, а централното отново се товареше - явно даваше на късо. Не посмях да си правя още опити с още комбинации на размяна на кабелите, тъй като съм си патил от изгорял модул на Вектрата /едвам намерих като моя втора употреба/.
С търсачката бях попаднал на подобна тема за отваряне на задна врата на Вектра, при такова положение - неработеща и заключена брава, която беше постната от колега тук, във форума и много ми помогна - ТУК.

Следвайки обясненията в нея, свалих първо дръжката на вратата. Развиват се двете гайки, които я държат и се откача лостчето й. След като махнах дръжката се отвори пряк и по-удобен достъп към бравата. Откачих буксата с кабелите, след това отвих винтчетата на бравата /тези, които се отвиват при разглобяването на бравата/. Намират се в горните ъгли на бравата. Това беше най-пипкавата и трудна манипулация. След като отвих двете болтчета с отверка напънах здраво в сглобката на бравата и тя се отвори на двете си части/при мен без да се счупи/. Завъртях голямото пластмасово зъбно колело, което отключи заключващия механизъм и вратата се отвори :doh:
След което махнах бравата, смених микроключето с ново и проработи нормално :fool: /наистина го бях запоил наобратно - пропуснах да кажа, че за да установя това, разглобих и задна лява брава на Вектрата/. Този път наистина опитите дали работи нормално ги направих на отворена врата :confused: и след като се уверих, че всичко е ОК, тогава я затворих.

Още веднъж благодаря колеги! :shok:
Мнението беше редактирано от bobop: 06 октомври 2010 - 22:57
Отговори

bobop снимка bobop 06 октомври 2010 - 23:01

 imb_bg, на 05 Oct 2010, 9:49, каза:

моя проблем е абсолютно идентичен вече мисля дали да не взема да свържа кабели те от другата врата ама ще падне голямо разглобяване



Колега, пробвай - може и да проработи. Ако не - пробвай начина, по който аз я отворих. Надявам се да съм ти бил в помощ.
Отговори

gufianec снимка gufianec 30 юни 2012 - 11:27

Здравейте и от мен.

Благодаря на колегите за полезната информация. При мен също 2 врати не се отварят с централното на дистанционното. Докато за задна дясна съм почти сигурен, че проблема е в микроключето (купил съм си 3 без антенка и 3 с антенка), ти за шофьорската ми врата положението не е такова. Още като си я купих Вектрата (от профила) врата се отключваше и заключваше с ключа само (за мен това в предимство, доста по-трудно мога да си забравя ключовете вътре и да ми се заключи колата). От всичкото отгоре палчето за отключване е обърнато на обратно (на 180 градуса). От няколко дни вратата ми се заключва с ключа, но трябва да я отключвам ръчно. Предполагам, че въпросните жици за централното са махнати, за да се отваря ръчно.

Нещо не мога да се престраша да я почна сам и аз като колегата Саубер не съм от най-сръчните - искаше ми се някой, който по-разбира да е с мен за кураж.

Задната врата както и да е - въпросът ми е за шофьорската - имам ли повод за притеснение, или си е просто досадно да я отключвам от задната врата?

Мерси и приятел уикенд.

Поздрави,
Митко
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg