Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Новия закон - не може да си ремонтираш сам

tisho.74 снимка tisho.74 13 август 2019 - 06:54

Давайте, щото пак става въпрос за много пари и лобита срещу обикновения човек!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 август 2019 - 06:55
Отговори

benzy снимка benzy 13 август 2019 - 15:05

Ахахахаха какъв безкрайно тъп оптимист съм... регистрирах се и писах... е очевидно подлежи на модераторска цензура преди публикацията, така че ако написаното не им оттърва май няма да види бял свят... и те така се прави демокрация по български... д**а и ши*ана кочина

все пак не се отказвайте регистрацията отнема минутка, все нещо ще мине модерирането, не могат да спрат всичко!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 13 август 2019 - 15:32

Току що писах и излезе написаното от мен.
Написаното от JorkataG
Мнението беше редактирано от JorkataG: 13 август 2019 - 15:32
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 август 2019 - 16:59

Потребителят mitov е написал всичко, което е необходимо!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 13 август 2019 - 17:45

Почти. Аз имам още няколко коментара. Първо в така направените оценка на риска, анализи и тем подобни никъде не видях статистика на ПТП вследствие на лош ремонт на МПС. Никъде не видях статистика колко са ПТП вследствие на лоша пътна настилка. Никъде не видях анализ на причините за ПТП вследствие на горепосочените статистики. И имам предложения. Първо всички сервизи включително и персонала им да бъдат сертифицирани от външна за страната лаборатория. Собственика на сервиз да е сертифичиран в чужбина като специалист ДВГ. Товаче си бил шофер на рали автомобил не те прави капацитет примерно. Сервиза да носи отговорност при ПТП ако се докаже че има неизправност в МПС вседствие на лош/н2качествен ремонт. Тракер в мпс в който сервиза във файл да записва направените ремонти НО файла да се сваля, качва, обработва със съгласието на собственика и подписва разпечатка от двете страни.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 13 август 2019 - 17:47
Отговори

benzy снимка benzy 13 август 2019 - 20:13

Точно за статистиката писах и аз - бях изписал 10 точки повече от 1 лист А4 обаче няма никой...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 август 2019 - 05:14

Това дали си сертифициран или не, не върши работа, защото дори и да е така, всеки ще върши нещата през куп за грош. Ето ние правихме основен ремонт, но двигателят беше след това чист като аптека. Никой нямаше да си играе да го направи така, защото губи време и пари от това. Та затова не зависи от сертифицирането. Зависи от човека, а това вече е субективен фактор.

И нищо никога няма да се докаже, защото на всички ПТП-та пишат "несъобразена скорост" и край... иди доказвай нещо. Няма как да стане това.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 август 2019 - 05:16
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 август 2019 - 07:15

Димов ко се блъсне кола в малнтинелата заради дупка примерно или се счупи носач нема как да стане твоя теория.
Отговори

Коцето снимка Коцето 14 август 2019 - 10:51

Ето го пак сладура Румен Дунев, големия експерт. Направо ми се повръща вече от телевизионните спецове.
https://www.vesti.bg...na-guma-6098613
Мнението беше редактирано от Коцето: 14 август 2019 - 10:53
Отговори

benzy снимка benzy 14 август 2019 - 12:33

Направи с лоша услуга тоя път "експерта" по всички форуми и медии му теглят пиперливи по нашенски - рекламата не минава по план :)

А аз успях да публикувам в страницата за обсъждане 10 точки в няколко поста от изнервен, надявам се да сте съгласни с казаното и П И Ш Е Т Е ! само силно негативен отзвук може да ги спре от тия простотии дето ги мислят!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 август 2019 - 15:10

Предложеният проект на Закон за пътните превозни средства не само, че няма да намали аварийността, но даже би бил предпоставка за нейното увеличение, както и за ненужно завишаване на разходите от страна на собственици на ППС. Това се посочва в официално становище на Българското обединение на шофьорите. Според организацията това е поредният фактор, който е пряка предпоставка за завишаване на корупцията на пътя.
https://news.bg/soci...e-sredstva.html
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 август 2019 - 15:22

Аз пък искам да попитам - като нямам пари да си ремонтирам колата в лицензиран сервиз... какво ще направя? Ще я ремонтирам с парите дето нямам или няма да я ремонтирам. От тук на къде отиват нещата? Ще карам неизправна кола, но поддържана само в лицензиран сервиз? :smile3560:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 август 2019 - 20:23

Хахахаххаах, "автомобилен експерт", какво значи това бе ?

Нали ви казах че тоя Дудев се има за голяма дуда. Експерт.......... пхахаха. Нямам думи, но и да имам.. са малко.

 zdravkop, на 14 август 2019 - 15:10, каза:

Предложеният проект на Закон за пътните превозни средства не само, че няма да намали аварийността, но даже би бил предпоставка за нейното увеличение, както и за ненужно завишаване на разходите от страна на собственици на ППС. Това се посочва в официално становище на Българското обединение на шофьорите. Според организацията това е поредният фактор, който е пряка предпоставка за завишаване на корупцията на пътя.
https://news.bg/soci...e-sredstva.html


Обединението на шофьорите, не е като съюза на гладните въшки, които в 80% от случаите са сменячи на дискове, накладки, тампони, масла и ангренажни комплекти(евентуално), ама иначе се имат за ексПЕР(ковци), като въпросния от предните постове - Гумен ... еди кой си.

Винаги съм казвал, каквото не можеш сам да направиш, извикай приятели. Доверявайте се само на "ваши хора" по сервизите, за които знаете че вършат или са ви вършили нещо преди. Това естествено се прави от лобито на сервизите за да се въртят пари и там, ония "240 кавала" нямат толкова акъл да го измислят. Всичко им се подсказва от съответното лоби, затова и всичките закони изглеждат от тъпи по-тъпи и после ги преправят по 10 000 пъти.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 август 2019 - 20:39
Отговори

titan22 снимка titan22 15 август 2019 - 13:07

Днес,релаксирайки с домашарка и мезенце,стоейки така безгрижно,в един момент ми дойде идея-с оглед на всички тъпотии които управляващите капацитети сътвориха,да забранят сами да пикаем в тоалетните и да назначат говедата от жълтите павета да ни обслужват.Това би било добре за хората. :devil-smiley-019: :devil-smiley-019: :devil-smiley-019: :newsm05_41: :newsm05_41: :newsm05_41:
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 15 август 2019 - 13:18

А тези дето измислят и приемат законите имат ли ценз за кадърност по въпросите засягащи дадения закон?
Още помня един петък /преди години/ слушах парламентарни дебати относно осветлението на Рилския манастир.
Отговори

sathv снимка sathv 15 август 2019 - 22:50

Те ценз нямат, ама не им и трябва. Законите се пишат от експертни групи. Те само ги приемат въз основа на политиката на управляващата партия. Ти да не си мислиш, че някой депутат ще седне да мисли закони през работно време. Писането на нов закон може да отнеме месеци наред. Затова не са нужни 240 депутати. И сто са достатъчни за да се натиска копчето.
Иначе като идеята я подкрепям напълно. Не може да се ремонтира автомобил от неправоспособни техници, както не може да ремонтираш сам асансьора на блока. Ремонтите по автомобилите трябва да се извършват само в лицензирани сервизи с регистриран персонал със съответната квалификация, като са необходими ежегодни изпити и проверка знанията на работниците, както й системни опреснителни курсове, а не фиктивно раздаване на разрешителни за ремонт. От друга страна търсене на наказателна отговорност за некачествено свършена работа със всички последици за извършителя, като отнемане разрешителното за ремонт, здрави глоби и ако трябва съдебни дела в тежките случаи. Този проект е още в началото си и докато стигне в пленарна зсла доста неща ще се променят. Дано да е за добро.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 16 август 2019 - 06:53

 sathv, на 15 август 2019 - 22:50, каза:

Те ценз нямат, ама не им и трябва. Законите се пишат от експертни групи. Те само ги приемат въз основа на политиката на управляващата партия. Ти да не си мислиш, че някой депутат ще седне да мисли закони през работно време. Писането на нов закон може да отнеме месеци наред. Затова не са нужни 240 депутати. И сто са достатъчни за да се натиска копчето.

Това ми е достатъчно. Като знам и виждам примерно по сервизите работят на проба-грешка и ти вземат пари, как диагностика значи закачане и триене на грешки, а какво е разбираш след купуване и сменяне на няколко неща...Как за смяна на тампон на макферсон ти развиват чак стержена от буталото и си купуваш нов амортисьор. Като знам АПИ какви експерти са, като знам и виждам законотворците и приемниците им по колко пъти променят закони.....е няма да е за добро.
Отговори

Silencer снимка Silencer 16 август 2019 - 07:24

Сервизчетата в България фунционират на следния принцип - бай Иван е учил някаде, научил се малко, няма лиценз, няма касов, няма си идея как да бъде законен.
Но определено може да сменя ремъци, накладки , консумативи и др.

Не дава касова бележка, фактура и гаранция освен устна. Приятелските начала са водещи , в случай на некачествен ремонт съм виждал и коректни които го ремонтират за своя сметка, но в повечето случаи...ти си го бил счупил с теслата нарочно.

"Сервизчетата" в повечето случаи , не плащат една стотинка данъци на хазната, но ти им плащаш, не малка част от тях са бивши военни , полицаи( да има и такива), шивачи, строителни специалисти, и най-красивото: имат присъди за кражби, побои.

Познайте ако ги ядосете какво се случва... Тези хора никога нямат да минат легално и не само защото ние искаме да евтино, а защото и те са научени така.
Мнението беше редактирано от Silencer: 16 август 2019 - 07:38
Отговори

drastar снимка drastar 16 август 2019 - 09:34

Здравейте,

Ще кажете, не ни интересуват другите държави, но ще ви напиша как е в Белгия.
Фирма или ЕТ се основават на база диплома. Не може някой завършил стругар примерно, да работи като механик. За фирмите е възможно, но трябва да назначи дипломиран механик, като директор със 25 процента от фирмата.
Не е кой знае какво, не се отсява доста "плява" по този начин. За неплащане на даници и такси и дума не може да става. От няколко години забраниха и кешовото плащане. Максимумът е 3000 евро.

Поздрави и не се претоварвайте много.....петък е :icon_razz2: :icon_razz2: :icon_razz2:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 16 август 2019 - 10:49

 drastar, на 16 август 2019 - 09:34, каза:

Здравейте,

Ще кажете, не ни интересуват другите държави, но ще ви напиша как е в Белгия.
Фирма или ЕТ се основават на база диплома. Не може някой завършил стругар примерно, да работи като механик.

Това че някой има диплома за нещо, не означава че знае и може.
Аз миналата година работих 6 месеца в Германия в сервиз за газови уредби.Клиентите плащаха само в брой, защото така може да се укриват данъци!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg