Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Шевролет Орландо 1.8 Играят ми оборотите на празен ход

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 февруари 2024 - 23:13

Плюсовите кабели са по изложени на температурата на двигателя, особено тоя от алтернатор до стартер, защото в 90% от случаите, си е гол кабел, докато другите може да са в нещо като шлаух или пластмасова "кутия", една част от тях.
Обикновено плюсовите повече дават фира и се опичат по-бързо или потъмняват/зеленясват, което ги прави като резистор, повишава им се специфичното съпротивление.

Докато масите са малко по-неизложени на опичане.
Най-добре всичко си проличава, като се измери падът върху тях, всичко си казват.Нормално, при навключено всичко, има ли по-голям пад от 0.15-0.2 волта... сЕри у него. Все пак слагат в общия случай 35 квадрата, нищо, че бензините имат малко по-маломощен стартер.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 февруари 2024 - 23:17
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 10 февруари 2024 - 23:20

Димов бодни няколко ракии на екс да ти дойде акъла на место, къде си видял неизолиран плюсов кабел в автоиндустрията...ако видиш снимай го и ние да видим!
Второ изолацията пречи на корозията т.е. масите заминават първи заради липса на изолация.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 февруари 2024 - 23:47

Ще ти го снимам, моя плюс от алтернатора до почти стартера, си седи гол като пушка зад двигателя и точно тя обувка пак грее като печка. Сега, ясно е, че има и от алтернатора греене от плочката и се предава, ама... чак толкова.
А масите до купето им няма абсолютно нищо, нищо, че са пак голи като пушки, но не са изложени на пряко греене от двигателя. Вадени са и са мерени на милиомметър. И нали разбираш, "5 милиона пъти загряване и изстиване" и добър ден, потъмнял или зеленясал кабел.
Не пия и не ми трябва алкохол, за да ми идва акъл :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 февруари 2024 - 23:53
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg