Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Ето ви един от основните проблеми на C16nz

Shmortz снимка Shmortz 20 април 2006 - 18:24

Наскоро открих нещо което много време не можех да разбера защо се получава, то се състои в следното : когато карам на газ колата не поема добре на ниски обороти, леко предърпва при ускорение до към 2000-2500 оборота след това вече е по-добре и не намаля на скорост така както е на бензин. :crazy:
Ето ви решението:
Има един шибан маркуч който идва през един клапан (управляван с вакуума от 4-ти цилиндър) който на Вектра май се намира при филтъра , през който до колкото знам минават бензинови пари (намира се под десния калник), а на Астрата е до МАР сензора. Тези пари двигателя дърпа особено по време на ускорение, този маркуч е свързан към инжекциона до този който е към EGR-a (който е хубаво да се махне) и до още един. Представете си какво се получава когато карате на газ и едновременно влизат бензинови пари. :unsure:
Операцията която направих е следната дръпнах маркуча и го оставих свободен а неговото място запуших с парче маркуч и един болт в другия му край (същата операция съм направил и с маркуча на EGR-a преди време).
Сега колата се държи много по-добре в ниските обороти, не предърпва, оборотите падат много по-бързо, въобще друга кола стана, мисля че и разхода ми ще е по-малък, като покарам повече ще пиша. :knee:

Всичко това открих като сравних Вектрата (E16NZ) на баща ми и моята Астра (C16NZ), естествено на вектрата такъв маркуч няма. :knee:

Не можах да намеря подобна тема за това пускам тази.

:newsm69:
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 20 април 2006 - 18:35

Колега браво тоя проблем откога го мисля и ме дразни. Дай малко повече разеснение кое да запуша на Вектрата?
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 20 април 2006 - 18:38

Shmortz, на Apr 20 2006, 07:24 PM, каза:

Има един шибан маркуч който идва през един клапан  

При C18NZ има ли такива глупости :dancin:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 20 април 2006 - 20:22

CooLMaX, на Apr 20 2006, 06:35 PM, каза:

Колега браво тоя проблем откога го мисля и ме дразни. Дай малко повече разеснение кое да запуша на Вектрата?
 


Ами това е най-дебелия от трите маркуча които влизат в инжекциона от страната където е потенциометъра за дроселовата клапа (този който е най-близо до капака на главата), поне така е на Астрата ама на Вектрата маи е пластмасова тръба с малко парче маркуч от към инжекцията. Трябва просто да го измъкнеш и да сложиш малко парче маркуч и да го запушиш с нещо в другия край аз използвах болт 8мм, това имах под ръка. Няма да е лошо и да запушиш и този на EGR-a по същия начин.
На един приятел на вектрата се оказа че клапанчето което пуска шибаните бензинови пари към инжекцията му е спукано и двигателя дърпа въздух понеже е свързано към вакума на сервото и колата не работеше добре на обороти и на газ и на бензин, за това направихме същата операция и на тази тръбичка. Не е лошо да я пробваш и нея, лесно е откачаш я и засмукваш с уста ако задържи добре, ако продължиш да амучеп без да спре запуши и неговия вход към вакума на сервото.

Успех.



schumi.fan, на Apr 20 2006, 06:38 PM, каза:

При C18NZ има ли такива глупости :dancin:
 


не знам за C18NZ, но видях че на Е16NZ и C14NZ няма такова нещо

:newsm69:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 20 април 2006 - 21:07

Има логика в тази работа! Но този филтър за бензиновите пари немога да го намеря на моятa Вектра А C16ZN. При мен се получава нещо странно - вакуум в резервоара , при условие , че карам на газ. Много ме съмнява, че клапана на въпросния филтър е скапан и ДВГ засмуква бенз. пари от резервоара. Само да го намеря и ще го резна!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 20 април 2006 - 21:58

Tehni4oR, на Apr 20 2006, 09:07 PM, каза:

Има логика в тази работа! Но този филтър за бензиновите пари немога да го намеря на моятa Вектра А C16ZN. При мен се получава нещо странно - вакуум в резервоара , при условие , че карам на газ. Много ме съмнява, че клапана на въпросния филтър е скапан и ДВГ засмуква бенз. пари от резервоара. Само да го намеря и ще го резна!
 


Филтъра е под десния калник ама за да го видиш трябва да махнеш пластмасовия подкалник.

Успех

:newsm69:
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 21 април 2006 - 11:23

При пълната инжекция Ц14СЕ как стои въпроса с това нещо ???
Аз дебитомер нямам а и такъв клапан май нямам.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 април 2006 - 15:52

Juvigy, на Apr 21 2006, 11:23 AM, каза:

При пълната инжекция Ц14СЕ как стои въпроса с това нещо ???
Аз дебитомер нямам а и такъв клапан май нямам.
 


Аз лично съм сигурен че го има на C16NZ и че го няма на Е16NZ и C14NZ, за другите си нямам идея честно казано.
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 21 април 2006 - 17:42

Shmortz, на Apr 20 2006, 09:58 PM, каза:

Филтъра е под десния калник ама за да го видиш трябва да махнеш пластмасовия подкалник.

Успех

:newsm69:
 



Открих го!!! Даже нямаше нужда да свалям кората на калника, понеже двата маркуча идващи от него са на достъпно място в областта на двигателя. Та въпросното маркуче идва от този филтър и влиза в едно вакуум-клапанче, което се сработва от вакуум взет от сервото. И като сработи клапана - инжекцията си засмуква парите - елементарно. Утре мисля да прекъсна вакуума отварящ клапанчето и ще видим "кон боб яде ли" :) . Но първо ще проверя дали не е прецакано клапанчето и да пуска бенз. пари по всяко време.
Отговори

georgiam снимка georgiam 21 април 2006 - 21:36

като се загледах и при мен този вакуум е прекъснат!!
много си прав 4е трябва да се прекасне!!
:newsm69:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 април 2006 - 23:44

georgiam, на Apr 21 2006, 09:36 PM, каза:

като се загледах и при мен този вакуум е прекъснат!!
много си прав 4е трябва да се прекасне!!
:newsm69:
 


много хубаво ама никои от десетките така наречени газаджии (лайнари) :crazy: не се е сетил да го направи това и то на толкова масов двигател, а трябваше сам да откривам топлата вода.
:unsure:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 22 април 2006 - 16:30

Днес прекъснах вакуума дето отваря клапана и отрязах пътя на бензиновите пари!
Резултат: по добра динамика на ДВГ при ниски до средни обороти (1000 - 2500).
След това мръднах до Бургас и засякох разхода - 215км с 15 литра газ. Като на връщане бях натряскал багажника с теракот!
Според мен има полза от тази интервенция, особенно за шофиране в града.

Браво Smortz :newsm69: , че си се досетил. Сега го патентовай, уговори се с газаджиите да ти пращат клиенти а ти ще ги доработваш :unsure:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 април 2006 - 00:49

Tehni4oR, на Apr 22 2006, 04:30 PM, каза:

Днес прекъснах вакуума дето отваря клапана и отрязах пътя на бензиновите пари!
Резултат: по добра динамика на ДВГ при ниски до средни обороти (1000 - 2500).
След това мръднах до Бургас и засякох разхода - 215км с 15 литра газ. Като на връщане бях натряскал багажника с теракот!
Според мен има полза от тази интервенция, особенно за шофиране в града.

Браво Smortz :knee: , че си се досетил. Сега го патентовай, уговори се с газаджиите да ти пращат клиенти а ти ще ги доработваш :newsm69:
 


Благодаря колега винаги се радвам когато мога да помогна :unsure:
А колкото до така наречените "газаджии" 99.9% са МЕНТЕТАаман от тях, да пукнат дано. :knee:

Другото което ми предстои да пробвам и очаквам добър резултат е :От C16nz към E16 Nz :dancin:
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 25 април 2006 - 12:56

Shmortz, на Apr 23 2006, 01:49 AM, каза:

Tehni4oR, на Apr 22 2006, 04:30 PM, каза:

Днес прекъснах вакуума дето отваря клапана и отрязах пътя на бензиновите пари!
Резултат: по добра динамика на ДВГ при ниски до средни обороти (1000 - 2500).
След това мръднах до Бургас и засякох разхода - 215км с 15 литра газ. Като на връщане бях натряскал багажника с теракот!
Според мен има полза от тази интервенция, особенно за шофиране в града.

Браво Smortz :unsure: , че си се досетил. Сега го патентовай, уговори се с газаджиите да ти пращат клиенти а ти ще ги доработваш :knee:
 


Благодаря колега винаги се радвам когато мога да помогна :knee:
А колкото до така наречените "газаджии" 99.9% са МЕНТЕТАаман от тях, да пукнат дано. :newsm69:

Другото което ми предстои да пробвам и очаквам добър резултат е :От C16nz към E16 Nz :dancin:
 




Колега и аз направих тази интервенция,отдавна, но при мен нямаше промяна.
Двг ми е Ц20НЕ,предполагам става въпрос за същия клапан.............
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 25 април 2006 - 17:51

GSM_BOSS, на Apr 25 2006, 01:56 PM, каза:

Колега и аз направих тази интервенция,отдавна, но при мен нямаше промяна.
Двг ми е Ц20НЕ,предполагам става въпрос за същия клапан.............
 


Съжалявам, че се повтарям ама съм сигурен само за C16NZ, щото го пробвах на няколко коли вече.
Отговори

peponio снимка peponio 25 април 2006 - 22:51

добре измислено :newsm69: ама да питам нужно ли е да се прекъсва и вакума към клапана? тогава няма ли да създава налягане в резервоара като клапана стои постоянно затворен? не е ли добре да се извади само маркучлето от моноинжекцията и да се затапи отвора който остава на корпуса :unsure: а и маркуча който остава от клапана затапва ли се или се оставя да виси...всмисъл да няма проблеми с миризма на бензин след това или пък да е взривоопасно :knee:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 26 април 2006 - 17:10

При условие , че клапана е постоянно затворен как ще се получи налягане в резервоара? Евентуално от температурното разширение на бензина! Но пък като караме на газ едва ли си пълните резервоарите до горе!?!? При мен се получаваще голям вакуум в резервоара но откакто откачих системката няма проблеми!
Отговори

peponio снимка peponio 26 април 2006 - 18:54

Tehni4oR, на Apr 26 2006, 06:10 PM, каза:

При условие , че клапана е постоянно затворен как ще се получи налягане в резервоара? Евентуално от температурното разширение на бензина! Но пък като караме на газ едва ли си пълните резервоарите до горе!?!? При мен се получаваще голям вакуум в резервоара но откакто откачих системката няма проблеми!
 

точно като е постоянно затворен клапана няма ли да има проблеми :newsm69: може и да се свие резервоара щото помпата си работи :unsure:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 26 април 2006 - 19:54

Цитат

точно като е постоянно затворен клапана няма ли да има проблеми :newsm69:  може и да се свие резервоара щото помпата си работи :unsure:
 


Забравих да уточня, че съм си изключил помпата като съм на газ!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 април 2006 - 22:14

peponio, на Apr 25 2006, 11:51 PM, каза:

добре измислено :beer:  ама да питам нужно ли е да се прекъсва и вакума към клапана? тогава няма ли да създава налягане в резервоара като клапана стои постоянно затворен? не е ли  добре да се извади само маркучлето от моноинжекцията и да се затапи отвора който остава на корпуса :beer:  а и маркуча който остава от клапана затапва ли се или се оставя да виси...всмисъл да няма проблеми с миризма на бензин след това или пък да е взривоопасно  :beer:
 


Ако случайно си беше направил труда да вникнеш в това което съм написал, щеше да разбереш че съм оставил маркуча свободен без да изолирам клапана и така няма начин да се получи налягане, защото и аз си помислих че нещо такова може да се получи.
Клапана се изолира само тогава когато му е спукана мембраната и смуче въздух, което съответно влошава работата на двигателя и на бензин, тогава може да се откачи маркуча преди клапана и пак няма да има вероятност да се получи налягане в резервоара.
Между другото и аз съм си изключил помпата когато съм на газ, много по-добре е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg