Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Избор на Vectra C бензин

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 септември 2019 - 12:00

За директа има скъпи газови уредби - забрави го за газ. Да, има дюзи под високо налягане и помпа за високо налягане.

Ами остава варианта да вземеш нещо за 5 и ако двигателя му има нещо, да го правиш до 8 и да си караш. Всичко друго е руска рулетка - нищо сигурно. А и така ще знаеш повече за състоянието й. Все пак основен ремонт е по-добре от незнание и несигурност. Разбира се направен добре, не едно към кайсиите.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 септември 2019 - 12:08
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 18 септември 2019 - 12:16

Съгласен съм с думите на колегата, че хубава кола с ограничен бюджет се намира трудно, но всяко добро търсене без много емоции се увенчава с успех.
Ся неразбрах, какъв и беше кусура на тоя вектра която автора на темата пусна за обсъждане. На външен вид изглежда прилично, ако успее да свали едни 1000лв. от цената, обосновани с нуждата от газов инжекцион примерно, колата си е супер. Непретенциозна, няма да му я джормят нощно време по София, широка с голям багажник ....Ама българина все се съмнява в това или онова и накрая се нахендря на най-дебелия.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 септември 2019 - 12:40

Астрата дето я взех преди повече от 4 години я платих 8 с регистрацията, стъпи на 11 с обслужвания гуми и капризи. Всеки да си прави сам сметките, но при безкомпромисна поддръжка отиват прари. Това говоря за хубаво кола без забележки. Имаше околко 1000 лв непредвидени разходи, другите 2 си бяха гуми, обслужване, джанти, дискове, накладки, чистачки, темпомати, спирачни течности, антифризи и така натам. Като сложиш и 800 лв за някои силови операции смятай колко ти излиза една кола да си направиш като хората.

После си купих е61, която беше първата стара кола в живота ми дето намерих без да има нужда да и правя каквото и да е. Там само обслужването ми стъпи на 3 400 лв. Но пък се прави веднъж. Дето се вика даже май е по-евтино.
Отговори

benzy снимка benzy 18 септември 2019 - 12:44

ОК да опитам да адресирам някои от забележките,

Не се отказвай твърдо от Вектрата като вариант, - питаше за конкретна вектра, конкретно ти казахме, че е прекалено скъпа за това което е. Пробвай да промениш критериите на търсене 1-2 години по-стара вектра и 1.8 поне на пари да е по-прилично. Аз лично за Вектра Ц повече от 6-6500 не бих дал (лично мнение и даже и това е много)

Второ, казваш, че се надяваш да си стъпиш на краката след няколко години и да търсиш нещо по-добро, а до тогава и нуждата да мъкнеш багаж ще е отпаднала - спокойно може да се "измъчиш" с една Астра H комби, както е предложил и Димов. Комбито е твоята кола щом през това време ще возиш количка и бебешки неща. Седана може да го гледаш с голям багажник, но да товариш в него е приключение.

Вариантите при твоя бюджет са 2 - или търсиш кола клас по-надолу (Астра, Фокус и компания) или свалящ годините и вместо 2009 търсиш 2007 примерно. Притеснява те и разхода на гориво на Инсигния 1.8, ами той не е много по-различен от коя да е друга кола гонеща 2 тона. Ако търсиш и нисък разход отново завиваш към Астра H 1.6 или подобните нея от друга марка. Това е разумен компромис. В противен случай стискаш зъби за разхода и си взимаш луксозен кораб. В крайна сметка при 7000 км годишно разликата ти в горивото ще е 500 лева примерно. Е ще трябва да преглътнеш и по-високия данък и застраховка, но това е въпрос колко можеш и искаш да платиш за комфорта, който тъсиш.

Добро и евтино няма! Но и скъпото не винаги е добро. Като направиш не 3 а 30 огледа и може да намериш твоята кола :) Иначе идва момента в който нуждата те натиска и взимаш първото попаднало :)
Мнението беше редактирано от benzy: 18 септември 2019 - 16:17
Отговори

Коцето снимка Коцето 18 септември 2019 - 14:15

И от мен един глас за комби в твоята ситуация, дори една не сгъната количка ще слагаш спокойно вътре. Много удобна за товарене и разтоварване. И щом залагаш 4 - 5 години експлоатация ориентирай се към по-нисък клас автомобил, ще спестиш от данък, поддръжка, гориво и като събереш някой лев (може и тотото да помогне) огледай се за нещо "по-тежко".
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 18 септември 2019 - 15:13

Боже какви пари искат на тези Вектри по нашите ширини.
Тук читава фейслифт с история и реални мили между 100/120к можеш на намериш за 1000/1500 и то колкото щеш (Да не говорим, че минималаното заплащане е някъде 8.21 на час, с една месечна заплати си вземаш кола на 10/12 години)!

За мен глас за 1.8 без значение от мощността! :icon_wink2:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 септември 2019 - 18:49

Вместо да се дават 10 хилки за Вектра Ц по- добре толкова за Инсигния с хубав двигател с газ. Вярно е, че е спартанско изпълнение, но все пак е едно поколение по- нова от Це.
https://www.mobile.b...46&slink=cfzc6q
Отговори

benzy снимка benzy 18 септември 2019 - 19:23

 zdravkop, на 18 септември 2019 - 18:49, каза:

Вместо да се дават 10 хилки за Вектра Ц по- добре толкова за Инсигния

Извън бюджета сме :) Иначе колицата изглежда изпъната, но и нейните 178 хил не са толкова :)
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 18 септември 2019 - 19:45

Хареса ми в тая вектра това, че е била през 10 годишния период на експлоатация при един собственик който явно си я поддържал и не е скрил, че е градушкова, а го е съобщил на бъдещия кандидат-купувач.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 септември 2019 - 20:20

Таз инсигния ми мяза на миланско такси.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 септември 2019 - 20:21
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 18 септември 2019 - 22:20

Карал съм няколко години Вектра с двигател 2.2. Гореше масло, като змей. Ремонтът беше скъп и не особено успешен. Беше служебна на около 500 хиляди километра.
Иначе возеше добре. Окачването сравнително здраво. Нямаше никаква ръжда, явно са добре направени. Тази от първата обява е леко съмнителна, точно заради ръждата.
Двигател 1.8 е слабичък за това купе. За градско каране мисля, че става.
Инсигнията с газ, също ще е слабичка. От няколко месеца карам Инсигния 1.6 турбо и се държи прилично. Но едната, няма нищо общо с другата.
Както и по-горе някои казват, оглеждай се и за Астра. Добър вариант според мен е 1.4 турбо. Има такива и с фабрична газ, но са рядкост. Аз търсех такава, но не можах да намеря нещо, което да ми хареса.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 септември 2019 - 22:22

Относно Инсигния , сме на едно мнение всички тук май.
Но така или иначе е много цената за това.

И аз затова казах, не се хвърляй на много пари за Вектра(разбрахме че това те кефи и това си е твое право)

Но ако си дадеш всичките пари за уж много хубав автомобил - ще останеш разочарован. Ако не веднага, то след известно време.
Затова вземай нещо по-евтино, провери каквото можеш и ако имаш късмет -имаш, ако не - правиш и караш. Разликата е че ще имаш пари и за двете и при втория вариант ще си по-сигурен че ще си караш без толкова притеснение.
Ето горе са ти дали още един пример за маслояд и то по-голям се оказва и от тъй известния "маслояд", 1.6 от старите поколения.
Аз имам една теория, колкото мотора е по-слаб - толкова изисква да се кара в по-високи обороти, а това води до по-голямо износване. Оставяме на една страна мотори, които изначално не са направени добре и дефектират(това е друг проблем).
Въпреки това бензинов мотор на 500 000 е нормално да гори като луд масло, имайки предвид репутацията на конкретния мотор, за който говорим(2.2)

90% от колите са наредени с всякакви схеми, затова не мисли че била в един собственик и тя е перфектна. Няма такава зависимост. Може да са били и трима и двигателят да е гледан както трябва. Вече не си струва да се нариват пари за желязо, за което нищо знаеш.
Вземай по-евтино и прави ако се налага. Убедих се че е така и лично от моя приятел с метанката. Човека я купил за 3600 преди 3 години, направихме ремонт за 2 бона още, но сега си кара и не се притеснява. И честно казано като знаеш че всичко е наред ... е по-добре.

Това е мое мнение и го казвам информативно. Ако се приеме като съвет е друг въпрос.
За нормално каране, смятам че няма по-добър вариант от 1.8 125(140) коня. Просто този мотор се явява някаква своеобразна "златна среда" при бензиновите двигатели...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 септември 2019 - 22:35
Отговори

benzy снимка benzy 18 септември 2019 - 23:59

Подкрепям Диимов на 100% за горния му пост и по-точно това: "Но ако си дадеш всичките пари за уж много хубав автомобил - ще останеш разочарован..."

Факт! Бих тоя тупан. За щастие не дадох всичките си пари, но купих най-скъпата Астра G на пазара изръсих се с 3500 за уж "бомбон" (технически здрава със слаби следи от софийската градушка) и вече съм налял в нея точно толкова, за колкото я взех и още има поне 5 неща за правене и всеки ден излиза нещо ново, но наистина нямам нерви да се разправям!

ВЗИМА СЕ ЕВТИНО, но не най-евтиното ЗАЩОТО 100% ЩЕ СЕ ПРАВИ!
А който си мисли, че колата му е златна да си намира бунаци (какъвто бях и аз, но човек веднъж се пари после се учи)!

И още нещо, при оглед на автомобила следващият път задължително отивам с това:
https://cars-help.co...avan-avtomobil/
Иначе колкото и да знаеш ще пропуснеш половината неща!
Трезва глава, лист и химикал и отмяташ!
Мнението беше редактирано от benzy: 19 септември 2019 - 00:00
Отговори

sathv снимка sathv 19 септември 2019 - 08:21

Benzy, ти поне говориш от първо лице щото скоро купи астрата. Според теб кола дето струва 2000 евро колко процента от точките в приложената таблица ще покрие? И аче най-общо казано за коментираните тука коли, колкото дадеш за колата, толкова ще дадеш в последствие, ако преждевременно не си гризнал здраво дръвцето. Пък за цитираните Сааби просто ще замълча. Нямаш ли пари сваляш класа на автомобила, съгласен съм.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 септември 2019 - 08:27

Нека да не сме крайни все пак. Вектра Ц не е безумно скъп за поддръжка автомобил и по нищо не се различава от астра Н като цени. Малко по-комфортна на возия, не много по-голяма. Съответно и малко по-скъпа за първоначално купуване.

Проблема е че са купени за повече каране. Който е искал да бръмчи до магазина и из града е вземал корса, който е искал да ходи чат пат извън града астра. Вектрата са я купуали за каране.

Автора на темата каза, че това му е бюджета за закупуване, не за поддръжка. Очевидно има предвид че ще има да се правят разни работи. Нали така колега?

Ако намериш читава вектра ще е най-добре, аз читава вектра и инсигния до сега не съм намерил :smile3560: има и прилични, но им искат големи цифри, а да дадеш огромна сума за котка в чувал не си е работа, защото шанса да е скапана като евтините е 90%

Последната кола дето купих много държах да е евтнина и хубава по тая причина. Щото бях сигурен, че ще има за правене. Както се казва беше космически шанс че я взех читава. Дори аз не го очаквах при всичкото оглеждане. Имай предвид че я търсих две години ей тъй. Без да ми трябва кола и я купих преди да ми е потрябвала кола просто защото изпадна.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 септември 2019 - 08:30
Отговори

benzy снимка benzy 19 септември 2019 - 11:18

 sathv, на 19 септември 2019 - 08:21, каза:

Според теб кола дето струва 2000 евро колко процента от точките в приложената таблица ще покрие?

Не много. Ще е на късмет ако стигнеш 60-70%, но това не трябва да те отказва. Стара кола без проблеми надали ще намериш и не трябва и да очакваш. Ако някой ти я продава за такава значи лъже. Но ще ти даде ясна представа с какво се захващаш и струва ли си.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 септември 2019 - 12:39

Стара, ама лачена, лачена, ама стара. Ей това е въпроса.
Отговори

Калчо снимка Калчо 19 септември 2019 - 15:48

Колеги, кефя се, че се получи истински форум.
Бюджетът наистина е само за закупуване, но след вашите коментари, че ще има да се дават по нея още колкото покупната стойност сериозно се замислям ...

След месеци гледане съм тотално изчерпан откъм възможни смислени варианти (пространство, нормален разход на гориво 6-8 извън града, 10 - 13 в града, сравнително добра возия и комфрот, евтина поддръжка).
Като цяло гледах D сегмента - Vectra, Passat, Mazda 6, Peugeot 407/508, A4 B6, Citroen C5, Avensis, Accord, Primera и т.н.

Зет ми има Passat B6, но е дизлов, а бензиновите са FSI/TFSI, от които не чета много добри отзиви.

Разгледах и C сегмент където е позиционирана Астра, Corolla/Auris, Megane, C4/308, Focus - харесах Пежо 308 SW, но много ме изплашиха, че бензиновият 1.6 на Continental е много лош избор, а те се предлагат само с него (и един 1.4 бензин но идва прекалено слаб). Обмислям да видя някой Civic 8th gen 1.8 iVtec - макар и хеч е със сравнително добър багажник.


На каквото и да се спра излизат редица проблеми - я маслояди, директно впръскване, недомислици, ръжда, ненормално висок разход на гориво и т.н. Като цяло има някои автомобили, които ми допадат доста, но цените, както и вие писахте са 1.5к-2к над реалната смислена цена за автомобила и така като гледам ще има да си постоят в сайтовете за продажба

Няколко познати човека в чужбина гледат за кола един във Франция, един в Италия, други познати от града също, но за момента не се е появило нищо добро.

Какво мислите за Civic 8th gen 1.8iVtec, Peugeot 407 1.8/2.0 бензин, Ford Mondeo до 2007 с 2.0 бензин? Виждате ли други добри бензинови варианти, виждам че вече сте запознати с нуждите ми.

Благодаря!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 септември 2019 - 15:59

Абе човече, мини да видиш мойта 308-ца SW. За мен от Пежо около 2010 година това е единственото добро за човек с твойте нужди. Ама мойта е 1.6 дизел. Бензините са повечето с 1.6 атмосферен или с турбо, като и двата са доста оплюти. Има и по- големи бензини, ама са доста редки.
Сивика си е готин отвсякъде, само гледаш да е комбито, със оня хубавия хеч си изгубен.

407 е от проблемното поколение на Пежо, така че аз там не бих играл. А и с това торпедо отпред не знам как се кара градско дори и малко. Всъщност знам- чупиш го постоянно.
Мондеото не е лош вариант, но е Форд. Имал съм два бензинови- за единия на всички е ясно, че нямаше много общо с Форд, но другия си беше екстра пък си беше и форд.

Колега тук продава прилична хашка, ама дизелова.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 19 септември 2019 - 16:08
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 септември 2019 - 16:09

Ами то проблема идва не от друго, ами от факта, че за годините дето търсиш върховата технология беше комънрейл дизела и по тая причина излизаха от заводите 9 от 10 дизелака. Като прибавиш и това, че ги изхвърлят в момента от белите държави и ги внасяме у нас, се сети с какво е залят нашия пазар.

Ето една идея. Като имаш хора в чужбина - да ти потърсят една читава бракувана с не много тежък удар. Примерно заден удар с броня и акпак за смяна. Така има шанс наистина да е евтина и на реални километри. Правиш я тук и си караш после с усмивка.

Опел ти казахме астра и вектра 1,8 не е проблем да се вземе. И 2,2 не е проблем и директ не ти е проблем, но са с вериги и по-рискови да са масларки. Ако внимаваш и това не е проблем.

Пасат - бягай от 1,4. То не остана. Виж примерно 1,8т на октавия ти е голяма опция. Помисли над това.

Японски миксери не уважавам. Да ти кажа с годините се убедих, че немеца само се е научил да прави коли. Мазда 6 не е лош вариант, но харчи мноооого и се замисли защо са два пъти по-евтини от опелите. Все пак не е лоша кола.

Защо отбягваш Ц-класите? Ето това е здрав и евтин автомобил. Ако нямаш претенции към задното.

Багажните характеристики са с измерен максимален обем на призма дето може да влезе в багажника. Важи и за комбито и за хеча и за седана. Демек мери призма, а при комбито като литри разлиакта е огромна, щото до тавана има пространство.

виж какво има във форума:
https://www.opelclub...0

Автомат, но ми хваща окото на мен.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 септември 2019 - 16:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg