Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Всичко в купето започва да дрънка!?

Георги Йотов снимка Георги Йотов 28 януари 2013 - 09:41

Здравейте. Незнам дали темата е за този раздел, ако не е се извинявам.
Искам да попитам колегите с коли като моята и не само, като ви работи мотора, имате ли чувството, че всичко вътре: километражи, кори на врати и средни конзоли, ще се разпадне от дрънкане? Защото аз имам. Започвам да си мисля, че някъде ми опират гърнетата и всичките вибрации се предават на купето възможно ли е, има ли други фактори за това(освен и лошите ни пътища разбира се, в които частите в купето започват да танцуват)?
Отговори

thugzMansion снимка thugzMansion 28 януари 2013 - 11:04

Здравей! По това което си написал ме навяхва на мисълта ,че тампона на двигателя ти е отишал. Надали ще успееш да го смениш сам ,най-добре иди на майстор! Успех
Отговори

rosko0 снимка rosko0 28 януари 2013 - 11:25

Здр колега виж си тампоните на двигателя!Или най лесно я закарай на диагностика някъде да ти я огледат отдолу и те ще ти кажат дали има нещо нередно!
Мнението беше редактирано от rosko0: 28 януари 2013 - 11:26
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 28 януари 2013 - 11:41

Мерси. И аз си мислех за тампоните. :)
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 12 февруари 2013 - 17:13

Колеги, а как могат да се диагностицират тампоните на мотора, дали са заминали? Ако ида на сервиз ше ми кажат, че са заминали дори и да не са, за да ги сменят?
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 февруари 2013 - 20:02

Здравей, Жоро!

Това, което най-често се случва е, че вибрациите на мотора стават доста по-осезаеми. Най-яко се усещат, когато загасиш мотора, щото почва да подскача, като луд в коша. Аз имам скъсан тампон и дори си мисля, че първа скорост не влиза лесно (понякога) от него. Има един тампон, който е зад радиаторите. Тоя за мен е пълна бутафория. Не разбирам, какво зависи от него, а и никой не мога да ми обясни, какво зависи от тоя иначе струващ 100лв тампон. Е, аз го разбрах, след като го купих и го смених. Разлика... никаква. Докато не намерих моя майстор ходех на няколко места преди да започна да правя, каквото и да е.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 12 февруари 2013 - 22:51

Мхм. Ами вибрациите наистина са осезаеми, особено сутрин, но откакто съм взел колата е така, незнам как е нормално да е. Просто след 2500об. горе в средната конзола започва едно страшно бучене...не можеш да я изфорсираш хубаво щото дразни и бръмчи яко... При изгасване наистина претриса купето. Мисля да ида да ги сменят пък ако се оправи добре, ако не здраве да е...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 февруари 2013 - 08:41

Значи след 3-зими (вече) с колата, стигнах до извода, че.. от година на година всичко почва да става все по-зле и по-зле. Едно че всички гумени тампони, втулки и т.н. по колата заминават, друго че и пластмасите и всички щипки изобщо, които ги държат и те почват да дават фира. Съвсем в страни стои въпроса с горивата - отново имам досадно-натрапчивото чувство, че и в тях слагат повече и повече ВОДА от ден на ден.. от година на година.

За тампоните - моят скромен опит ме навежда към мисълта "Всичко, или - нищо"! Т.е. или сменявате всички заедно, или буквално НИЩО НЕ ПРАВИТЕ, ако тръгнете да ги "диагностицирате" и сменявате по отделно (моя лична преценка).

За корите и щипките вътре - майката му е разглобяване, колеги.. Първото нещо, което смених в купето, беше тая пластмаса на таблото (до предното стъкло). Извадих я веднъж и установих, че половината и щипки са изпочупени. Купих друга такава от морга, сложих по малко дунапрен във всяка дупка за уплътнение - приключих с нея! После централната конзола - извадих я, вече познатия метод с тънък дунапрен да се уплътнят щипките, където не може - с по малко тиксо и т.н.! Тия триъгълниците с пищялките - разглобявах ги и тях, уплътнявах.. нови щипки купих.

Е.. почват вече понякога да се обаждат корите на вратите, но и това е въпрос на време - ще ги шумоизолирам, ще сменя щипките с нови и приключвам и този въпрос генерално!

Да.. караме евтини ОПЕЛ-чета.. няма начин всичко да е хубаво! Евтини части, евтина поддръжка.. за жалост и ЕВТИНИ МАТЕРИАЛИ, от които е сглобена - факт! Но ако си мислите, че само ние и ОПЕЛ-а го има тоя проблем - жестоко се лъжете.. :)
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 13 февруари 2013 - 08:47

То е ясно, че рано или късно почват да дрънкат една от причините, поради която не мислех да взимам опел, но за това допринасят и готините ни пътища.
Ако имаше някой от Варна със същата астра и мотор да видя как работи.. Както и да е ще ходя да ги сменяват, дано се подобри поне малко..не мога да дигна повече от 90км..
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 13 февруари 2013 - 09:31

За тампоните на двигателя мисля,че се проверяваха като дръпнеш ръчната и включиш на скорост ако започне да подскача двигателя в коша значи са за смяна,поне така ми ги провериха на мен,но ще ти трябва още един човек да е в колата за да можеш да се увериш сам.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 13 февруари 2013 - 09:44

Мерси, Колега и аз нещо такова си спомням, че имаше да се диагностицират...
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 13 февруари 2013 - 14:06

Значи проведох следният тест:
Запалих мотора, дръпнах ръчната, включих на първа и отпусках леко съединителя. Това, което забелязах е, че мотора се изместваше някак си нагоре само, всякаш искаше да излиза, но не и на страни, напред или назад. Само нагоре.
За смяна ли са тампоните му или не?
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg