Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Помощ за схема на свързване

becinko снимка becinko 13 февруари 2014 - 14:44

Здравейте, налага ми се да помогна на един приятел да сложим ГИ на неговата кола. Инжекциона е бардолини прилагам снимки на нещата, от инсталацията, ако може да ми кажете кое за къде е , защото за някои от тях не ми е ясно.

1. Toва са дюзите и сензора за температура или налягане на газта?
Публикувано изображение

2. Това е МАП-а, буксата е ясна, въпроса ми е за щуцерите. Единия отива в рейката, а другия в изпарителя или как точно?

Публикувано изображение

3. Това са жиците излизащи от копчето (4 на брой) и други четири като 3 от цветовете съвпадат, дали са за копчето никаква идея. Има и един червен кабел припоен, който също не знам къде може да бъде:

Публикувано изображение

4. Тука са 6 кабела, за който нямам никаква идея къде отиват:

Публикувано изображение

5. Тук излиза едно червен/бял самотен кабел, който също ми е Х:

Публикувано изображение

6. Предполагам буксата за диагностика:

Публикувано изображение

7. Тука тези са 4 х 4 запоени един с друг, предполагам, че те вземат сигнал от 1 от бензиновите дюзи, но тогава как се спират те?

Публикувано изображение

Самия компютър, на който не пише нищо като модел ако някой има схема за свързване ще е най-добре:

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Следващия ми въпрос е за кабела за диагностика? Става ли с обикновенно конверторче с К и Л линия или има нещо специфично и от къде мога да дръпна софтуер?

Поздрави!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 13 февруари 2014 - 18:46

Виж тук http://bsm-bg.com/#/...e/id=ManualFile
Отговори

becinko снимка becinko 13 февруари 2014 - 18:49

Това го намерих, всичко ми е ясно без 2 неща.

1. Има един температурен датчик, той на корпуса на рейката ли се завива? С 6мм резба е. И от по-малкия щуцер отива към МАП-а на маркуч "налягане"?
2. Как аджеба трябва да се вържат дюзите. В сайта им не е посочено кое конкретно се прекъсва и как се връзва, интересното е че жиците на ГИ са 4х4 вързани заедно... Теорията е: Прекъсва се управляващия - на бензиновите и към тях се връзва + от ГИ, а другото ???
Отговори

npace снимка npace 13 февруари 2014 - 19:11

 becinko, на 13 февруари 2014 - 18:49, каза:

Това го намерих, всичко ми е ясно без 2 неща.

1. Има един температурен датчик, той на корпуса на рейката ли се завива? С 6мм резба е. И от по-малкия щуцер отива към МАП-а на маркуч "налягане"?
2. Как аджеба трябва да се вържат дюзите. В сайта им не е посочено кое конкретно се прекъсва и как се връзва, интересното е че жиците на ГИ са 4х4 вързани заедно... Теорията е: Прекъсва се управляващия - на бензиновите и към тях се връзва + от ГИ, а другото ???


Да, при Каргаз сензора се навива на самата рейка.По второто питане пак да, свързва се към МАП-а "налягане" или "pressure".
По т.2, срязва се управляващия сигнал на бензиновите инжектори (в повечето случаи това е масата, много рядко +).На каква кола ще го слагате?Между другото странни цветове, можеш ли да кажеш какви цветове са точно тези 8 кабелчета?Повечето ГИ имат 4 комплекта кабели с аналогични цветове (пр: червен/червен с бяло), стария Фобос е с 8 различни цвята.Кажи как са тук цветовете.
Отговори

becinko снимка becinko 13 февруари 2014 - 19:23

Тъкмо има малко развитие. + и - са с идентични цветове. Примерно розов и черен с розова ивица. Оказа се че този ГИ е бил монтиран на кола с МОНО и затова са хванати на един сноп. Иначе колата е VW Polo 1.4 тези дето са около 95 година. Цветовете са по спомен розов, оранжеве, сив и зелен. Но вече нещата ми се подреждат по следния начин.

Прекъсва се - на бензиновия инжектор. КЪМ бензиновата дюза се връзват едноцветните (+овете от ГИ). а към часта която остава към инсталацията се слагат минусите.

Интересно защо в схемите не намирам нищо за бобина и от къде се взема сигнала за оборотите.

Този компютър B4 по OBD ли е или по-простичък да знам кой софтуер да си дръпна?
Мнението беше редактирано от becinko: 13 февруари 2014 - 20:07
Отговори

npace снимка npace 13 февруари 2014 - 20:55

По принцип няма + от газов компютър а вход сигнал инжекторно време и изход към бензинов инжектор.Дават ги: 1.син, 2.розов, 3.червен, 4.бял.Трябва да има дублиращи кабели със същите цветове но с лента.Принципно тези с лентата са към бензиновото ЕКУ а тези които са без лента на тях към бензинов инжектор.Ако обърнеш входа и изхода ще имаш бензиново време но като минеш на газ ще изгасне и ще изчезне сигнала.

Питай колегата ivan_pop той е много на "ти" с BSM и съм сигурен че ще ти каже много по професионално как стоят точно нещата.

В сайта има това . Тук е инфото според мен за този комп който имаш.
Отговори

becinko снимка becinko 14 февруари 2014 - 15:35

Здравейте, има 2 кабела К и Л линия според описанието, нужно ли е да се връзват и къде се връзват те? Предполагам на буксата за диагностика е подходящо, но не знам при ПОЛО какви са цветовете?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 14 февруари 2014 - 18:05

 becinko, на 14 февруари 2014 - 15:35, каза:

Здравейте, има 2 кабела К и Л линия според описанието, нужно ли е да се връзват и къде се връзват те? Предполагам на буксата за диагностика е подходящо, но не знам при ПОЛО какви са цветовете?

Не гледаш вярното описание!Това Бардолини от снимката която си дал,няма К и Л линия!
Отговори

becinko снимка becinko 14 февруари 2014 - 19:46

Ами по цвят го има вързахме само на к линия. На буксата няма Л... Всичко работи, компа си направи и сам доста добра карта колата като поведение е супер ще видим разхода как ще е. Само не разбирам ако няма к и л линии как разбира колко оборота е мотора като няма връзка с бобината. Допирните точки са дюзите, и ламбдата и к линията
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 14 февруари 2014 - 20:04

 becinko, на 14 февруари 2014 - 19:46, каза:

Ами по цвят го има вързахме само на к линия. На буксата няма Л... Всичко работи, компа си направи и сам доста добра карта колата като поведение е супер ще видим разхода как ще е. Само не разбирам ако няма к и л линии как разбира колко оборота е мотора като няма връзка с бобината. Допирните точки са дюзите, и ламбдата и к линията

Какви са цветовете на тези кабели от ГИ за К и Л линията?Оборотите ги чете от бензиновите дюзи,няма кабел за обороти!
Отговори

becinko снимка becinko 15 февруари 2014 - 00:07

За цветове не знам. Утре ще изключа К линия кабела и ще видя какво ще показва през софта и ако няма разлика няма и да го слагам. Възможно е кабелажа да е по-универсален затова да има пуснати кабели без да има нужда от тях. Макар че всеки един кабел е бил свързан и на старата ко която също е поло, но е била МОНО
Мнението беше редактирано от becinko: 15 февруари 2014 - 00:09
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 февруари 2014 - 13:43

 becinko, на 15 февруари 2014 - 00:07, каза:

За цветове не знам. Утре ще изключа К линия кабела и ще видя какво ще показва през софта и ако няма разлика няма и да го слагам. Възможно е кабелажа да е по-универсален затова да има пуснати кабели без да има нужда от тях. Макар че всеки един кабел е бил свързан и на старата ко която също е поло, но е била МОНО

Предната кола НЕ Е БИЛА МОНО а е била FULL GROUP.Предполагам към К линията си свързал зелен кабел който е за ниво на газта в бутилката.Щом работи и човека е доволен,това няма значение!
Отговори

becinko снимка becinko 15 февруари 2014 - 21:18

Ами като звъннахме на предния собственик каза, че е била МОНО не го знам колко разбира от коли, може и да не знае къде му е щеката за маслото. Иначе махнах въпросния кабел и няма никакви грижи с колата. Благодаря на всички отзовали се :)
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 16 февруари 2014 - 20:49

... виж в "Алманах на младия газаджия 2" ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg