Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

на таблото на опел агила 1.2 бензин свети символа двигател

Гостбориславминев_* 09 март 2011 - 15:35

Здравейте колеги. Преди малко се регистрирах във клуба. Имам проблем с моето опелче Agila 1 2.Свети символа двигател.Ходих при един майстор за диагностика и той ми каза че се изписва грешка B1 Long Term Fuel Trim /Bank1/. Ако някой има идея нека ми помогне.Предварително благодаря.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 11 март 2011 - 17:16

Това е грешка за горивната смес, в текста има и пояснения дали е бедна или богата сместа. Питай майстора дали е пишело бедна или богата! Обикновено грешките са P0170 (бедна) и P0171 (богата смес) . Обикновено на тези мотори им гърмят дебитомерите т.е. започват да показват, че колата гълта по-малко въздух (в 99% от случаите) оттам се налива по-малко бензин и като резултат пише грешка за бедна смес. НО за бедна смес причините могат и да са още много, като например повредена бенз помпа, която дава по-малко налягане.
Мнението беше редактирано от stepo3: 13 март 2011 - 22:38
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Гостбориславминев_* 12 март 2011 - 17:03

Благодаря за помоща ще поппитам майстора и ще му помогна с вашите отговори. Дано се оправи щото колцата е бижу.А възможно ли е да е от горивния филтър,ако е задръстен.
Мнението беше редактирано от stepo3: 13 март 2011 - 22:39
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 12 март 2011 - 23:07

Все още не съм виждал толкова задръстен бензинов филтър Публикувано изображение Пиши за резултата!
Отговори

Гостбориславминев_* 13 март 2011 - 19:08

Ако ме броите за задръстен филтър да. Но ако Вие сте много добре заподнат много Ви моля да ми помогнете.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 14 март 2011 - 20:55

От последните ти писания абсолютно нищо не разбрах :( Нали се разбрахме да кажеш точно каква е била грешката. Ходи ли пак при майстора?
Мнението беше редактирано от stepo3: 29 март 2011 - 19:25
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

veskotv снимка veskotv 29 март 2011 - 13:26

>Колега, понеже имам същия проблем със същия автомобил, ще ти бъда благодарен ако си решил проблема и ми помогнеш да го реша и аз<BR> тел 0878482758- Веско Хаджийски</P>


Мнението беше редактирано от veskotv: 29 март 2011 - 13:27
Отговори

Гостбориславминев_* 29 март 2011 - 18:30

 veskotv, на 29 март 2011 - 13:26, каза:

>Колега, понеже имам същия проблем със същия автомобил, ще ти бъда благодарен ако си решил проблема и ми помогнеш да го реша и аз<BR> тел 0878482758- Веско Хаджийски</P>



Здравей колега проблема беше във дебитомера. Смених го и всичко е ок. Моят телефон е 065082925.Сега гори малко и е като оса.

 variable intake system, на 14 март 2011 - 20:55, каза:

От последните ти писания абсолютно нищо не разбрах :( Нали се разбрахме да кажеш точно каква е била грешката. Ходи ли пак при майстора?


Здравей колега. Всеки майстор си крие занаята,не казва каква е грешката.Аз се оправих като смених дебитомера.Сега всичко е ок.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 29 март 2011 - 20:05

 бориславминев, на 29 март 2011 - 18:30, каза:

Здравей колега проблема беше във дебитомера. Смених го и всичко е ок. Моят телефон е 065082925.Сега гори малко и е като оса.



Здравей колега. Всеки майстор си крие занаята,не казва каква е грешката.Аз се оправих като смених дебитомера.Сега всичко е ок.



:) Значи това, което писах за 99-те % се оказа, че хваща и вашите коли. Радвам се, че вече сте ок!

Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg