Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Самозатъмняващо се вътрешно огледало за обратно виждане - от Омега на ВектраБ

ves_v8 снимка ves_v8 28 октомври 2012 - 23:29

Привет и от мен,
колега като си го сложил огледалото на Астрата, питането ми е дали работи амбиентното осветление отдолу? Този оранжевият диод, който по принцип осветява централната конзола и скоростният лост? Това работи ли на Астрата, понеже и аз съм си свикнал с ел.хроматичното огледало на Вектрата и сега като седна в Бертонето ми е терсене, та обмислям и аз да го сменям скоро
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 29 октомври 2012 - 17:54

Да работи. Работи след първото затъмняване на огледалото,продължава да работи и дори да не е затъмнено огледалото и така до изключване на захранването. Така ли е при теб? Интересно ми е, кажи какво знаеш за него?
Първоначално си мислех, че е някаква индикация, но пък мястото му е такова, че трудно го виждаш. После като покарах колата, вечерно време, разбрах, че е някакво осветление. Светлината пада точно върху централната конзола и скоростния лост. Само това ли му е функцията?
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 29 октомври 2012 - 18:55

Точно така, това е просто осветление на конзолата и скоростния лост когато се стъмни. Екстрата се води Indirect Night Lighting.
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 30 октомври 2012 - 21:33

Ами в интерес на истината това не е индикатор. Говоря за жълтата светлинка отдолу.

Навремето, когато поръчвах Вектрата си спомням, че името на екстрата беше "електро-хроматично огледало за задно виждане с амбиентно осветление".
Огледалото е ясно как функционира. Има фотоклетки и когато едната регистрира, че навън е тъмно, а другата същевременно се облъчи със светлина огледалото се самозатъмнява.
Фаровете ми са автоматични, но въпреки това мога да ги изключа нацяло, когато навън е тъмно. В този случей амбиентното осветление не работи, но огледалото се замозатъмнява когат се облъчи със светлина. Когато обаче през деня си включва фаровете амбиентното осветление НЕ работи, въпреки, че късите са включени и осветлението на таблото работи.
Извода е, че жълтото диодче (амбиентното осветление) работи като част от осветлението на таблото и на интериора. Когато е тъмно осветява цялата централна конзола и скоростния лост.
За справка мога да кажа, че на Опел Инсигния работи по същият начин, с тази разлика, че при нея е червена светлинката.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 31 октомври 2012 - 20:55

Не съм запознат, но е възможно при оригиналната инсталация, командите на огледалото да постъпват от някакъв модул, който следи състоянието на светлините на автомобила?
В моя случай, диодчето се включва и през деня, но гасне малко след като огледалото се изсветли. Това го видях при пробата, на огледалото на дневна светлина. В нощни условия обаче, диодчето светва малко след първото затъмняване на огледалото (а не след подаване на захранването) и остава да свети докато изключа захранването, без значение от състоянието на огледалото.
Иначе екстрата е страхотна, много ме кефи.
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 01 ноември 2012 - 19:46

Аз се запалих много и сега на всяка цена ще сложа на Бертонето електрохроматично огледало :)
Намерил съм си огледало от Астра-H но се чудя дали ще стане точно, понеже не ми се сменя стойката. Като гледам снимките на колегата, който си е купил огледало то Вектра-Ц....ами то от Астра-H е съвсем същото. Следователно би трябвало да ми пасне 1:1 :)
Чакам да ми пратят огледалото тия дни, надявам се да е скоро и ще пусна снимки после с резултата :)
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 01 ноември 2012 - 22:08

Нямя какво да ти я хваля екстрата, още повече, че караш кола с такова огледало. То си е за палене. Аз тръгнах от идеята да си сменя паянтавото огледало на Астрата с някакво от друг автомобил. Докато се оглеждах какво огледало може да ми свърши работа, точно на време се съживи темата и вече бях наясно какво ще бъде.
За закрепването към стойката, ако е същото като на снимките на колегите, то няма да имаш проблем. Стойките на нашите огледала изглеждат различно, но това от Вектра С пасва идеално, без никакви доработки. По моя преценка, от Омегата също ще стане.
Когато дойде твоето огледало, качи някоя снимка, че в момента търсим за един приятел и за брат ми. Брат ми кара Зфира А и огледалото му е също толкова паянтаво, като моето старото.
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 06 ноември 2012 - 08:19

 Ник.опел, на 27 октомври 2012 - 16:10, каза:

Да раздвижа малко темата, за колегите, които имат желание да си допълнят тази екстра в колите си. Колата ми е Астра G.
В Петък се сдобих със самозатъмняващо се огледало от Вектра С. Няма да товаря темата със снимки, огледалото е същото като на колегата sashonikolov, снимките са му прекрасни. Купих го от колега от форума, имах възможност да го видя на място,огледалото си работи, всичко е ОК. Благодаря му за коректността!
Най-хубавото при Астрата е,че не се налага да се подменя стойката на стъклото. Само демонтирах моето и монтирах новото огледало. Стойките са еднакви. Като гледам снимките на колегите по-горе, огледалото от Омега В също ще може да се монтира на същата стойка. Това доста опростява нещата,остава само да се пуснат кабелите.
Аз вече свърших тази работа и сега огледалото е напълно функциониращо. За сега съм вързал само 12V на контакт и маса. По нататък, ако има нужда ще вържа масата от плафона и 12V от задните светлини. Дали има нужда от тях, ще го разбера още тази вечер.
За информация, огледалото от Вектра С е еднакво по размери с това на Астрата. Само стойката на, която виси е по-дълга с 10-15мм и огледалото слиза малко надолу,но не пречи по никакъв начин на видимостта.
Екстрата е страхотна и още повече се кефя, че подмених астровото огледало, което беше много паянтаво.
Благодаря на колегите за информацията в темата!

работи ли ти без да си свързал 12 + от датчика за задни светлини?
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 07 ноември 2012 - 22:06

Да, без никакъв проблем. Просто опцията не е активна, без тези 12V от задните светлини.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 07 ноември 2012 - 22:07
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 10 ноември 2012 - 23:04

И така, както бях казал обмислям инсталиране на екстрата в Бертонето. Вече си имам ел.хроматично огледало от Астра-Н. Остава само да го инсталирам. Надявам се да нямам усложнения. Схемата за кабелите, която е публикувана нагоре в темата се надявам да е актуална за всички огледала.
Притеснява ме малко захващането горе. Надявам се също и то да пасне.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 11 ноември 2012 - 09:04

По мои наблюдения,такова огледало има монтирано на Вектра-С, Астра-Н и Зафира-В. Може и на някои други модели да го има, но до тук само на тези съм го виждал. Огледалата при тези автомобили са едни и същи. Монтажната им стойка е също еднаква. При Омегата, огледалото е друг модел, може би заради разликата в годините на производство, но и то ще стане на нашите коли. Ел.схемата, по-нагоре в темата, работи нормално. Моето огледало го свързах по нея и нямам проблеми, работи си без проблем.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 11 ноември 2012 - 09:05
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 12 ноември 2012 - 09:21

Ако не затъмнява, каква може да е повредата и подлежи ли на ремонт. Че при мен винаги е или счупена свирката или е глуха акулата :confused:
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 15 ноември 2012 - 23:32

Здравейте приятели,
първо искам да се похваля, че вече и трите ми коли са с Електрохроматично вътрешно огледало като Бертонето беше последно обзаведено с екстрата :) и аз съм много щастлив от този факт :)

Колегата с горното мнение: Моят съвет е да провериш огледалото първо. Подай плюс на черният кабел и минус на кафявият, след което освети предният сензор със светлина, а задният го затъмни с пръстче. Ако се затъмни, търсиш проблема по тоците, ако ли не проблема е в огледалото. Дали подлежи на ремонт ми е трудно да кажа, но дори и да е така се съмнямвам да успееш да се справиш сам, освен ако не си електротехник, специалист в електрониката :) Надявам се да е малкият дявол, т.е. да е проблема някаде по минусите например.

Относно монтажа при мен: Съвсем елементарно премина цялата операция. Малко кабели, свързани по схемата, която колегите са дали малко по-нагоре. Сигнал от задната не подадох, но съм свързал плафона вътре към сивият кабел. Има един тънък момент при свързването на плафона, който ще споделя с вас. Като мерите плафона от двете му страни има +, обаче нашата идея е да подадем - към сивият кабел. Свързвате дясният край на плафона (при мен е кафяв кабел) към сивият на огледалото. Резулата е, че има постоянен + в сивият кабел, но когато светне плафона от дясната му страна става - и тогава огледалото не се затъмнява когато се светне плафона.

Със здраве, аз лично изпих вече няколко бирички по случей новата екстра в Бертонето! Наздраве :)
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 19 ноември 2012 - 16:53

Здравейте колеги! Имам питане и то е - Днес си получих и аз огледалото от Вектра Ц подадох му + и - и веднага светна диода който осветява конзолата светнах с фенерче и веднага се затъмни след като се избистри диода продължава да свети Въпроса ми е не е ли по добре да вържа + към габаритите Няма смисъл според мен когато не работят фаровете да бачка и огледалото Дайте мнение че трябва да окабеля само
Мнението беше редактирано от mavro1978: 19 ноември 2012 - 16:53
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 19 ноември 2012 - 19:25

 mavro1978, на 19 ноември 2012 - 16:53, каза:

Здравейте колеги! Имам питане и то е - Днес си получих и аз огледалото от Вектра Ц подадох му + и - и веднага светна диода който осветява конзолата светнах с фенерче и веднага се затъмни след като се избистри диода продължава да свети Въпроса ми е не е ли по добре да вържа + към габаритите Няма смисъл според мен когато не работят фаровете да бачка и огледалото Дайте мнение че трябва да окабеля само

Здрасти Колега, честита придобивка първо.

По принцип и аз имах подобна дилема миналата седмица, дали да не вържа + от габаритите за да работи огледалото само когато са включени фаровете. Логиката и пробата при Вектрата ми ме доведаха до съвсем друго решение. В момента съм подал плюс от централната конзола и по точно от един кабел, по който има + при междинното положение на контактният ключ т.е. т.нар. "положение екстри". Тогава когато е пъхнат ключа, но колата не е на "Контакт" и тогава когато работят ел.стъклата, музиката, ел.огледалата и т.н., тогава ми работи и огледалото. В момента, в който извадя ключа и огледалото спира да работи.
Такъв е принципа и във Вектрата ми. Досега не бях обръюал внимание кога точно работи огледалото при нея, но миналата вечер разцъках и видях, че при нея принципа е същият.
Палиш фаровете ръчно на место, при изваден контактен ключ: огледалото не работи
Пъхаш ключа въртиш на междинно положение и огледалото започва да работи, дори и на загасени фарове.
Естествено при запален мотор работи.

Вързах го и на Бертонето така, доволен съм.
Представи си следната ситуация: Стоиш си на някаъв паркинг в колата, фаровете са загасени. Зад теб някои решава да висне, но със запалени фарове - еми ще те изкьори, освен ако не си включиш габаритите за да ти сработи огледалото. Ако обаче е вързано на "Междинно положение" на контактният ключ (както е при мен и както е фабрично), просто завърташ ключа и огледалото се затъмнява без да има излишна консумация на ток.

Надявам се съм помогнал :)
Успех с монтажа!
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 19 ноември 2012 - 19:52

 ves_v8, на 19 ноември 2012 - 19:25, каза:

Здрасти Колега, честита придобивка първо.

По принцип и аз имах подобна дилема миналата седмица, дали да не вържа + от габаритите за да работи огледалото само когато са включени фаровете. Логиката и пробата при Вектрата ми ме доведаха до съвсем друго решение. В момента съм подал плюс от централната конзола и по точно от един кабел, по който има + при междинното положение на контактният ключ т.е. т.нар. "положение екстри". Тогава когато е пъхнат ключа, но колата не е на "Контакт" и тогава когато работят ел.стъклата, музиката, ел.огледалата и т.н., тогава ми работи и огледалото. В момента, в който извадя ключа и огледалото спира да работи.
Такъв е принципа и във Вектрата ми. Досега не бях обръюал внимание кога точно работи огледалото при нея, но миналата вечер разцъках и видях, че при нея принципа е същият.
Палиш фаровете ръчно на место, при изваден контактен ключ: огледалото не работи
Пъхаш ключа въртиш на междинно положение и огледалото започва да работи, дори и на загасени фарове.
Естествено при запален мотор работи.

Вързах го и на Бертонето така, доволен съм.
Представи си следната ситуация: Стоиш си на някаъв паркинг в колата, фаровете са загасени. Зад теб някои решава да висне, но със запалени фарове - еми ще те изкьори, освен ако не си включиш габаритите за да ти сработи огледалото. Ако обаче е вързано на "Междинно положение" на контактният ключ (както е при мен и както е фабрично), просто завърташ ключа и огледалото се затъмнява без да има излишна консумация на ток.

Надявам се съм помогнал :)
Успех с монтажа!



Прав си колега така наистина е по смислено отколкото да го връзвам към габарита Предполагам ако взема + са от буксата на касетофона няма да е проблем? Мерси много за бързия съвет <_<
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 20 ноември 2012 - 12:16

Имам още един въпрос защо по сивия кабел тече 12в когато работи огледалото?
Мнението беше редактирано от mavro1978: 20 ноември 2012 - 13:21
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 24 ноември 2012 - 22:00

 mavro1978, на 20 ноември 2012 - 12:16, каза:

Имам още един въпрос защо по сивия кабел тече 12в когато работи огледалото?


Аз съм го свързал към един +, който е точо от буксата на CD-плеъра, а минуса също е от буксите на музиката. Трябва да замериш по кой от кабелите има +, но само когато ключа е на междинно положение, понеже има и един кабел, на който винаги има 12В. Той не ти трябва. (поне при мен на Астрата беше така де)

Така схемата на свързване е ясна. Има я по-нагоре в темата, но ще я опиша пак:

Черен кабел --> Свързва се към +

Кафяв кабел --> Свързва се към -

Бял/черно кабел --> свързва се към + от задната. Допринася за изсветляването на огледалото, когато се включи предавка за заден ход

Сив --> Свързва се към минус от плафона.


Внимание! Когато замериш плафона ще установиш следното: Ключа на плафона, съответно бутоните на вратите прекъсват минусите. Плюса е постоянно на плафона. Съответно когато замериш плафона при затворени врати ще видиш че има постоянен + от двете страни на крушката. Малко е шашкаюо, но си има съвсем простичко обяснение. Както казах Плюса е постоянен и просто преминава през крушката и затова има и от двете страни. Когато се включи плафона от копчето на фаровете или ако бъде отворена врата и се затвори веригата на минуса тогава идва и той от другата страна на плафона и резултатът е, че крушката свети. Сега внимание: Минусът ъм огледалото т.е. сивият кабел трябва да се свършже след плафона т.е. от страната на кафявият кабел, въпреки че при затворени врати има по него има +. В краина сметка докато си караш таа или иначе има постоянен + по сивият кабел на огледалото, но това не играе никаква роля. Въпроса е, че когато дойде минуса тогава огледалото се известлява или по-точно не се затъмнява.

Отговора на въпроса ти е , че не трябва да те притеснява, че има винаги + по сивият кабел.

Надявам се, че съм описал всичко сравнително разбираемо :D

Поздрави
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 25 ноември 2012 - 08:05

Евала <_< Свързах го по твоя начин и всичко е ток и жица :drive: Мазната екстра е това най се кефя че диода нощно време осветява конзолата а през деня не свети
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 26 ноември 2012 - 01:28

 mavro1978, на 25 ноември 2012 - 08:05, каза:

Евала <_< Свързах го по твоя начин и всичко е ток и жица :drive: Мазната екстра е това най се кефя че диода нощно време осветява конзолата а през деня не свети

емм айде честито дет' се вика тогава :)
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg