Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Избор на зимни гуми среден клас, сезон 2016-2017

jorkataaa снимка jorkataaa 23 октомври 2016 - 21:16

 jorkataaa, на 22 октомври 2016 - 19:54, каза:

Да ползвам темата и да попитам за
Dunlop Winter Sport 5
Pirelli Winter Cinturato
Благодаря .

Никой ли няма мнение за зимни Dunlop или Pirelli ?
Отговори

Sim снимка Sim 24 октомври 2016 - 12:33

Ако четеш английски виж на:www.autoexpress.co.uk или напиши на google: winter tires test 2016. Така ще получиш подробна информация. И двете марки са добри. Успех!
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 24 октомври 2016 - 13:59

Колеги да попитам, изпаднаха ми две GOODYEAR UltraGrip на тънка цена, но са със стар DOT 2008-ма, но са карани един сезон и са държани в мазе през останалото време, като нови са.Мисля да купя и две нови BLACKLION, та въпроса ми е къде да сложа новите гуми, отзад или отпред, че съм със задно заджижване. Все пак имам впредвид, че при спиране може би новите гуми ще се държат по-добре, но ме притеснява дали гумите със стария DOT ще се справят с потеглянето. Знам, че гумите със стар DOT не са за препоръчване, но нямам избор за сега. Карам предимно в София и обикновенно зимата не излизам извън нея.
Отговори

CuMo снимка CuMo 24 октомври 2016 - 16:49

По по-предния въпрос мога да кажа само, че пирели са най-голямото дърво, което може да съществува, предпочитам да карам корморан пред тея италиански простотии. По последния въпрос - влез в сайта на който и да е производител на гуми, да видиш, че няма значение дали колата е с предно или задно, винаги препоръчват по-хубавите гуми да са отзад, няма да изпадам в обяснение защо е така, но особено при зимните гуми е доста вярно това. Другото, което е, тази година тоя гудияр ще те изкара, обаче вярвай ми догодина вече ще са нацепени и напукани, от личен опит го казвам :)
Отговори

Sim снимка Sim 24 октомври 2016 - 16:53

Новите гуми отпред. 8-годишни гуми се слагат на кола за продан. Внимавай със световно неизвестните марки гуми. Успех!
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 24 октомври 2016 - 16:59

 CuMo, на 24 октомври 2016 - 16:49, каза:

По по-предния въпрос мога да кажа само, че пирели са най-голямото дърво, което може да съществува, предпочитам да карам корморан пред тея италиански простотии. По последния въпрос - влез в сайта на който и да е производител на гуми, да видиш, че няма значение дали колата е с предно или задно, винаги препоръчват по-хубавите гуми да са отзад, няма да изпадам в обяснение защо е така, но особено при зимните гуми е доста вярно това. Другото, което е, тази година тоя гудияр ще те изкара, обаче вярвай ми догодина вече ще са нацепени и напукани, от личен опит го казвам :)


Да, пирели по принцип са твърди гуми. Относно до гудиар-ките, да не те чуе Господ. :) Но всичко с времето си. То ще покаже.

 Sim, на 24 октомври 2016 - 16:53, каза:

Новите гуми отпред. 8-годишни гуми се слагат на кола за продан. Внимавай със световно неизвестните марки гуми. Успех!


До някъде новите за са отпред, за да спира по-добре, а донякъде са за отзад, че ще намали поднасянето и ще е по-стабилна в снега при потегляне, буксуване. Наистина са неизвестни (Продават се от един арабин), мисля, че за сега само той ги вкарва (FAYAD). Лично аз ги видях в сервиза му и доста мек грайфер ми се стори. При положение, че DBYCA са по 80 лева в Кауфланд, а и в Диана, тези са на доста по-сходна цена.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 24 октомври 2016 - 17:06
Отговори

CuMo снимка CuMo 24 октомври 2016 - 17:41

 Sim, на 24 октомври 2016 - 16:53, каза:

Новите гуми отпред. 8-годишни гуми се слагат на кола за продан. Внимавай със световно неизвестните марки гуми. Успех!


Сия искам само да си представиш, че си караш астричката по сняг и без да искаш ти занася нанякъде, според теб, при положение, че можеш да управляваш предните гуми и да им казваш къде да идат, дали отзад (тези които няма как да ги управляваш) ще влезнат по-бързо в пътя, ако са с по-малко или с повече грайфер? Мислете малко преди да пишете де...
Отговори

Sim снимка Sim 24 октомври 2016 - 19:06

 CuMo, на 24 октомври 2016 - 17:41, каза:

Сия искам само да си представиш, че си караш астричката по сняг и без да искаш ти занася нанякъде, според теб, при положение, че можеш да управляваш предните гуми и да им казваш къде да идат, дали отзад (тези които няма как да ги управляваш) ще влезнат по-бързо в пътя, ако са с по-малко или с повече грайфер? Мислете малко преди да пишете де...


Господин "голям специалист" отговорих на конкретен въпрос, а не разсъждения по тема. За твоя информация купувам само нови гуми пълен комплект, от висок клас, за астричката, която върти доста километри годишно.
Този месец продадох стария комплект зимни гуми, които са на 6 години.
Колегата пита, защото явно е закъсал финансово.
Успех в разсъжденията!
Отговори

talatinov снимка talatinov 24 октомври 2016 - 19:11

А пък ти си представи,че предните гуми първо спират,а на кола с предно предаване и те са задвижваши,мисля си че това са доста по основателни причини новите гуми да са отпред :)
Отговори

CuMo снимка CuMo 24 октомври 2016 - 19:11

Браво на теб, дай боже всекиму така да прави :) аз казвам по принцип къде трябва да са, ти като искаш си ги наричай "разсъждения" и други подобни :) пък колкото до колегата Талатинов, пак казвам - предните гуми можеш да ги управляваш, докато върху задните нямаш никакъв контрол, колкото до спирането на сняг или лед, след като си с ABS няма почти никакво значение с какви гуми си, все си прее... цакан :)
Мнението беше редактирано от CuMo: 24 октомври 2016 - 19:18
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 24 октомври 2016 - 19:39

Като става дума за бюджетни гуми, тука в Търново ми предлагаха едни руски Кордиант. 215/65/16 бяха 80 лв. Иначе аз сложих Континентал ТС 850 и мога да кажа, че са много по-комфортни от летния Континентал. Като дойде зимата ще ги видим и на сняг.
Отговори

survivor снимка survivor 31 октомври 2016 - 17:07

Така и аз да се включа с въпрос. Оказа се, че едната от зимните ми гуми е пробита и предвид "напредналата й възраст" няма смисъл да се прави, така че трябва да взема 2 нови гуми 205/55/16. Сегашните са Мишелин и бях доволен, но са от по-старите модели, а видях, че от новите не сте доволни. Какво ви е мнението за Ултрагрип 9? Заслужава ли си да дам по около 170 лв. на гума или Нокиан за около 150 е по-добрият избор? Деу-то го карах 3 зими с Нокиан WR d3 и не съм имал никакви проблеми, но те са съвсем различен размер (175/65/14).
Мнението беше редактирано от survivor: 31 октомври 2016 - 17:08
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 октомври 2016 - 17:15

Определено ти препоръчвам континентал.
Отговори

kirenski снимка kirenski 31 октомври 2016 - 17:23

Дали континентал или Утрагрип 9, или някаква друга гума от високия клас няма да сбъркаш , предполага се, че ще те изкарат навсякъде и няма да достигаш до техния краен потенциал.

Навсякъде тази година,различни "майстори" на гуми не се изкаваха ласкаво за Мишелина, а препоръчваха Дънлоп,УлтраГрип9 или Континентал :newsm05_41:

Друг вариант е да вземеш четири (Ханкоок ),един клас надолу но все пак четири нови гуми :surrender:

Aз съм се обул с Континентал и Ханкоок и досега от минати 1 000 км за всяка от отделните марки,невиждам някакви недостатъци - И двата комплекта са чисто нови :)
Мнението беше редактирано от kirenski: 31 октомври 2016 - 17:26
Отговори

survivor снимка survivor 31 октомври 2016 - 17:23

 Ne6to Smisleno, на 31 октомври 2016 - 17:15, каза:

Определено ти препоръчвам континентал.


Ох, и за тях се чудя много. Летните са ми такива и ги харесвам, но нещо Жоро ме наплаши с този коментар, че се режат. Ще се карат основно в София и по Тракия. Наистина ли са толкова податливи?
Отговори

survivor снимка survivor 31 октомври 2016 - 22:55

 kirenski, на 31 октомври 2016 - 17:23, каза:

Друг вариант е да вземеш четири (Ханкоок ),един клас надолу но все пак четири нови гуми :surrender:


За кой точно модел на Ханкоок става въпрос?
Отговори

kirenski снимка kirenski 01 ноември 2016 - 10:28

 survivor, на 31 октомври 2016 - 22:55, каза:

За кой точно модел на Ханкоок става въпрос?

На този въпрос ще мога да ти отговоря утре,
Но се водят ХАнкоок - 1017621 / Партиден номер / - взети са от Примекс с ДОТ тази година.
Модела е I cept EVO 2 :newsm05_41: - шарката е като на Гудито - тип рибена кост
Мнението беше редактирано от kirenski: 02 ноември 2016 - 09:06
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 01 ноември 2016 - 12:16

I*CEPT EVO2 W320 e актуалният зимен модел на Hankook
Отговори

boichev снимка boichev 02 ноември 2016 - 08:58

Hankook-а го хвалят доста, Астрата още се кара с Къмхо и се държи добре а вече е старичко :icon_wink2: Която и гума да вземеш ( освен най лютия китаец ) първия сезон ще е супер, после си личи колко е гума, 2ри-3ти-4ти сезон, лично мнение. <_<

На моята кола ще карам с Nokian D4, и Michelin Alpin A4, първите са нови а другите 2ра ръка.

Нокиана го пробвах на кал, и наклон с трева, добре се представи, имах доста километри тези дни, на сухо няма проблем държат си. :acute:
Мнението беше редактирано от boichev: 02 ноември 2016 - 09:09
Отговори

Sim снимка Sim 02 ноември 2016 - 10:21

Според autoexpress.co.uk Ханкок са на 8 място за сезон 2016/2017. Това не ги прави по-лоши от останалите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg