Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на кола

tihomir_rs снимка tihomir_rs 25 юли 2016 - 21:06

Здравейте колеги.
От известно време си търся кола Астра Н комби.
По принцип си търся 1.8 бензин ,но те са голяма рядкост.
За месец във сайтовете за продаване съм мернал 1-2 с такъв двигател.
От скоро хвърлям и по едно око на дизеловите и по точно 1,7CDTI 101 коня.
Не търся мощност в колата.
Интересува ме този мотор има ли демпфер и слабите му места.
Колата ще се кара предимно в София + около 3к км извънградско и какъв разход да очаквам.
Може ли мнение за ето тази Астра-на снимките изглежда прилична.
https://bazar.bg/%D0...1-7cdti-unikat#
Колко е уникат и заслужава ли си.
Естествено при оглед задължително ще се минава през оторизиран сервиз.
Приемам и всякакви други предложения за Астра Н комби.

Благодаря предварително.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 юли 2016 - 21:23

Километри без коментар демпфера е сигурен към него прибави и проблемните дюзи за разхода голям град + задръствания под 8 литра трудна работа.
Отговори

Velyo снимка Velyo 25 юли 2016 - 21:50

Зависи колко км ще изминаваш в града. Според мен по-бюджетния вариант е бензинка с евентуална опция газ. Тези дизели вървят много приятно, разхода не е много висок, даже този в града може да ти харчи към 7, обачр съединител + маховик 1200+, дюзи - много пари, турбо - също, при бензинката поне тези разходи се избягват някак си, а и дизелите са карани много.
Отговори

gerov снимка gerov 25 юли 2016 - 22:00

Разхода си е много приличен за този мотор . Три коли имам 1,7 101к.с от дюзи са добре,всичко е до късмет на дадена бройка!
Специално за дадената кола е без доста екстри!
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 26 юли 2016 - 05:44

 gerov, на 25 юли 2016 - 22:00, каза:

Разхода си е много приличен за този мотор . Три коли имам 1,7 101к.с от дюзи са добре,всичко е до късмет на дадена бройка!
Специално за дадената кола е без доста екстри!


mrsch66 ти направо....
Изкара я,че зимата ще гори 10.

Принципно си търся бензин,но точно 1,8 са много голяма рядкост.
Дизела остава ако не си намеря кола до септември.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 юли 2016 - 06:46

Разхода извън града е повече от приятен пада под 5 литра ама на градското 6,5 което е обявил Опел прибави още 1-1,5 литра Софийско.
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 юли 2016 - 08:08

tihomir_rs,

тази кола е УНИКАТ, колкото е и НОВА... това са думите които се повтарят във всичките му обяви. И за доказателство ето профила на DIS. Всичките му коли са UNIKAT, NOVI и TOP, това последното сигурно се чете като тор...
Просто търгаша така я е писал. Та тя дори е с тасове и зимни гуми... Това е колана 500 000+++км. Просто в чужбина не купуват дизелова кола за да я карат по 15000км на година. Най-малко пък комби.
Баща ми си купи 1.7 101коня наскоро. Хубавото на този двигател е, че е икономичен. Има скъп съединител с демпфер, както всички съвременни дизели. Оригинална дюза ти е 1500лв, поне видях фактура за толкова сменяна на неговата кола. Моят съвет е да търсиш кола купувана от Бг с история. По-скъпи са от тази, но предполагам ти е ясно защо...
Отговори

Silencer снимка Silencer 26 юли 2016 - 09:17

От тази автокъща си купих едната астра (97 год астра ф 1.4 екотек) - до днес ми е стъпила над 5 бона: - то не беше ск.кутия, гарнитура на глава, блокирали спирачки,окачване , и не помня вече.И това за една година откакто я купих.
Моя съвет не купувай от там.
За астра H ,не знам и не разбирам, но Астра Г комби с мотор 1.8 съм много доволен.Но пък е по-старичка като модел.
Успех.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 26 юли 2016 - 19:25

Ако става въпрос дизелите по автокъщите са по над 500К.
И хората си мислят,че карат коли на по 150-180К.Да,ама Не.
И все пак аз продължавам да си търся 1.8.
Нека запознатите да кажат - има ли го това пропадане на клапаните при карането на газ както е при 1,6.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 юли 2016 - 20:46

То верно че мат.от който се правят клапаните и леглата вече не е като на старите модели но по-голямата истина е че всеки търси икономията и се гонят смеси 15/1 с което се вдига темп. и изпускателните не издържат карайте с по-богата смес и ще изкарат в пъти повече.
Отговори

devailo снимка devailo 27 юли 2016 - 08:07

При тези DiS бях гледал една инсигния..оказа се че беше въртян километража с 50 000 км :D добре че не взех от там, кой знае какви мизерии щеше да има и да всичките им коли са UNIKAT !!! :D Разхода на 1.7 дизел хечбек е под 5 извънградско с нормално каране а градско над 6, 6.5 не ми се стъпвал. Като е комби не знам колко ще е по тежка и дали ще гори повече. На предната ми кола а именно Астра 1.7 дизел хечбек на 150 000 км сменяхме маховик и това беше единственото нещо за целия живот на колата (в семйството е купувана нова)

А тази автокъща също така пишат в обявата почти всички екстри без да знаят дали ги има или не и лъжат и относно това.. като цяло търси от частно лице по добре кола, която човека си е обичал и гледал добре а не от тея лъжливи автокъщи.
Отговори

gerov снимка gerov 27 юли 2016 - 09:07

И аз вземах потдържана с история от първи собственик астра Н, но ми прави впечатление ,че при еднакви на години , двигател и км. ,едната правена за Унгария които са за българския пазар, а другата за Италия имат различия в частите които до сега съм забелязал.
Примерно стартера на българската Hitachi ама китайски, а на другата английски. Задна чистачка блокира,моторчето същото на вид,но др.марка и други за сега дреболии.
Неказвам,че не съм доволен от колата,но се вижда,че за да е конкурентна като цена за нашия пазар се влагат по-евтини части.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 юли 2016 - 10:11

По информация от самите опел от годините, когато се произвеждаше астра Х, ниските две нива на оборудване се произвеждаха в завода им в Испания. Само Козмо се произвеждаше в Германия, в Бохум. Когато поръчвах мойта хашка през 2008-ма изрично ми казаха да си поръчам Козмо, а не средното ниво, за да е произведена в Бохум, а не в Испания. И между другото ми се случи да покарам и такава от Испания и определено имаше немалко разлики спрямо мойта и то не в неща, които са по нивото на оборудване и екстрите.
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 27 юли 2016 - 10:56

Освен ако не познавам собственика, бягам далеч от тия автокъщи. Само като видя тъпотиите като "ТОП" "УНИКАТ" "ВСИЧКИ ЕКСТРИ" и ми се повръща. И аз съм за частно лице и да се въоражиш с търпение, наистина бензинките изпадат рядко. Аз моята я чаках да се появи 5 месеца. За клапаните гледаш кой от двете разновидности на 1.8 е, Z18XE или Z18XER. Z18XE се води безпроблемния, потърси във форума, има доста писано.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 27 юли 2016 - 17:00

 tisho.74, на 27 юли 2016 - 10:11, каза:

По информация от самите опел от годините, когато се произвеждаше астра Х, ниските две нива на оборудване се произвеждаха в завода им в Испания. Само Козмо се произвеждаше в Германия, в Бохум. Когато поръчвах мойта хашка през 2008-ма изрично ми казаха да си поръчам Козмо, а не средното ниво, за да е произведена в Бохум, а не в Испания. И между другото ми се случи да покарам и такава от Испания и определено имаше немалко разлики спрямо мойта и то не в неща, които са по нивото на оборудване и екстрите.


Моята беше Enjoy с Enjoy Plus пакет и беше произведена в Бохум.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 05 октомври 2016 - 19:59

Продължавам с търсенето на Астра Н комби.
Харесах този автомобил и мисля събота да ходя да я гледам.
http://www.cars.bg/c1798610
Нека някой ако я е гледал на живо да сподели-заслужава ли си.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 11 октомври 2016 - 21:44

може ли инфо и коментари за тази кола
http://www.cars.bg/c1850240
Отговори

devailo снимка devailo 12 октомври 2016 - 11:30

Изглежда добре, вземай номера на рамата и проверявай как стоят нещата в някой представителство на опел. И после на сервиз да се провери как е. Волана си е стандартно износен дори на 100 000 км се износва така.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 12 октомври 2016 - 17:14

+ тази http://www.mobile.bg...53&slink=fzays2
Харесва ми ,че е Cosmo изпълнение.
Отговори

gerov снимка gerov 12 октомври 2016 - 21:18

Като отидеш на място да я видиш, няма да ти хареса изтърканата шофьорска седалка и класическите 123456 километра!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg