Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Неверен оборотомер

thejazzboy снимка thejazzboy 08 март 2011 - 22:38

Значи проблема е следния.Като реша да превключа на 3-та превключвам си,но оборотомера вместо 2000-2500 сочи 5000 хиляди оборота.На 4-та е същата работа,а на 5-та като реша да я нястъпя яко стрелката се забива в пластмасовата преградка,отделяща оборотомера от километража.Моля ви помогнете,защото страно много ме дразни това :mhihi: :doh: :piss: Колата ми е Астра Ф 1.7 TD (Исузу мотора). Мерси предварително :doh: :mhihi: :doh:
Отговори

titan22 снимка titan22 08 март 2011 - 23:34

Ако не си пипал стрелката,проблема ти е в алтернатора (динамото)-оттам дизела взима данни за оборотомера.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 08 март 2011 - 23:42

Колега, оборотомера при дизелите взема сигнал от динамото. Проблема може да е в него. Другия вариант е проблем в самия оборотомер. А ако си сменял табло или само оборотомер варианта е да си сложил от бензинов мотор който е до 7000 оборота вместо до 6000 при дизел. Разликата в количеството импулси е около 3-4 пъти. Т. е. ако на празен ход ти показва между 3000 и 4000 оборота най-вероятно имаш бензинов оборотомер на дизелов двигател. Ако не е така следвай зеления кабел. Има доста теми свързани с оборотомерите на Астра.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 март 2011 - 00:55

и аз съм на мнение че ако оборотомера не бензинов проблема най-вероятно ще е в алтернатора, малко вероятно е да е в самия оборотомер, зарежда ли ти нормално акумулатора?
Отговори

thejazzboy снимка thejazzboy 09 март 2011 - 14:19

А някакви идеи как се оправя това :mhihi: :idiot: :dummy:
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 09 март 2011 - 22:34

Кое?
Отговори

thejazzboy снимка thejazzboy 09 март 2011 - 23:12

Еми самият проблем.Изключвам че оборотомера е от бензинова Астра,защото си е до 6000 оборота.Значи остава да е алтернатора.Та какво трябва да направя,че да се оправи шибания оборотомер. Нямям си и най-малка представа и тепърва се уча, затова питам вас.
Мнението беше редактирано от thejazzboy: 09 март 2011 - 23:15
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 10 март 2011 - 00:57

Най-лесното и бързо решение да намериш табло с оборотомер за дизел, от автоморга например, само да го пробваш. Ако резултата е същия проблема е в алтернатора. Там вече ще си трябва майстор. Другия вариант е да са сложили плака от дизелов оборотомер на бензинов но това мисля е вече в сферата на фантастиката :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg