Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Вибрация във волана Инсигния - в търсене на решението

javor_bg снимка javor_bg 26 юни 2019 - 23:17

Реших си проблема с баланс за 20 лв четирите гуми в сервиза на Симо в Обеля. Любезни бяха. Измиха гумите. Пребалансираха. Всичките дискове ги минаха с телена четка там, където те контактуват с джантите. След това напръскаха с някакъв сребърен спрей дисковете. Джантите естествено също ги минаха с телената четка. Вибрациите изчезнаха.
Отговори

Avgusta Trayana снимка Avgusta Trayana 27 юни 2019 - 15:50

При познат със същите симптоми и много ходене по гумаджии и сервизи се оказа луфт във вътрешно каре на дългата полуоска. При скорост над 120 км/ч се появява тресене , което се засилва на моменти и изчезва при скорост около 170 км/ч. При рязко ускорение се появяваше още при 100 км/ч.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 27 юни 2019 - 18:22

Каретата, освен всичко друго - тропат. Спираш музиката, отваряш джама, засилваш, пускаш по инерция - и ще чуеш тропане в такт с вибрациите ако е каре.
На друга кола съм имал вибрации от дискове, оребрението на предните дискове изгнило и изпадало, иначе дисковете не са криви...
Може да има вибрации и от тампона на скоростната кутия, ако е заминал.
Но като цяло на Инсигния колелетата се балансират трудно, и разбалансират лесно...
Отговори

devailo снимка devailo 29 юни 2019 - 23:45

Ще взема и аз да ги проверя тея неща с карето или с доброто балансиране на джантите :D евала че сте намерили решения
Отговори

KODI80 снимка KODI80 01 юли 2019 - 15:34

 Avgusta Trayana, на 27 юни 2019 - 15:50, каза:

При познат със същите симптоми и много ходене по гумаджии и сервизи се оказа луфт във вътрешно каре на дългата полуоска. При скорост над 120 км/ч се появява тресене , което се засилва на моменти и изчезва при скорост около 170 км/ч. При рязко ускорение се появяваше още при 100 км/ч.


ТОВА Е! Браво на колегата.
Уточнение по-долу.



 Hotblooded, на 27 юни 2019 - 18:22, каза:

Каретата, освен всичко друго - тропат. Спираш музиката, отваряш джама, засилваш, пускаш по инерция - и ще чуеш тропане в такт с вибрациите ако е каре.
На друга кола съм имал вибрации от дискове, оребрението на предните дискове изгнило и изпадало, иначе дисковете не са криви...
Може да има вибрации и от тампона на скоростната кутия, ако е заминал.
Но като цяло на Инсигния колелетата се балансират трудно, и разбалансират лесно...


:naughtynono: Каретата на Инсигния трябва да са тоталки за да трапат/щракат, но много преди това бият и тресат. Не разчитайте на шумът от тях.


 devailo, на 29 юни 2019 - 23:45, каза:

Ще взема и аз да ги проверя тея неща с карето или с доброто балансиране на джантите :D евала че сте намерили решения


Твоето решение е пълен преглед на луфтове по карета и полуоски - можеш да пробва да размениш лявата с дясната - това дава добър резултат и насока.
Аз го разбрах по изключително трудният финансов и физически начин след смяната на абсолютно всичко отпред на Инсигнията - Сайлентблок, предни лагер главини, 2 броя полуоски - чисто нови :naughtynono:
Единственото уточнение е, че при мен не бе в каретата/полуоските, А бе скрит в шлиците на полувала /удължението на дясната полуоска/ - там има луфт, който предизвиква резонантно трептене по волан и по купе - появява се и изчезва.Ако не бях сменил повечето неща нямаше да достигна до този луфт.

Успех!
Дано съм бил полезен с опита си. :drinks:
Отговори

Avgusta Trayana снимка Avgusta Trayana 03 юли 2019 - 09:01

Супер полезно е разбира се :drinks:
Само да попитам за полувала - усеща ли се този луфт когато вала е монтиран на автомобила , или трябва да се свали и да се видят шлиците дали са износени?
Отговори

KODI80 снимка KODI80 04 юли 2019 - 16:33

Ръката трябва да е много опитна понеже подвеждащите фактори са много - каре на полуоската, висящият лагер, конзолата на висящият лагер :col01cop:
Имай едно на ум за да не стане като при мен - да сменя здрави полуоски и лагер-главини и сега да си ги имам :clapping:
Отговори

KODI80 снимка KODI80 11 юли 2019 - 21:52

Изненадата е категорична най-вече за мен - след смяната на полу-вала тресенето се завърна, т.е. - резултата е НУЛА :confused:

В тотална задънена улица съм - сменил съм абсолютно всичко и тресенето ми след 120 км нагоре си остана като най-интересното е, че преди да поръчам полу-вала взех още един втора ръка, който бе с по-малък луфт от моя, набих му латун за да уплътни за целите на теста и тресенето изчезна на 90% :unsure: .

Днес след смяна на полу-вала с чисто нов ОЕМ - тресенето си е както бе в началото :wall: :wall: :wall:

Шах-мат!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 юли 2019 - 22:00

Тампон на скоростната кутия? И въобще тампони на двигател? На празен ход, като леко докоснеш с върха на нокът волана от страни, и/или пластмасата където е микрофона за блутуута - усещаш ли вибрации?
Спирачни дискове - инат ли лющещи се ребра вътре? Ако можеш свали джантите и продухай ребрата на дисковете със водоструйка или сгъстен въздух...
Отговори

KODI80 снимка KODI80 12 юли 2019 - 20:20

Благодаря за предложението, но ефект няма за съжаление.
Утре пътувам за Гърция и ще е "тресящо" пътуване :3:
Отговори

BorisM снимка BorisM 17 януари 2021 - 04:55

Да ви споделя и аз за тресенето.
Имам Инсигния от 2013 година модел 2012 Sport Tourer 4x4 biturbo.
Взех я с два комплекта гуми и джанти от Германия от официален дилър.
Зимните са 18 цола със заводски алуминиеви джанти, летните са 19 цола купувани допълнително, но не са от OPEL. Тресенето го е имало винаги над 120 km и то само със зимните гуми.
Съответно разбрах още тогава, че има нещо което трябва да се сме и подобри и започнах да търся.
Първо си купих гуми тъй като бяха за смяна, омазаха се неравномерноизносени поради нерегулирана ходова част, та купих си едни DUNLOP за 1500 лева в ДИАНАТА с едни фтулки, направих реглаж и се качвам да тествам. Е тресеше повече и от преди. Съответно се върнах и качиха отново гумите този път на лазернната машина за баланс на VIP-а. Като по конец бяха. Пак се качвам пак тресе, отивам и казвам незнам какво ще правите гумите или ги балансирате или си тръгвам на джанта. Извикаха специалист от доставчика на ДЪНЛОП.
Качих го в колата да му поразмътя зрението над 120 и след което почна да ми разказва някакви истории как гумата си улягала, как като е нова се напасвала към джантата защото дори и да е кръгла не е идеално кръгла сд ве думи ми каза това е.Аз обаче отидох на друго място, въртяха сукаха извода бил, че много трудно се балансират джанти които не са опелски заради фтулките, дори и с фтулките гумата не се центрира идеално в центъра на главината.
Реших че няма да купувам и нови джанти и си я карах така.
После след три години между другото тия Дънлопи бяха страшни,
минах на GOODYEAR F1 пак много добри гуми за 1300 лева.
Сега идва ред за трети чифт, ще видя какъв ще е.
Та не си мислете, че е от гумите, скъпите гуми няма да ви решат проблема, а проблема при всеки е различен. Ако някой има опит с тия фтулки ще съм благодсрен да сподели нещо, само едни ли са, може ли да се сложат примерно по плътни или от друг материал, аз съм сменил два комплекта, никакъв резултат.
Вариянта при мен е нови джанти Опелски.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 17 януари 2021 - 16:33

Здравей колега и добре дошъл във форума....с готина история се включваш, както сам си разбрал най-вероятно тези 19ки джанти не съответстват за опелската главина или междуболтово разстояние, но щом до сега така си ги карал нищо не пречи да продължиш с тях.
Аз например ако бях на твое място нямаше да настоявам на 19ките ами бих пробвал и другия комплект джанти 18ките, като по-подходящи за нашите пътища.
Отговори

BorisM снимка BorisM 17 януари 2021 - 16:40

Благодаря.
Ами 19 са много, много красиви, това е и единственната причина да не съм ги махнал.
А за тресенето единственно се чудя дали няма да влияе на ходовата част, но засега съм изминал 160 000 км. Огромна част с това тресене и към момента не съм забелязал да има нещо, а всяка година я преглеждам основно. Повече ме притесняват дупките от колкото тресенето. :)))))
Мнението беше редактирано от BorisM: 17 януари 2021 - 16:41
Отговори

ufer снимка ufer 18 януари 2021 - 14:25

Сериозните производители на джанти ги продават с един документ-разрешително (АВЕ - немски). В него се изброяват всички марки и конкретни модели, за които са предназначени. Ако твоят модел не е включен вътре, евентуалните проблеми могат да се окажат от всякакъв характер. Това АВЕ може би е възможно да намериш и в интернет или да пишеш на производителя, за да ти го прати. Всичко друго е напасване, мерене и игра на нерви: или имаш късмет, или нямаш... Между другото, има нещо много елементарно, което съвсем малко монтьори правят: гумите, особено тези с нисък профил, трябва да се помпят първоначално с 4 бара налягане и после да се изпускат. Явно твоят човек е въртял гумите и си е вършил съвестно упражнението, което е доста трудоемко. Гумите се помпят толкова много, за да лягат бордовете перфектно по окръжността на джантата, а въртенето се прави за по прецизно напасване на двете окръжности. И тогава, ако всичко е наред, причината може да бъде в прословутите втулки или междуболтовото разстояние... :doh:
Мнението беше редактирано от ufer: 18 януари 2021 - 14:27
Отговори

BorisM снимка BorisM 18 януари 2021 - 19:02

Благодаря приятел, ще погледна тази информация дали я има.
Едно е ясно ще се сменят.
Отговори

ufer снимка ufer 19 януари 2021 - 08:23

Не бързай да сменяш, а първо провери. Ако техническите параметри на джантите са добри и те са допуснати за твоя модел (междуболтово разстояние, офсет, че дори и болтове/гайки, и вентили), можеш само да си поръчаш оригинални втулки на производителя за твоя модел. Понякога разни умници ги подменят още в магазина. Някои ходят на стругар да им направят нови, но там всичко е много относително. А каква марка са ти джантите?
Отговори

devailo снимка devailo 03 май 2022 - 08:06

Аз като сложих преди месец нови летни гуми(до сега карах с тези с които купих колата 2015та които дойдоха чисто нови с колата) и имах вибрацията около 140 км/ч . И гледайки колегата направил темата как се чуди и искаше да сменя гуми и джанти с колеги , не знам решил ли си е проблема, но като сложих новите гуми и изчезна проблема :D . Та или самите гуми са ми били нещо не-наред или факта че имам джанти и за зимните и летните и никога не са били сваляни гумите от джантата та може нещо криво да е имало в монтажа знам ли. Но когато сте си сменяли гуми с други хора които вероятно са имали също проблема не е имало как да се разбере от къде е проблема. И при мен се оказа или самите гуми или монтажа им на джантите. Сега не мога да повярвам колко плавно е всичко
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 03 май 2022 - 18:58

А почистват ли ви фланците/главините и челата на самите джанти? Различните джанти лягат на различни места по челото/фланеца на главината и нормално там където не е легнала се образува ръжда, по алуминиевите джантите, докато са почивали също се получава една бяла патина която трябва да се почисти. Гумаджиите нормално разчитат на силното притягане, ама няма как да стане...
В събота избрах възможно най-ненатовареният гумаджия, въоръжих се с винтоверт и телена четка за него и лично си почистих челата на главините и джантите - Оня сладур ме гледа и бърза да ме изгони! Питам го знае ли, че две различни като модел джанти лягат на различно място, то ме гледа като говедо...


От моето почистване паднаха две шепи ръжда и патина, отделял съм им по 30 секунди, сакън да не го забавя, ама оня човек е явно е очаквал някой болид от формула 1 и явно съм го забавил :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 май 2022 - 19:07

И не мажете главините с никкакви мазила, греси. Вадите два или три пъти щеката за маслото, обирате на парцал и нанасяте на главината. С нищо друго.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg