Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

OPEL Meriva 1.7dti мнения

Alex.T снимка Alex.T 29 декември 2019 - 16:32

Здравейте, насочил съм се към покупката на опел мерива 1л7 75 коня. Може ли да споделите как се държи градско и на магистрала, тоест със 120 на какви обороти се движи и ккакъв разход дава. Доколкото знам от познати никой не е казал лошо за този мотор, така че за него е ясно.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 декември 2019 - 17:22

по-добре потърси фейслифтова модификация 101 коня, пак си е малкия данък, само че имаш още 25 коня отгоре. Двигателя е икономичен
За оборотите при 120, зависи каква кутия е . Не знам на меривите, но на Астра слагат 5 и 6 степенна кутия. Ако е със 6 степенна, оборотите при 120 ще са някъде към 2300-2400, нещо такова. С 5 степенна ще са повече.

Общо взето 1.7 на меривите са горивна система Денсо, по-капризна. Лично аз винаги бих посъветвал да е Астра с 1,7. При Астра/Зафира горивната система е на БОШ.

Оборотите съм ги дал за Астра. Меривите май слагат по-големи дифове и мисля че нямат 6 скорости там, само с 5 и оборотите при 120 ще са почти 3000
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 декември 2019 - 19:44
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 29 декември 2019 - 19:24

Работата е там ,че избрах нея защото е при мен колата и мога да я прибвам и така нататък ????
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 декември 2019 - 19:30

Аз ти казвам за да знаеш. И знам защо питаш при еди каква си скорост , на колко оборота е.
Много коли надуват главата особено по-малки бензини. Той на 90-100 вече е на 3000 оборота и ти надува главата яко.

Меривата на 120 с 5 скорости и 3.84 диференциал, ще ти е шумна.
Затова ти казах за Астрата и 6-те скорости, освен това ще е още по-икономична извън града.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 декември 2019 - 19:31
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 29 декември 2019 - 20:04

А иначе за разхода някъква информация??целта ми е следната един път месечно имам 300 км магистрала, а през другото градско,та затова си търся нещо икономично. Сега съм със ц4 бензин но изминавам доста км и за бензинка колкото и да е икономична все пак не е като дизеловата кола.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 декември 2019 - 22:22

Принципно ако говорим за това, Пежо 1.6 BlueHDI ще счупиш разхода с него, но е много по-нова и едва ли ще дадеш толкова пари.

За Мерива има два дизела - 1.7 и 1.3
1.3 е от серията "фиат" дизели, в кавички, защото парите са на GM и има мозък от Фиатаджиите.
1.7 е класическо Исузу. Исузу ама полско(някой беше споменал че се сглобяват там)

Същия двигател го има и в Хонда Сивик 1.7 100 коня, но е Джапан сглобка и там е също с БОШ горивна система.
https://www.auto-dat...tdi-100hp-12224

Според мен с 1.3 би имал малко по-голяма икономия, ама много малко. Но ако караш 1.7-цата в диапазона 2000-2300 оборота, ще имаш около 4.5 4.7 разход на 100.
Но за мен няма смисъл от тия 75 коня, търси си 100-чка, която може и да ти я оптимизират после и хем да имаш повече, хем да си икономичен ако си караш нормално (това е опция разбира се).

Не случайно ти казах и фейслифт, защото винаги е по-добрата опция.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 декември 2019 - 22:33
Отговори

gengan снимка gengan 30 декември 2019 - 09:32

Не знам защо си избрал дизелов вариант на Мерива, да , по-икономични са от бензиновите, но....
От мои приятели с автосервиз, специализиран главно към дизели чух много негативни оценки за техните мотори: че дават много тежки и непоправими дефекти.
Всеми си бензинка и се кефи на много тиха и безотказна работа на мотора.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 декември 2019 - 09:47

Ако е Мерива 1.7 е мотора. 1.3 е с повече проблеми, като в добавка си има и ангренажна верига. В реални условия няма да усетиш икономия спрямо 1.7 на 101 коня.
На 1.7 болките са калпави сервизи с незнаещи и немислещи работници вътре, а резултата е яко набутване на клиента. Ако ти самия си наясно с ДВГ и неговото управление, или имаш някой, който е наясно, взимай такава. Ако не ще се молиш да не стане нещо и да не ходиш в сервиз, щото е майка плаче.
То и при бензина си е така. Колко бобини за по триста кинта на по няколко хиляди километра се смениха без нужда наоколо не искам да си спомням.
Сега, ако вземеш астра ще си по- доволен спрямо меривата. 101 коня след 2007-ма май са само с шест скорости, което на магистрала си е предимство- при 120 ще гори по- малко от меривата, а и ако не вземеш комби колата е достатъчно къса и удобна за паркиране. И не само това, разбира се.
Но в крайна сметка карам Пежо 308 комби в момента, с 1.6 ХДИ на 110 коня. Почнах му трета година, а мислех на втората да го продам. Има защо. Та в тоя ред на мисли що не го видиш, може и да ти хареса:-) ако искаш драсни лс и ти давам телефон да го покараш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 декември 2019 - 09:50
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 30 декември 2019 - 09:58

Благодаря на отзовалите се,другата мо кола като вариант е зафира 2.2,но там много са юе наплашили с тези помпи и така нататък.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 декември 2019 - 10:11

Колега продава читава Зафира А ОПЦ. Що не погледнеш в обявите?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 декември 2019 - 10:12
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 декември 2019 - 10:43

Айде пак се почнаха "Вземи си и се радвай на тиха кола".
Аз не случайно съм казал защо пита човека за скорост и обороти, щото точно си е патил от тая "тиха бензинка". Нали знам от първо лице 1.4 бензин като го опънаха на 5-та със 85 километра в час какво е.. на 100 вече будеше мъртвите из колата.. Не случайно го казвам точно тоя 1.4, защото той е най-големия бензин в рамките на малкия данък, какъвто си дал и ти (1.7 75 коня дизел).

Та ето и Тишо ми потвърждава думите, 1.7, също и предимствата на това да е Астра..
Това е положението, ако искаш наистина да ти е по-тихо, 1.7 101 коня Астра 6 скорости. Освен това икономично.
На всичкото отгоре (аз съм фен на 1.9), 1.7-цата работи доста по-меко от 1.9. Тъй че повярвай ми от бензин и дизел в диапазона "малък данък", с 1.7 Астра Х със 6-та скорост, ще имаш най-тихата кола на дълъг път. Това могат да го потвърдят всички, возили се и в двата варианта.

За да имаш "тиха бензинка", трябва да е мощна, за да има сложена кутия със 6 скорости и да има по-малко предавателно число, за да можеш да караш със 120 и оборотомера да е на 2000 оборота. Обаче това е равно на съответния по-голям разход, защото освен всичко, нямаш най-голямото КПД при бензина на тия обороти, с което още повече бягаш от "икономичен". Логиката не е трудно нещо..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 декември 2019 - 11:01
Отговори

talatinov снимка talatinov 30 декември 2019 - 11:39

120 на 2000 ,ей такова животно няма! Това може да е някой осмак ! И Димов всички бензинови коли ги карат глухи хора и не чуват шума от ДВГ! Даже аз съм на 130 на 4000 оборота защото съм с къса кутия и си слагам тапи то не се трае вътре ,бучи като Камаз !
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 декември 2019 - 11:42

 Alex.T, на 30 декември 2019 - 09:58, каза:

Благодаря на отзовалите се,другата мо кола като вариант е зафира 2.2,но там много са юе наплашили с тези помпи и така нататък.

А ако си от София има и кой да я прави кадърно тая две и двойка когато се наложи и най-вече ако се наложи. Но и с нея не си в малкия данък, но пък е кола и върви!

Абе в крайна сметка ела да ми покараш 308-ицата и тогава ще говорим за Зафири и Мериви:-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 декември 2019 - 11:44
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 декември 2019 - 12:29

 talatinov, на 30 декември 2019 - 11:39, каза:

120 на 2000 ,ей такова животно няма! Това може да е някой осмак ! И Димов всички бензинови коли ги карат глухи хора и не чуват шума от ДВГ! Даже аз съм на 130 на 4000 оборота защото съм с къса кутия и си слагам тапи то не се трае вътре ,бучи като Камаз !



Е чак пък глухи, не съм казал такова нещо. Казвам че слабите бензини отиват много нагоре в оборотите и от там наистина е шумно.
Затова и казах че трябва да е мощен бензин(да, включително и 8-мак) за да се постигне по-ниски обороти при 120 и да бъде по-малък шума. Но това са вече други машини, друго ниво. Мощния бензин си е мощен бензин - 6-таци, 8-маци, вече говорим за друга "бира". Тия там разни 1.2 бензин, 1.0 бензин, 1.1 дизел, че даже и 1.3 дизел..това са такива простотии ако става дума за дълъг път че не е истина. Такива колици са за градски условия идеални, да отидеш да си свършиш нещо работата - да, за това са супер, но толкова, до там..

А иначе за тапите, аз ги знам тапите: любимите песни от диска или флашката на макс и ето ти тапи. По-хубави тапи не знам да има. :clapping:

Весело посрещане на нова година!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 декември 2019 - 12:38
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 30 декември 2019 - 15:21

Е да понеже сега аз съм със ситроен ц4 1.6 бензин и на магистралата със 120 съм почти на 4к оборота,ако я настъпя да карам през цялото време със 140, може да стигне до8 литра бензин.Докато със 120 ми е на 6.8, което е приемливо за бензин,но пък за 20к годишно вече ми се струва че бензина не е вариант или трябва да е на газ, но не желая вече газ
Отговори

Коцето снимка Коцето 30 декември 2019 - 18:38

Слушай какво ти казва дизеловия талибан Д--И--М--О--В, дори и да си убеден бензинджия ще те накара да си купиш дизел. Скоростите били къси, оборотите били високи - дрън дрън та пляс.
Доказано е че дизела е по-скъп за обслужване, по-тежък, по-шумен, по-мръсен и изобщо по, по, по лош мотор. Това си е перфектен мотор но за камион, е слагат го и на кораби, катери, локомотиви, агрегати и много други, но за лека кола си е чиста изгъзица която вече започват да я осъзнават някой умни глави в Европа (щото само тук има такова приложение).
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 30 декември 2019 - 18:44

 Коцето, на 30 декември 2019 - 18:38, каза:

Слушай какво ти казва дизеловия талибан Д--И--М--О--В, дори и да си убеден бензинджия ще те накара да си купиш дизел. Скоростите били къси, оборотите били високи - дрън дрън та пляс.
Доказано е че дизела е по-скъп за обслужване, по-тежък, по-шумен, по-мръсен и изобщо по, по, по лош мотор. Това си е перфектен мотор но за камион, е слагат го и на кораби, катери, локомотиви, агрегати и много други, но за лека кола си е чиста изгъзица която вече започват да я осъзнават някой умни глави в Европа (щото само тук има такова приложение).

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


Alex.T каза:

но пък за 20к годишно вече ми се струва че бензина не е вариант или трябва да е на газ, но не желая вече газ.

!!!!!!!!!!!!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 декември 2019 - 18:56

То проблема на бензините е, че в тия години хубавите и запазените са еднорози. Виждал съм, но няма. 9 от 10 коли са излезнали дизелови по това време от заводите. Не че е лошо, но ходи намери читава. Особено ако търсиш компромиси тип да е мощна, да мога да изпреваря, да върви бързо по магистралата и да харчи малко в града... Това с бензин става само с достатъчно голям мотор и газ. Не че е невъзможно, ама просто е по-трудно да се намери. Имам бензинова кола 125 кс, което не е малко, но технологията и е остаряла и сравнение с еквивалентите дизели е мъка да се кара извън града, а това че резервната гума ми взима половината багажник ме побърква. Всеки сам си решава, но Тишо е казал. ЛЕТ-а е единственото дето превъзхожда дизелаците. Другото за жалост е компромис.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 декември 2019 - 19:12

Айде пак аз виновен, човека идва и пита за дизел, после аз съм го карал нещо си ?!
Пийте си хапчетата бе хора

Това, което съм описал си е точно така и няма кой да спори , дори и бензиновия талибан по-горе..

И още веднъж да преговорим, авторът идва с желание да си купи ДИЗЕЛ.... човека има бензин(сам го е казал) и аз веднага разбрах като каза пътувам, за какво пита за оборотите. И съм му обяснил всичко както си е . Това, колко е обслужването , вече Тишо е отговорил , Нещо смислено също е казал кое си заслужава, за дълъг път и защо другото е компромис.

Да не говорим пък да тръгнеш с малолитражка на дълъг път.

Само не разбрах кой са "умните глави"? Като гледам даже правят Бензинов дизел(Diesotto) хората вече и вземат техниките от дизела да ги прилагат на бензина (справка Мазда и не само), Мерцедес са имали такова, ГМ са имали такова. Мазда обаче го е пуснала миналата година масово производство, следват останалите, ако прочетеш , ще разбереш защо, само ще кажа че е свързано с разход и от там минимум на емисии.

Значи перфектен двигател за камиони, за нам кво си, ама за коли не бил перфектен. Последно перфектен ли е или не е ?
Не спряхте да се правите на по-умни от Отто и Рудолф ей...
който се пише на много умен, да си направи кола, както той я иска - ама пуст Ганьо... само знае да дрънка и да вика на бялото- черно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 декември 2019 - 19:27
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 30 декември 2019 - 19:30

Да до сега винаги съм карал бензинки с газ и без газ, и затова реших, че е време да си купя дизел. Според мен на този 1л7 ,няма да е толкова фатална подръжката до преди 10 год беше скъп дизела, но сега е по добре. Твърдо реших дизелче, понеже както вие казахте бензина трябва да е с голям обем и газ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg