Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Харчи бензин при каране на газ

u3poD снимка u3poD 26 януари 2011 - 13:27

С ГИ съм никакви проблеми 60000км но последните 3000км ми харчи бензин докато карам на газ. Предполагах че е пикаеща дюза, първо пробвах с добавки за почистване на дюзите. На края ги свалих и ми ги почистиха с ултразвук. Разхода намаля но проблема остана. Най -много се усеща на дълъг път. Въпроса е дали освен не добре изчистена дюза може ли да е друга причината. Регулатора на налягането дали е възможна причина да не сработва и дюзите да не могат да задържат по високото налягане. Двигателя е c18xel 16v . Не ми се иска да спирам помпата, пробвах с изкубване на бушона до като си пътувам на дълго , но влиза в авариен режим и не върви добре и харчи много. Моля ако някои се е сблъсквал с такъв проблем да помага
Отговори

opel omega снимка opel omega 26 януари 2011 - 21:53

При мен имаше такав проблем но един ден ми сварши бензина и колата спря да пали и варви сложих и бензин и всичко си е ок ПРОБЛЕМА е пикаещи дузи с едни ЕМУЛАТОР се оправи

Успех колега... :mhihi:
Отговори

doolettle снимка doolettle 27 януари 2011 - 12:43

ако си сигурен, че харчи и бензин по-време на работа на газ (имай в предвид, че с ГИ колата често работи на бензин преди да прехвърли и понеже е студена харчи повечко) вариантите са два - пикаеща дюза или малък теч. Не подценявай теча понеже от опит знам, че може да се взираш дълго и да не го виждаш. По-вероятно е обаче някоя дюза да не затваря и въпреки, че са чистени пак да изпуска по малко. Така от разстояние няма как да ти кажем с точност но като цяло това са ти вариантите.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 27 януари 2011 - 17:25

А варианта инжекциона да си превключва когат му скимне на бензин.......... и не мога да разбера къв ви е при=облема помпата да е спряна аз си карам така от 10 години и нито е "КЛЕАСЪЛА" нито дюзите са ми "ИЗГОРЕЛИ"............
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 27 януари 2011 - 17:28
Отговори

krum_ss снимка krum_ss 27 януари 2011 - 17:27

+1 за теча. При мен преди известно време имаше малък теч, оправих и сега всичко е ОК
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 януари 2011 - 13:49

Аз имах такъв проблем. Оказа се че О-пръстена на дюзата не беше уплътнил добре след слагане на дюзата. Затова се наложи да я сложа наново и отстраних проблема.
Отговори

Sh@rKo снимка Sh@rKo 28 януари 2011 - 17:29

Колега да не би да са спукани тръбичките на бензина, и от там да ти е проблема.
Отговори

u3poD снимка u3poD 01 февруари 2011 - 20:20

Ако има теч то е много лек и не се забелязва, и не ми мирише на бензин . А в това студено е ми се прави нищо като позатопли ще я гледам
Отговори

u3poD снимка u3poD 10 декември 2012 - 22:30

Бях я забравил тази тема. Пролема се оказаха релетета на АГУ компа, смених ги и пестана да харчи бензин. Но имаше една друга подробност до когато колата бе на комбиниран разход ми даде рекордно нискък разход на Газ 6л/100км + около 10-15л бензин за 1000км. Четох разни теми за Газо-Дизел гъдето системата е комбинирана, и за комбиниран вариант на Газ+бензин където разхода е намален и динамикита мого по добра. Та сега умувам върху този вариант. Някой дали има инфо за реализиран такъв вариант Газо–Бензин.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 11 декември 2012 - 09:10

 u3poD, на 10 декември 2012 - 22:30, каза:

Бях я забравил тази тема. Пролема се оказаха релетета на АГУ компа, смених ги и пестана да харчи бензин. Но имаше една друга подробност до когато колата бе на комбиниран разход ми даде рекордно нискък разход на Газ 6л/100км + около 10-15л бензин за 1000км. Четох разни теми за Газо-Дизел гъдето системата е комбинирана, и за комбиниран вариант на Газ+бензин където разхода е намален и динамикита мого по добра. Та сега умувам върху този вариант. Някой дали има инфо за реализиран такъв вариант Газо–Бензин.


Тук има коментари и дори експеримент за това което казваш:

http://www.offroad-b...ead.php?t=83225
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 декември 2012 - 09:12

Колега, аз съм с ГИ Фобос и там системата при критични обороти, когато не може да върви добре на газ, просто без да казва си помага с бензин. Имам в предвид, че индикацията си стой на газ, но колата теоретически си харчи и бензин...
Отговори

npace снимка npace 11 декември 2012 - 19:08

 Жоро, на 11 декември 2012 - 09:12, каза:

Колега, аз съм с ГИ Фобос и там системата при критични обороти, когато не може да върви добре на газ, просто без да казва си помага с бензин. Имам в предвид, че индикацията си стой на газ, но колата теоретически си харчи и бензин...


Има го тоз момент при излизане извън таблица или ако е оставена с ниско налягане или ако е с настройки по подразбиране:
Направи това и не би трябвало да минава на газ.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 11 декември 2012 - 19:12

Еми така е ще харчи и бендзин нали затова е газ-бензин..
Отговори

ГостDon4o_62_* 14 януари 2013 - 17:01

на един Опел моно,цяло лято си гореше и бензин а карах на газ,накрая смених електронното копче с ръчно и край,проблема се реши
Отговори

ffilip снимка ffilip 15 януари 2013 - 07:17

И тук идва логичният и може би - вечен - въпрос. Подобен на този - "какви зимни гуми да си купя" :)

А сега сериозно. Опасно ли е за бензиновата система, ако поставиме едно реленце, което да спира бензиновата помпа? Така хем ще предотвратим ефекта "пикаещи дюзи", хем ще запазиме дълголетността на помпата. Но дали тук се крие някаква уловка, питам аз.
Отговори

npace снимка npace 15 януари 2013 - 09:28

 ffilip, на 15 януари 2013 - 07:17, каза:

И тук идва логичният и може би - вечен - въпрос. Подобен на този - "какви зимни гуми да си купя" :)

А сега сериозно. Опасно ли е за бензиновата система, ако поставиме едно реленце, което да спира бензиновата помпа? Така хем ще предотвратим ефекта "пикаещи дюзи", хем ще запазиме дълголетността на помпата. Но дали тук се крие някаква уловка, питам аз.



Си май френд, има уловка разбира се!Спри си помпата за да спестиш малко ток, електромера няма да върти, бензина няма да циркулира, ще ти пада налягането в рейката, ще ти остават боклуците от качествения бензин по входовете на дюзите и куп други неща едни такива дребни и маловажни довеждащи до все повече проблеми.

Отделно: При положение че двигателя в повечето случай харчи около 10% от бензина който помпата доставя и другото се връща в резервоара, какъв е проблема да работи постоянно?Този ГИ както и повечето други когато минава от време-на време на бензин и не те предупреждава.
Мнението беше редактирано от npace: 15 януари 2013 - 09:28
Отговори

ГостDon4o_62_* 15 януари 2013 - 11:54

и с реле което газаджията ми сложи да спира помпата имах проблем и голям зор докато го открия,просто си работеше когато иска,но това когато бях с електронен превключвател,като го смених с ръчен,махна релето и сложи цк ключе ръчно да се спира помпата,майсторите найстина казват че като не работи помпата се събират боклуци и задръствали мрежата на помпата,но те са майстори и не ги бърка дали като работи постоянно помпата,че и се скъсява живота......а на нас карачите ни бърка с кинтите.....мойто мнение че нищо не задръства,само лятно време трябва да се пуска на 200-300 км. да паработва малко на бензин да изчиства дюзата
на тая дето я имам сега е въпрос на време да и сложа цк. ключе
Отговори

Seeker снимка Seeker 15 октомври 2013 - 13:39

 Don4o_62, на 15 януари 2013 - 11:54, каза:

и с реле което газаджията ми сложи да спира помпата имах проблем и голям зор докато го открия,просто си работеше когато иска,но това когато бях с електронен превключвател,като го смених с ръчен,махна релето и сложи цк ключе ръчно да се спира помпата,майсторите найстина казват че като не работи помпата се събират боклуци и задръствали мрежата на помпата,но те са майстори и не ги бърка дали като работи постоянно помпата,че и се скъсява живота......а на нас карачите ни бърка с кинтите.....мойто мнение че нищо не задръства,само лятно време трябва да се пуска на 200-300 км. да паработва малко на бензин да изчиства дюзата
на тая дето я имам сега е въпрос на време да и сложа цк. ключе
Това ключе за изключване на помпата работи ли?
Защото и при мен има разход на бензин при каране на газ.
Не би ли трябвало да се наруши работата на газ, ако има и бензин в горивната смес?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg