Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Модул централно заключване

becinko снимка becinko 16 юни 2012 - 21:44

Колкото и да не ми се иска да пускам нова тема, защото вече в 2 питам без никакъв резултат го правя. Интересува ме къде се намира в тиграта този модул. В краката на пасажера зад ЕКУ-то няма нищо. Само разни релета, но нищо приличащо на този модул. Ако някой знае нека сподели опита си с мен, ще бъда изключително благодарен!

Поздрави!
Отговори

becinko снимка becinko 17 юни 2012 - 11:02

Добре, прочетох в един форум, че трябва да е зад ЕКУ-то, но защо като сваля кората не го виждам? евентуално да сваля цялото еку, защото аз само го изместих и поогледах... и ако е слагано допълнително централно как да разбера и въобще има ли тигри 98 без централно..? Като гледах кабелите в прага птляво омаше кафяв+червен, но кафяв+черен нямаше. И ако тръгна да свалям цялото ЕКУ какво трябва да направя, да сваля клемите на акумлуатора, кое не трябва да работи, за да не прецакам нещо.

Поздрави!
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 17 юни 2012 - 11:21

 becinko, на 17 юни 2012 - 11:02, каза:

Добре, прочетох в един форум, че трябва да е зад ЕКУ-то, но защо като сваля кората не го виждам? евентуално да сваля цялото еку, защото аз само го изместих и поогледах... и ако е слагано допълнително централно как да разбера и въобще има ли тигри 98 без централно..? Като гледах кабелите в прага птляво омаше кафяв+червен, но кафяв+черен нямаше. И ако тръгна да свалям цялото ЕКУ какво трябва да направя, да сваля клемите на акумлуатора, кое не трябва да работи, за да не прецакам нещо.

Поздрави!

точно зад компа на колата си е обаче има една малка но съществена подробност и тя е че е така скрит зад дунапрените и е вграден в колонката Тоест трябва да посвалиш малко и изолацията зад компа а може също и и да се ориентираш по кабелите минаващи зад изолацията .
Отговори

becinko снимка becinko 17 юни 2012 - 11:52

Ясно, благодаря ти за отговора!
Отговори

maketo снимка maketo 17 юни 2012 - 23:06

 becinko, на 17 юни 2012 - 11:02, каза:

Добре, прочетох в един форум, че трябва да е зад ЕКУ-то, но защо като сваля кората не го виждам? евентуално да сваля цялото еку, защото аз само го изместих и поогледах... и ако е слагано допълнително централно как да разбера и въобще има ли тигри 98 без централно..? Като гледах кабелите в прага птляво омаше кафяв+червен, но кафяв+черен нямаше. И ако тръгна да свалям цялото ЕКУ какво трябва да направя, да сваля клемите на акумлуатора, кое не трябва да работи, за да не прецакам нещо.

Поздрави!

Пич при ОПЕЛ кабелите за управление на центално заключване са;-кафяв/червен--заключване и кафяв/бял--отключване а кафяв/черен е за вдигане на стъклата на вратите , -функция ,,комфорт''-но не и при твоята кола.
Отговори

becinko снимка becinko 18 юни 2012 - 05:49

Хубаво де, то това с кабелите е ламерската схема, аз точно затова искам да намеря централното, за да се измисли нещо ;)
Отговори

efo снимка efo 08 септември 2015 - 21:27

Здравейте,а някой знае ли къде се намира този модул на Опел Комбо Tour 1.7 dti.
Мнението беше редактирано от efo: 12 септември 2015 - 22:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg