Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Интересно ми е защо?

alexanderandreev снимка alexanderandreev 12 януари 2007 - 17:23

Става дума за средната врътка на парното.Която е със степените 0-1-2-3 .
Като дръпна копчето към мен,това доколкото разбирам е за размразяване на джамовете(дано не бъркам),и ОБОРОТИТЕ ПАДАТ С 100-150 и се променя звука на двигателя,като забелязвам че осветлението на таблото лееееко отслабва?Това нормално ли е? :flag:
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 12 януари 2007 - 17:29

И при мен е така :flag:
Или имаме един и същ проблем или е нормално???
Отговори

Stoil снимка Stoil 12 януари 2007 - 17:33

абе тук две неща не са нормални:
1. разделът е объркан и темата не е за тук.
2. на 100 % имаш проблем с тоците по колата си!
Отговори

kabby снимка kabby 12 януари 2007 - 17:41

При мен също е така.
Акомулатора не смогва и товари много алтернатора.
Получава се когато съм на фарове и са пуснати парно и музика.
Ако към това добавя и загряването на задния прозорец на колата й идва малко в повече.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 12 януари 2007 - 17:41

GSI-DOHC, на Jan 12 2007, 05:33 PM, каза:

абе тук две неща не са нормални:
1. разделът е объркан и темата не е за тук.
2. на 100 % имаш проблем с тоците по колата си!
 

И в двете не си прав....що да не е за ел.инсталация?
При мен е същото, а и на други Вектри........като се вкл отоплението на задния джам падат оборотите и се появяват повече вибрации в купето. Явно харчи много ток и натоварва генератора.
Отговори

Оги снимка Оги 12 януари 2007 - 17:47

schumi.fan, на Jan 12 2007, 06:41 PM, каза:

И в двете не си прав....що да не е за ел.инсталация?


Щот не беше там ами някой я е преместил където трябва :16V:

По въпроса ... и при мен го имаше обаче като смених акомулатора и се опрай :3: Явно много ток смучат тея реотани :flag: Проблема е, че или акомулатора е слаб или алтернатора не зарежда достатъчно ... и двете се проверяват мноого лесно
Отговори

Stoil снимка Stoil 12 януари 2007 - 17:50

за харчене - харчат тея реотани!
ама да паднат оборотите със 150 :flag: - тва да не е клима!

и аз съм карал моно, и при мен се усещаше като ги включа, че товари, обаче оборотите не са мърдали.
тук има други отклонения!
Отговори

Оги снимка Оги 12 януари 2007 - 17:52

GSI-DOHC, на Jan 12 2007, 06:50 PM, каза:

за харчене - харчат тея реотани!
ама да паднат оборотите със 150  :16V:  - тва да не е клима!


При мен също падаха малко обаче само за момент ... после се нормализираха :flag:
Отговори

borro снимка borro 12 януари 2007 - 18:26

alexanderandreev, на Jan 12 2007, 05:23 PM, каза:

Става дума за средната врътка на парното.Която е със степените 0-1-2-3 .
  Като дръпна копчето към мен,това доколкото разбирам е за размразяване на джамовете(дано не бъркам),и ОБОРОТИТЕ ПАДАТ С 100-150 и се променя звука на двигателя,като забелязвам че осветлението на таблото лееееко отслабва?Това нормално ли е? :flag:
 

Да нормално е поради простата причина, че консумира много от акумулатора и затова му виж състоянието.
Отговори

alexanderandreev снимка alexanderandreev 12 януари 2007 - 19:13

Благодаря ви за преместването на темата и мненията!!!Ако продължавам да карам така,дали може нещо да се пре...е(алтернатора) или е в норма?
Отговори

Стефан снимка Стефан 12 януари 2007 - 20:04

При мен беше така преди да сменя ремъка на алтернатора ( сутрин в студа свирех като .... ) => хлабав или износен ремък също може да е причина. Сега пак се усеща, но не падат толкова много оборотите => и вибрациите са по-малко.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 януари 2007 - 11:03

Нормално е да падат малко оборотите, понеже алтернатора се натоварва, обаче след малко трябва ЕКУ пак да си ги вдигне, и след като изключиш нагревателя, малко се вдигат и ЕКУ пак си ги сваля, същото се получава и когато врътнеш вентилатора направо на 3 и той е много голям консуматор.
А какъвто и акумулатор да сложиш няма да се промени особено понеже алтернатора се стреми да държи напрежението около 14В а нормалното на акумулатора е 12.6-13.2 обикновено 12,7-12,8В, така че при по-малките двигатели се усеща повече това.
Отговори

alexanderandreev снимка alexanderandreev 17 януари 2007 - 22:20

Да наистина след секунди връща оборотите.Дори ако ми се качат нещо повече ,така мога да си ги свалям,весело!Мерси.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg