Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Нови летни гуми 19ки за инсигния

devailo снимка devailo 15 март 2022 - 11:07

Здравейте, време ми е за нови гуми , но след ремонт на двг съм в голяма дилема колко пари ми се харчат за това. Гледах бая ревюта и стигнах до следните неща в шортлистата:

по нагоре в класациите и по скъпи:
Michelin PILOT SPORT 4 245/40 R19 98Y XL - 380 лв
GOODYEAR EAGLE F1 ASYMM 6 245/40 R19 98Y XL FP - 320-350 лв

малко по евтино но в класациите сред големците:
HankookK127 Ventus S1 evo3 245/40 R19 98Y - 310 лв

още по евтино но пак в класациите сред големците:
KUMHO ECSTA PS71 245/40 R19 98Y XL - 210 лв

Не шофирам кой знае колко "спортно" и не държа на най спортното усещане и за това не слагам continental в чуденето ми . Бих предпочел повече комфорт и по тихи гуми. Някой ако има наблюдения ще се радвам да си каже мнението.
Мнението беше редактирано от devailo: 15 март 2022 - 11:07
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 март 2022 - 11:24

Континтентала е много по-добре от мишелина. Мишелина е спортната гума.

Лично аз съм доволен от ханкуука, но всеки си знае.
Отговори

devailo снимка devailo 15 март 2022 - 11:31

https://www.youtube....h?v=2_utfLrFaOM

Тук и разни други ревю сайтове казват че мишелина е най комфортен и най малко спортен въпреки името му.. и най скъп. Континентала най спортен но най некомфортен . Гудиъра е най балансиран. И това е за скъпите и водачите в класациите. После са и другите за които се чудя.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 март 2022 - 11:44

Няма да те лъжа, комфортен е мишелина, ама се търка като гумичка за молив. Супер яката гума е, ама да я сменяш честичко. Ако караш под 10к на лято я вземи, след 3 години нова.

Континентала е почти 1:1, но с едни 30% повече каране. Лично според мен дори по-комфортен за каране.

Ханкука за мен от евтините е най-близо до горните, естествено при студена гума е малко по-добре при топла доста по-зле. Премиума те кове на място топъл.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 15 март 2022 - 11:45
Отговори

ICO07 снимка ICO07 15 март 2022 - 14:45

Аз бих избрал nexsen. Две години карам такива и съм много доволен, в сухо колата е като залепена за асфалта( нямам esp),на мокро дори през течашта вода няма аквапланинг и колата също е много стабилна. За среден клас гума бих казал че е номер едно.Твоят размер е около 200-230лв.
Отговори

benzy снимка benzy 15 март 2022 - 16:29

Колега, хвърли един поглед на Бриджстоун, доста от опелите излизат заводски с бриджстоунки - ценово са под мишелин и гудиър, а все пак са премиум сегмента и с традиционно добри показатели, особено за летните.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 15 март 2022 - 19:42

Всички корейски гуми са хубави, ама в последните години Ханкука почна да гони премиум цени. Nexen в последните години сериозно им дишат във врата с доста по-ниската си цена, преслушай ги. Мишелин пилот-а ако е вярно, че свършват за 30 000км. си е срамота при тези цени, слагам си четири Tiger-а и си свиркам!
Летните ми гуми са Мишелин примаси 4, на около 40 000км и имат доволно грайфер, мисля че спокойно ще изкарат до 60к, нали въртя си ги всеки сезон: веднъж предни, веднъж задни, от комфорт им не се оплаквам.
Успех с избора :icon_wink2:
Отговори

ufer снимка ufer 15 март 2022 - 21:00

Аз вече няколко пъти съм споменавал, че най-проспериращата фирма от 30 години насам е Ханкук, непрекъснато повишава качеството, което в известна степен се отразява и на цената. Но в средния сегмент е водеща, като това важи и за всесезонните гуми... :whistle:
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 15 март 2022 - 22:49

Миналото лято сложих Nokian Powerproof, но 18-ки. Сякаш биват... Тихи са определено. Хубавата гума си проличава след втория сезон. Ако не започне да се криви към края на това лято, значи съм улучил. Ще гледаме...
Летни Bridgestone съм карал също. Обаче бързо заминаха. Меки са и сякаш се износиха неравномерно. Преди да ги хвърля, станаха осезаемо по-шумни.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 март 2022 - 07:40

Тигър, летни и зимни. От 2018 са и двата комплекта. На година по около 15к+ км се кара. Доре се държат и на сняг, лед, дъжд и слънце. Около 100 кинта е парчето. Производни са на мишелин.
Отговори

devailo снимка devailo 16 март 2022 - 09:19

Благодаря за мненията , четох и още ревюта и гледах с какво се разполага за моя размер тук в бг и май ще се ориентирам към средния ценови клас. На тези 3 марки се спирам за сега:

1. NEXEN N`FERA SPORT 245/40 R19 98Y XL ZR
2. KLEBER DYNAXER UHP 245/40 R19 98Y XL
3. VREDESTEIN ULTRAC VORTI + 245/40 R19 98Y XL
ЛИЗИНГ 0%

между 220-280 лв са като ги гледам. Сравнително добри неща в tyrereviews за тях, в средата на класациите са че и малко нагоре.

Ако имате някакви наблюдения над тези ще се радвам да ги чуя.
Мнението беше редактирано от devailo: 16 март 2022 - 09:23
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 март 2022 - 09:39

Много голямо разграничение трябва а се прави при избора, когато говорим за размери. Човека търси 19.

Принципно всеки си има предпочитания, аз лично за москвича купих тигърчета, но не го карам на 19.

Имай предвид, че с ред марки гуми, ако не караш в калифорния ще трябева да си докупиш още 3/4 заради балони. Добре обмисли нещата.
Отговори

kirenski снимка kirenski 16 март 2022 - 09:51

 devailo, на 16 март 2022 - 09:19, каза:

Благодаря за мненията , четох и още ревюта и гледах с какво се разполага за моя размер тук в бг и май ще се ориентирам към средния ценови клас. На тези 3 марки се спирам за сега:

1. NEXEN N`FERA SPORT 245/40 R19 98Y XL ZR
2. KLEBER DYNAXER UHP 245/40 R19 98Y XL
3. VREDESTEIN ULTRAC VORTI + 245/40 R19 98Y XL
ЛИЗИНГ 0%

между 220-280 лв са като ги гледам. Сравнително добри неща в tyrereviews за тях, в средата на класациите са че и малко нагоре.

Ако имате някакви наблюдения над тези ще се радвам да ги чуя.

Здравей,
От така изброените ,се спираш на Nexen.
Един от автомобилите ми е обут с Nexen и съм доста доволен от тях.
Отговори

devailo снимка devailo 16 март 2022 - 10:01

Аз като купих колата декември 2015та , тя дойде с чисто нови Pirelli P zero мисля че бяха , вече са си за кофите , особено след ремапа почнаха да се измъчват да държат сцепление. Обаче впечатляващото е че тоолкова много удари са поели в тея години , пукания е имало не едно или две , и още си държат . Няма балони няма дефекти. Доволен съм от здравината им. Но пък в класациите не ги водят от най добрите гуми. А и както казах малко по нисък ценови клас ще е този път. От последните 3 Vredestein Има по лоши показатели като спецификация но пък в класациите се явява малко по нагоре . Но май Nexen-a лека по лека получава превес.

P.S:
https://www.olx.bg/d...0&sliderIndex=9
или пък.. :D да си продължавам със същите ама по нови ама не чисто нови.

P.S.2:
не,не, не искам пирели пак.

https://www.olx.bg/d...&sliderIndex=11
от 7мм стартова дълбочина са уж на 5.5 и 6 ама са вече топ гума .

ако имам възможност бих сменил колата след 2 макс 3 години , та в такава ситуация дали пък да не мина по тънко така с втора употреба? Шофирам около 10-15км макс годишно, като лятото са повечето извънградски пътувания ама и рядко стигам до 15к.
Мнението беше редактирано от devailo: 16 март 2022 - 11:16
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 март 2022 - 12:40

Те класациите са хубаво нещо, НО дали са правени по българските пътища? Не забравяй че тестовете на ADAC и разните други тестващи правят тестовете си при други условия. Иначе казано в българската "реалност" нещата са на 180 градуса.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 март 2022 - 12:44

Пирели и на бряат си не бих продал.

Гъдуера е доста приятна гума.
Отговори

devailo снимка devailo 16 март 2022 - 13:51

Стигнах до чуденето между новите NEXEN N`FERA SPORT 245/40 R19 98Y XL ZR и втората употреба Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Предполагам новите нексен ще са по добри от (двугодишния по дот(но вероятно карани по малко))гудиър тази година , ама примерно догодина едни тригодишин гудиъри и едногодишен вече нексен , предполагам предимството на нексена ще спадне? Или ми е напълно грешна логиката :D Баси дилемата, от друга страна не ми се занимава със разправии ако излязат проблемни старите гуми. Ок финално на мое място какво бихте направили :D
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 16 март 2022 - 14:00

Абе евтиното винаги излиза по-скъпо.Предполагам че не си толкова богат, за да си купуваш гуми втора употреба.
Лично за мен , аз повече бюджетни гуми не бих си купил. Цели се поне от средата на финансовия си диапазон нагоре. И само нови с пресен дот.
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 16 март 2022 - 22:58

 devailo, на 16 март 2022 - 09:19, каза:

Благодаря за мненията , четох и още ревюта и гледах с какво се разполага за моя размер тук в бг и май ще се ориентирам към средния ценови клас. На тези 3 марки се спирам за сега:

1. NEXEN N`FERA SPORT 245/40 R19 98Y XL ZR
2. KLEBER DYNAXER UHP 245/40 R19 98Y XL
3. VREDESTEIN ULTRAC VORTI + 245/40 R19 98Y XL
ЛИЗИНГ 0%

между 220-280 лв са като ги гледам. Сравнително добри неща в tyrereviews за тях, в средата на класациите са че и малко нагоре.

Ако имате някакви наблюдения над тези ще се радвам да ги чуя.



Между другото, миналата година почти бях взел Клебера. Предложиха ми Нокиан-а на цена, на която не можах да устоя. Затова и ги взех. Ако вземеш Клебер-а ще ми е интересно да прочета директен отзив.
Вредщайн съм карал преди много години на едно БМВ 320 което имах за известно време. Сега не ги знам как са.
Мнението беше редактирано от d_kalchev: 16 март 2022 - 22:59
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 март 2022 - 08:46

Ако барнеш нокиан на промоция не го мисли. Това е премиум гума, поне от към безопасност, дори да не спира като другите.

Няма шанс да я сравняваш с клебер, а по някаква причина в България се внасят доста нокиани аутлет на година и половина дот и често има промоции май месец.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 март 2022 - 08:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg