Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Приложение за мобилен телефон

dionisi снимка dionisi 26 февруари 2012 - 10:58

Еее браво най-накрая я докара до работеща версия, ставаща за представяне :)

А относно въпросите за андроида - няма как "просто" да се направи за Андроид. Трябва да се напише цялото приложение от нулата - само базата данни с грешките може да да се ползва наготово.
Мислех аз да се заема с приложението за Андроид-а, но нещо напоследък нямах много време и остана на заден план. Но сега мисля да се позанимая.

Иначе давайте идей на Oci, за всичко което не ви харесва, трябва да се оправи или просто има бъг :)

Поздрави.
Отговори

oci снимка oci 26 февруари 2012 - 21:30

Не знам кой имаше мераци да помага :mhihi: обаче ми трябва максимално достоверна информация от коя до коя година какъв модел се произвежда и с какви двигатели. Към момента черпя информация от тук: http://www.topbuzz.c...es.htm#simtec56

Но е доста трудно с по-новите модели, а и с някой модели като цяло(например Омега).

Ако някой има по-добро място от където може да се черпи информация ще е добре дошло :first:

едит: основния проблем за момента е с дизеловите ЕКУ-та
Мнението беше редактирано от oci: 26 февруари 2012 - 21:34
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 26 февруари 2012 - 23:48

Браво колега.Свалям ти шапка за положения труд
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 27 февруари 2012 - 16:54

 oci, на 26 февруари 2012 - 21:30, каза:

Ако някой има по-добро място от където може да се черпи информация ще е добре дошло :first:

Този Цък сайт има доста точна и обширна информация за почти всички стари и всички нови модели на Опел.
Кодове на двг, спецификации и т.н. може да ти е полезен :icon_wink2:
Отговори

oci снимка oci 17 март 2012 - 23:29

Така малко да вдигна темата с последна информация от "кухнята" :pardon: Функцията "Гараж" е готова. Тя ще позволява да си създаваш различен брой коли и да избираш за коя от тях да търсиш кодове за грешки. По този начин ще изключим възможното дублиране на кодове, а и в бъдещ момент ще може да се запазват грешки за различни автомобили. Ето и малко скрийн-ове за какво иде реч:

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение

В последно време малко се позабавих с проекта поради лични причини, но все пак като имам време го бутам :icon_razz2: . Благодаря на Liubeznia за линковете. Супер много време ми отнема именно техническата информация - на кой модел какви двигатели се слагат с какви ЕКУ-та и какви са кодовете за самодиагностика. Но както вече казах леко полеко нещата се нареждат. Версия няма да качвам засега, защото искам да изчистя таблиците с кодовете за грешки, защото все пак те са най-важната и най-належащата за оправяне част.

Очаквам мнение дали ви харесва, като се абстрахирайте от цветовете на двата големи бутона(CREATE и Use selected) - ще бъдат променени за "официалната" версия :kinggrin:
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 18 март 2012 - 07:41

Колега защо при мен нещо неиска да работи приложението?Слагам го на айфон 3гс джайлбреикнат но вобще несе показва не тела.Някакви идеи защо се получава таак
Отговори

oci снимка oci 01 април 2012 - 16:42

Колеги, качил съм обновена версия на приложението. Можете да я свалите от: ТУК(или от линка в началото на темата). Накратко промените са следните:

  • Оправена е базата с данни(смея да твърдя че вече е на 100% достоверна)
  • Въведена е функция "Гараж"
  • Упътване за самодиагностика при по-старите автомобили(кодовете за тях все още не са готови)
  • Промени по дизайна


Събирането и сортирането на всички кодове за грешки се оказа трудоемка задача, но след часове гледане на 2 различни версий на Аутодата плюс 3-4 популярни интернет сайт-а все пак успях да направя сносна и достоверна база данни. Функцията "Гараж" мисля се получи добре, както и малко променения дизайн.

Отново моля, който има възможност, да качи приложението и да го тества. Всякаква обратна връзка е добре дошла.

Колега ina_vectra, в старата версия имах проблем заради който приложението работеше само със най-новата операционна система(iOS 5). В новата версия този проблем е отстранен и приложението вече работи и на телефони с iOS 4. Моля те да тестваш отново и да пишеш какъв е резултата с новата версия. Също така е хубаво да напишеш и коя е версията на операционната система на твоето устройство(Settings->General->About->Version).

Поздрави на всички!

ПП Това НЕ е първоаприлска шега :icon_wink2:

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение
Отговори

sxs снимка sxs 02 април 2012 - 08:12

Кога ще се появи в AppStore-a, за да можем да я ползваме и хората без джейлбрейк?
Отговори

hudson снимка hudson 02 април 2012 - 08:49

 sxs, на 02 април 2012 - 08:12, каза:

Кога ще се появи в AppStore-a, за да можем да я ползваме и хората без джейлбрейк?

Когато някой плати таксата за акаунт на девелопър - около 100$.
Отговори

sxs снимка sxs 02 април 2012 - 09:02

Не съм специалист, но май самия дивелъпър трябва да си го плати.
Аз мога после да платя $0.99, за да си изтегля приложението.
Отговори

oci снимка oci 02 април 2012 - 15:39

И двамата сте прави... донякъде. Самия разработчик(тоест аз) трябва да плати(разбира се преди това да събере :) ) $100. След това не мисля да слагам цена на приложението по две причини: първо процедурата по плащане на приложение в БГ е много сложна(или поне беше преди 4-5 месеца), а и не знам дали хората са готови да плащат за софтуер в България... Може би ще оставя линк за "благодарности"(тоест дарения), както Иво предложи.

Та накратко все още не искам да се ангажирам с конкретни срокове, кога ще се появи в АппСтор.
Отговори

Shades снимка Shades 02 април 2012 - 16:13

Адмирации за положения труд. Не мога да се включа към тестовете защото съм във вражеския (Android) лагер. Специално там можеш да си решиш проблема с приходите като пуснеш версия с рекламни банери от Imob и отделно платена версия. Лично аз в последно време си плащам всичко за Android-a.

EDIT: Местя темата на по-удобно място и я правя важна. <_<
Отговори

oci снимка oci 02 април 2012 - 16:51

Благодаря за преместването и най-вече че е качена като "важна". За Андроид изобщо не бих казал, че са вражески лагер - ако бях на заплата в Купертино или пък съм заклет фен да, но за мен като разработчик и двете платформи са еднакво полезни и интересни. Просто за iOS имам по-добри познания и затова реших първо с нея да направя нещо да видим как ще се приеме. Дроидска версия започна да прави брат ми(който даде идеята за подобно приложение на първо място), но той е доста зает напоследък и нещата се позабавиха там.

Концепцията на двата "лагера" е различна - болшинството приложения за iPhone са платени, докато при Android повечето са безплатни и се разчита именно на тези банери.

Ще ми бъде интересно какво мислят за промените хора като hudson и Maiky, които се "престрашиха" да тестват първата версия - дали им допадат промените в сегашния вариант? :)
Отговори

hudson снимка hudson 02 април 2012 - 20:24

Бих я тествал веднага, но нещо не можах да се разбера с 4shared.com :icon_evil2:
Не помня къде я беше качил миналия път, но със сигурност не ми е искало регистрация.
Отговори

oci снимка oci 02 април 2012 - 21:11

Тъпия сайт остава приложението само 24 часа активно за сваляне и след това иска регистрация на всеки, който иска да го свали. Защо - не знам. Пратих ти линк от dox.bg

НОВ ЛИНК ОТ dox.bg
Отговори

hudson снимка hudson 03 април 2012 - 19:56

Така - приложението е качено на айфон 4 (iOS5.01 с джейл) и айфон 3G (iOS4.2 с джейл)- никакъв проблем с инсталацията.
Ето какво открих като бъгове: в меню Гараж - след като веднъж е селектирана кола и после пак влезеш там, макар че на избраната кола има отметка, излиза съобщение: Please choose car! След като се чукне на избраната или друга кола, вече може да се излезе от гаража.
От 4те грешки които тествах, ми разпозна само една, на другата даде грешно описание(същата като миналия път), а на другите две получих: Code not found

Ако искаш ще ти напиша и номерата с описанието им.
Отговори

oci снимка oci 03 април 2012 - 20:03

Напиши ми номерата на грешките. Благодаря за открития "бъг", ще го оправя утре мисля че знам от къде е.

edit: Забравих да кажа най-важното: много благодаря че го тестваш!

edit2: предполагам проблемните кодове са с номера под 1000?
Мнението беше редактирано от oci: 03 април 2012 - 20:24
Отговори

oci снимка oci 08 април 2012 - 21:55

И такааа имаме си нова версия... Освен оправенитя няколко проблема("бъгове") съм добавил една функция, която мисля ще допадне на повечето от Вас:

- Преводач на предупрежденията показвани от бордовия компютър(МИД)

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Както обикновенно, коментарите са добре дошли :icon_wink2:

Линк за сваляне на най-новата версия
Отговори

hudson снимка hudson 08 април 2012 - 22:42

 oci, на 03 април 2012 - 20:03, каза:

Напиши ми номерата на грешките. Благодаря за открития "бъг", ще го оправя утре мисля че знам от къде е.
edit: Забравих да кажа най-важното: много благодаря че го тестваш!


Номерата са:
P1540 - Air Condition PWM-Signal invalid
P1811 - Torque Signal Malfunction (CAN)
P1612 - Immobiliser No Or Wrong Signal
P0300 - High Pressure Diagnosis Malfunction
Коректното описание е само за имобилайзера.

Радвам се че съм помогнал - аз (а би трябвало и другите) съм ти благодарен че пишеш този софтуер просто от любов към марката.
Мнението беше редактирано от hudson: 08 април 2012 - 22:55
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 09 април 2012 - 00:41

Браво братле, направо си супер.....честно казано умирам от яд че телефона не ми е джейлнат и не мога да го кача....Ако това влезе в Апстора, няма и да се замисля и веднага бих го купил....Още веднъж браво....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg