Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблеми с печките на нашите автомобили.

tisho.74 снимка tisho.74 28 декември 2017 - 12:53

Оги, при сааб пускането на тия печки става от сид (сааб информейшън дисплей), с други думи според показанията на външния температурен датчик, оня под бронята. Не знам дали и на цедката не е така?
Или с други думи като замине един датчик и замимават три неща вместо едно.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 28 декември 2017 - 15:48

 k opel e, на 28 декември 2017 - 11:28, каза:

На Вектра Ц Y22DTR с печка Ебершпехер, знае ли някой къде се намира датчика, който я пуска. На Вектра Б беше до поленовия филтър, но на Ц не е там.


Предполагам, че при Вектра Ц управлението е подобно на това в Омега Б след фейслифта. Та, там датчик такъв няма и управлението минава през климатроника, т.е. какво той казва е водещо, но как и през кои жички сигнала отива до печката ми е не толкова ясно.

И дам - температурния датчкик на климатроника е в решетката под бронята но няма жичка отиваща директно към печката - отива в климатроника и после ...
Мнението беше редактирано от Vankissa: 28 декември 2017 - 15:50
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 декември 2017 - 15:51

А, под лявата чистачка под кората има датчик за климатроника. Вероятно той се използва.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 28 декември 2017 - 16:00

 k opel e, на 28 декември 2017 - 15:51, каза:

А, под лявата чистачка под кората има датчик за климатроника. Вероятно той се използва.


Като застанеш срещу колата, лявата чистачка - там е датчика, който следи за чистотата на въздуха и при определени поклазания може да затваря клапите на климатронка автоматично, т.е въздуха започва да циркулира вътре в купето. Ако говорим за едно и също - плоска и широка букса. Екстрата се актиявира при включен компресор с двукратно натискане на копчето за вътрешна циркулация на въздуха. Светва едно А въртре във символа. Поне при Омегата е така...
Мнението беше редактирано от Vankissa: 28 декември 2017 - 16:01
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 декември 2017 - 16:34

При астра г и зафира а има реле за датчика под бронята. Това реле разклонява сигнала за компа, климата и дисплея. Или поне така знам. При тая твойта вектра дали е така? Всъщност можем да разберем- вадиш куплунга на датчика под бронята и виждаме кои модули остават с грешни показания за външната температура.
Отговори

pepik снимка pepik 26 януари 2018 - 14:37

Здравейте колеги!
Рових се доста от форумите, клипове и т.н. и разбрах, че имам проблем при активиране на печката на моята вектра.
Вектрата е Ц 2003г. дизел 2,0. Спазих инструкциите по активиране от дисплея, ръчно или автоматично, чрез задаване на час, но не тръгва нищо.
При слагане на отметката на ON лампата на бутона AUTO светва (както трябва)и нещо започва да чука и трака някъде в таблото зад дисплея или около централните клапи (поне така ми се струва).
Това нещо продължава около 5-6 секунди и след спиране на тракането отметката на ON на дисплея изчезва, като и угасва лампата в бутона AUTO. Същото става и при опит за активиране при зададено време за включване.
Нещо не тръгва или се деактивира по някъква причина. Между другото това чукане и тракане се чува и друг път при настройка на температурата в купето.
Ако някой има познания относно тези печки, моля да драсне някой ред.
Не знам от къде да започна.
Имам електричарски познания но нищо не намирам като литература.
Симтомите ми са същите като на колегата KRAMM, но той не каза как е решил проблема.

Благодаря за съдействието на отзовалите се!
Отговори

maniaka снимка maniaka 19 февруари 2018 - 19:10

Здравейте колеги имам Вектра Ц естествено с неработеща печка.При мен печката е изолирана тотално-буксата с кабелите е извадена,а маркучите за антифриза са махнати и през нея изобщо не минава охлаждаща течност.Намерил съм печка втора ръка заедно с маркучите,но не знам схемата на свързване на маркучите и нещо друго ще ми трябва ли освен маркучите.Някой ако може да помогне със схеми или снимка.Благодаря на отзовалите се.
Отговори

vekata_dp снимка vekata_dp 16 ноември 2018 - 15:24

Здравейте колеги!
Та по въпроса и с мойта печка .... води се фабрично сложена д3 или д5 е с 4 кабелчета червен , кафяв, син и зелен. Дайте малко акъл на кой кабел какъв сигнал да се пусне да може да заработи тази пущина.
Взел съм допълнителна водна помпа искам да си вържа и гсм модул но уви немога да я подкарам да я пускам аз, а не само когато колата е запалена.
Отговори

dicthebig снимка dicthebig 25 май 2021 - 13:41

Здравейте,
Първо да спомена за въпроснит датчици в печката. 2 са , един за температура в горивната камера, да гаси свеща когато има пламък и един във водата да гаси печката, спира нефтата при достигане на работна температура на двигателя. По платката не знам кое какво е. Но от опит, при пускане - вентилатора на печката трбва да се развърти на максимална скорост и да се укроти и послед да си запали и да работи.

Ако пуши много бяло, не иска да запали, има гориво явно но или свеща не работи, или свеща се гаси заради датчик, за който споменах по горе.
Има и възможност да смуче въздух през гарнитура. Тя е една и при всяко отваряне на печката(Не с големите болтове на гърба, за водата и датчиците), се вади и горивната камера и гарнитурата е изгоряла и се разпада.
Свеща всеки може да си я пробва като и пусне ток от акумулатора и тя светне в червено. Някой ще каже , че е на 6 волта, но за теста става 3 секунди. Може да са нагорели изолационните кабели на датчиците (4 кабела които влизат през една малка дупка колкото химикалка край платката) и да дават лъжливи сигнали. Спасението е или отварне и смяна на кабелите, или срязване на кабелите един по един и обличането им с термо шлаухи и последващо запояване. От температуата ще се свият.

Толкова без да има кой да чете платката и да настройва печката.

Относно свързването и тестването на земята или на колата в топло време - има схема на свързване на печката и пин на който да се пусне 12 волта за да тръгне. Печките (Ебершпеер)са 3 и 5 КВ, но свързването им няма голяма разлика. Не мога да кача тук файл. Но ако някой иска да ми пише или да звънне - ще съдействам.

Между другото за моята съм си направил 3 гарнитури от различни дебелини клингерит и 2 от алуминии, за многократна употреба на CNC Плотер.

Успех на всички.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg