Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra B Y20DTH

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 януари 2011 - 15:31

А това допълнително нововъведение да ли няма да окаже някакво негативно влияние ? Тия газове по принцип не излизат ли под налягане от турбината ? Това че пътя им става повече, че минава през някакъв филтър все-пак.. :icon_wink2:
Отговори

hudson снимка hudson 07 януари 2011 - 16:16

От турбината не излизат газове, а въздуха който е минал преди това през въздушния филтър.
Не се заблуждавайте, че маслото което пръска турбото е главния виновник за нагара върху смукатулния колектор. Там виновника е друг - ЕГРа
Мнението беше редактирано от hudson: 07 януари 2011 - 16:16
Отговори

doctordre снимка doctordre 07 януари 2011 - 18:27

Газовете излизат от мотора през главата и се включват между дебитомера и турбото. А егр-а ми досега съм го чистил няколко пъти, защото блокира, наистина се получават неприятни сажди... А той как цапа колектора между другото? Предполагам със саждите от изгорелите газове? Но маслото, полепнало с прах беше основния замърсител, поне при мен, яд ме е че не го снимах да ви покажа. Егр-а според мен почти нищо не е оцапал в сравнение с това масло...
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 08 януари 2011 - 19:39

Това в колектора е съставка от саждите вкарани от ЕГР-а взети от изгорелите газове на мотора + (забъркани с) маслени изпарения под налягане на турбото. На 60% от хората пишещи тука съм убеден, че не им течът турбините, а имат проблем с повишено количество маслени пари. Няколко пъти съм набеждавал турбина за маслото в колектора, а последствие се е оказвало проблем картерните пари.

ПП - При бензиновите ДВГ на Опел до колкото си спомням имаше система за отвеждане на "тежките" частици от парите през малко маркуче, и голям маркуч за "леките" пари. Но мисълта ми е, че въпросния съд може да си го има вграден в капака на клапаните са да е сериозно зацапан. Като се махне капака се виждат някакви ламарини от вътрешната, но дали има нещо не знам.

И да не забравя. Аз си купих Аудито и заради това, че мотора с който е няма ЕГР. Сега обмислям и поставянето на "оил кеч танк"-а да събира тия мизерии понеже ми създават много бели с празния ход на колата. Само дето мисля да си направя "танк"-а, не да давам пари за подобно нещо. Ето и една хубава дискусия от Ауди форум за въпросния съд. А ето го и него ако някой иска да разбере какво точно представлява.
Мнението беше редактирано от IvanGrigorov: 08 януари 2011 - 19:43
Отговори

doctordre снимка doctordre 09 януари 2011 - 10:42

Аз миналата седмица си направих съдче, но нещо не ми вдъхва доверие, малко е хамалско изпълнено, но мислех само за пробата да видя как е. Иначе и при мен турбото не омаслява, а са виновни парите...
Отговори

Ивелин1980 снимка Ивелин1980 09 септември 2011 - 17:59

Здравейте . Много полезен форум. Чета с интерес. Днес и аз минах тази профилактика. Имаше си доста напластена мизерия. Голямо стъргане падна,но резултата си заслужава :) Не стана като ново,но пак е нещо. Само неможах да сваля тръбичките за нафтата. Отвиха се от към дюзите,но на помпата нямаше как да бръкна. С лека/умерена сила ги поразбутак и извадих всмукателния колектор. За паленето след това - никакви проблеми. Максимум 10 секунди въртене и пламна :) Само се появи лек проблем. Два от болтовете на капака(от дългите) леко превъртяха при стягането. Но ще наблюдавам за нередности. Като новобранец тук- токлова от мен . :drinkin2: :drinks: Доскоро .
Отговори

doctordre снимка doctordre 09 септември 2011 - 19:18

Спокойно, тия болтове дългите на капака на колектора са много рехави, аз половината ги превъртях последния път :rofl: Тръбичките откъм помпата се вадят, наистина малко тегаво е мястото, но не е проблем. И все пак последния път успях да усуча едната и се наложи да я скъсам накрая и да търся после по моргите цял ден :biggrin:
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 27 юли 2012 - 14:42

Днес и аз направих профилактиката, ще видим имало ли е смисъл!
Вчера изкарах колата и веднага се усети разликата в ниските, НО колата започна да има проблем с паленето на студен двигател - от какво може да е? Отворих горивния филтър и се оказа, че не се пълни и въпроса е ЗАЩО???
Мнението беше редактирано от MARTECA: 29 юли 2012 - 14:16
Отговори

asensio снимка asensio 10 октомври 2012 - 01:10

Колата е Астра, но мотора е същия. Приятно гледане :)

Отговори

Dan Yordanoff снимка Dan Yordanoff 18 октомври 2012 - 11:30

Браво, много хубава и полезна тема !
Отговори

tzetz1 снимка tzetz1 01 ноември 2012 - 11:45

Колеги искам да Ви попитам при X20DTL същите ли са процедурите и след това каква разлика бих усетил.. Мерси предварително :)
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 01 ноември 2012 - 13:17

Да,процедурата е същата.Разлика ще усетиш в ниските обороти как колата се набира по-добре
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 юни 2013 - 08:55

Не съм го направил все-още именно поради страха с паленето СЛЕД процедурата. Ако изключим вариантите с някакви помпички, също и дърпането на буксир, може ли да се обезвъздуши БЕЗОПАСНО като не се завият металните маркучи на дюзите ?
Отговори

ivozet снимка ivozet 27 юни 2013 - 09:15

При мен нямаше разлика след обстойното почистване. Същата тромава работа.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 юни 2013 - 09:36

 ivozet, на 27 юни 2013 - 09:15, каза:

При мен нямаше разлика след обстойното почистване. Същата тромава работа.


-Всъщност не го правя с нагласата колата да литне след това. По-скоро с някакви превантивни нагласи, защото колата прехвърля 260 000км. вече, пък да ли е чистена някога не се знае.
Отговори

Жорко снимка Жорко 27 юни 2013 - 12:07

Аз го чистих ЕГР-ра, както съм псотнал по-горе. След това навъртях близо 50 000 км и му беше време пак за чистене. Направих обаче фокуса с изолирането на ЕГР-ра и не посмях да чистя всмукателния колектор повторно. КАто си спомням каква мъка е след това да запали - почти подпалих клемите на акумулатора.
Иначе разликата се усеща в ниските обороти - набира по-пъргаво. В разхода на гориво май нямаше разлика.
Отговори

Dimas снимка Dimas 27 юни 2013 - 13:20

DALGONSKi, не му се плаши на паленето. Погледните темата за обезвъздушаване на VP44 и ще ти стане по-леко. А ще ти стане още по-кеф, като махнеш мармалада от колектора. В моя имаш 1см мизерия.

П.П. И да не забравите да си смените гарнитурите (2-те струват 32лв от София Ауто), щот ще стане, като при мене. Мръсно и мизерно.
Мнението беше редактирано от Dimas: 11 юли 2013 - 15:43
Отговори

tushez снимка tushez 06 август 2013 - 00:57

Здравейте. Днес ей така от нямане какво да правя реших и аз да почистя ЕГР и колекторите на Х20DTL на Зафирата. Изпълних стъпките от пост 1, с изключение на динамометричния ключ. Завивах по усет. Всичко мина по мед и много масло и нагар. Поне 1,5см. Средните 2 тръби се бяха стеснили до размера на малкия ми пръст на ръката. Обезмаслител, някакъв концентрат който се разрежда и пароструйка и много жулене. Станаха като нови капака и клапанчетата. ЕГР също беше много наслоен с налепи. Използвах момента да си сменя маркучите за обратното гориво и гумените съеденяващи маркучета на ЕГР и соленоидите. Цялата процедура ми отне 4 часа,като повечето време е за миене и чистене. Дойде момента със запалването на колата, не се и опитах да въртя на стартер. Куката за теглене, въжето и на втория метър двигателя работеше.
Покарах 50км, отзивите са ми повече от добри. Мотора работи по-тихо. До преди почистването на 3та с 30 бях пред угасване, 4та вклчвах след 50 и 5та след 80! сега имам чувството че на 3та мога да тръгна без газ. А на 5та си карам с 50-60 без грижи.
Така сега идва въпроса, какво правим с нагара след колекторите, който върви към цилиндрите? Аз пообрах това онова на включена прахосмукачка, за да не попадне в цилиндрите нещо.

П.П. Естествено не може да не съсипя нещо докато правя друго. Скъсах О пръстенчето което е на снадката на турбото и металната тръба която отвежда въздуха. Всеки О пръстен със същият размер ли става или си трябва някакъв специален да си е? Аз дори го изгубих след като го скъсах и сега не знам и какъв размер е.
Отговори

Dimas снимка Dimas 15 август 2013 - 08:42

 tushez, на 06 август 2013 - 00:57, каза:

Здравейте. Днес ей така от нямане какво да правя реших и аз да почистя ЕГР и колекторите на Х20DTL на Зафирата. Изпълних стъпките от пост 1, с изключение на динамометричния ключ. Завивах по усет. Всичко мина по мед и много масло и нагар. Поне 1,5см. Средните 2 тръби се бяха стеснили до размера на малкия ми пръст на ръката. Обезмаслител, някакъв концентрат който се разрежда и пароструйка и много жулене. Станаха като нови капака и клапанчетата. ЕГР също беше много наслоен с налепи. Използвах момента да си сменя маркучите за обратното гориво и гумените съеденяващи маркучета на ЕГР и соленоидите. Цялата процедура ми отне 4 часа,като повечето време е за миене и чистене. Дойде момента със запалването на колата, не се и опитах да въртя на стартер. Куката за теглене, въжето и на втория метър двигателя работеше.
Покарах 50км, отзивите са ми повече от добри. Мотора работи по-тихо. До преди почистването на 3та с 30 бях пред угасване, 4та вклчвах след 50 и 5та след 80! сега имам чувството че на 3та мога да тръгна без газ. А на 5та си карам с 50-60 без грижи.
Така сега идва въпроса, какво правим с нагара след колекторите, който върви към цилиндрите? Аз пообрах това онова на включена прахосмукачка, за да не попадне в цилиндрите нещо.

П.П. Естествено не може да не съсипя нещо докато правя друго. Скъсах О пръстенчето което е на снадката на турбото и металната тръба която отвежда въздуха. Всеки О пръстен със същият размер ли става или си трябва някакъв специален да си е? Аз дори го изгубих след като го скъсах и сега не знам и какъв размер е.


В представителството струва около 6лв и според мен е някаква не много специална гумичка. Имам една такава, която мога да ти подаря, но за съжаление си далече. Ако имаш път насам или някой твой познат идва насам драсни едно ЛС.

П.С. Скоро ще имам път до северна България и мога да оставя гумичката в Ботевград, примерно.
Отговори

Жорко снимка Жорко 18 октомври 2013 - 15:07

Скоро пак чистих всмукателния колектор. После при паленето дюзите не ги заих докрай. Завъртях стартерът, докато протече нафта от първата дюза. После ги затегнах докрай. Завъртях стартера, поизхърка малко и запали от раз. Изобщо този път нямах кошмарите от предноот почистване, когато запалих до червено клемите на акумулатора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg