Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Глава от X16XE на X14XE

Decoy снимка Decoy 28 февруари 2011 - 18:48

Колеги обръщам се към вас ,защото не съм от разбирачите по тази тема и искам вашето мнение.
Целта, която искам да постигна е моя 1.4 мотор да се доближава максимално до 1.6 106 коня мотор,с минимални разходи.
Мисля да сложа глава от X16XE на моя мотор и 2 смукателни вала,но се чудя дали да ползвам моя смукател който ще остане,или да взимам още един от 1.6,и дали ще се наложи да сменям и колектори? Искам поне 10 коня отгоре да стане.Мисля също така да сложа и вътрешен спортен филтър стига да се намират на цени около 40лв
Само моля без коментари от сорта "ако искаш да върви сложи му C20XE" :x
Отговори

vladkata снимка vladkata 28 февруари 2011 - 18:53

Сложи му смукател Манцел изпускател 4/2/1 генрацията я направи на 55 и ще имаш 10 коня ,но с тия работи с главата не се занимавай .
Мнението беше редактирано от vladkata: 28 февруари 2011 - 18:55
Отговори

Decoy снимка Decoy 28 февруари 2011 - 19:14

 vladkata, на 28 Feb 2011, 18:53, каза:

Сложи му смукател Манцел изпускател 4/2/1 генрацията я направи на 55 и ще имаш 10 коня ,но с тия работи с главата не се занимавай .

Може ли малко по подробно да ми обясниш какъв е този смукател и изпускател,каква пара ще ми легне,и ако ти кажа ,че това число 55 нищо не ми говори :D:D Да не е диаметара на колекторите?
А за главата защо да не се занимавам?
Мнението беше редактирано от Decoy: 28 февруари 2011 - 20:37
Отговори

meth3288 снимка meth3288 28 февруари 2011 - 22:59

 vladkata, на 28 Feb 2011, 18:53, каза:

Сложи му смукател Манцел изпускател 4/2/1 генрацията я направи на 55 и ще имаш 10 коня ,но с тия работи с главата не се занимавай .

колега .. 55 мм външно .. каква е дебелината на тръбата ? тънкостена 1.5мм ?

аз съм с 3.5мм дебелина и външен диаметър на ф60 и нещо не съм мн доволен ... но съм и със сток резонатор на 37мм .. :)





@ Decoy .. какви пари можеш да отделиш за проекта си ?

има доста теми по въпроса за 1.4/1.6 ..

погледни темата за тунинг на x16xel ..

попрочети малко .. има какво в форума ..
Отговори

Decoy снимка Decoy 28 февруари 2011 - 23:14

ами до 400-500 лева мога да отделя това е максимума
Отговори

vladkata снимка vladkata 28 февруари 2011 - 23:15

Ами колега манцела е спортен смукател има и къстъм такива доста колеги гледам във форума са си направили аз си направих от една проста тръбица и ефекта си е много добър. Oтносно изпускателния колектор стига да намериш точния човек може да ти го направи . Koлегата дето пита за тръбата външно 55 и май е дебелостенна ,но и мотора има значение буталта са ми първи ремонт на 'мале' сегменти и лагери бяха сменени с една добра разработка мотора си тръгва доста доволно ,но и той се води за най-мощен от малотражките (с16хе).
Мнението беше редактирано от vladkata: 28 февруари 2011 - 23:17
Отговори

Decoy снимка Decoy 28 февруари 2011 - 23:18

Мисля да сложа изпускател след колектора от ц20хе смукатели от х16хе ,да намаля главата с 1мм или направо глава от 1.6.Ще има ли осъзаем ефект от това?
Отговори

meth3288 снимка meth3288 28 февруари 2011 - 23:46

владка .. демек вътрешно пак ти идва 49 някаде ... ?

 Decoy, на 28 Feb 2011, 23:18, каза:

Мисля да сложа изпускател след колектора от ц20хе смукатели от х16хе ,да намаля главата с 1мм или направо глава от 1.6.Ще има ли осъзаем ефект от това?

може ли да си позволя едно лирическо отклонение ? казваш че си нов в тия среди ..


познавам около 4-5 човека дето са минали по твоя път и аз така ..

сега искаш 10тина коня .. и да си я караш само .. да си изглежда добре ... но след време .. може да е половин .. една .. 2 години ще ти натежи крака .. и ще искаш не 10тина а още 100 тина :)

такаче ако ся нямаш парата .. давай на етапи ..

така и така ще отваряш главата .. било то 1.4 / 1.6 ... закарай я да и направят един добър порт/полиш .. виж си сегменти гумички лагери .. слабите точки на тия двг .. вкарай сичко в ред.. и така и така ще си свалил и колекторите .. изходящия също да го портнат и полират .. за входящия би требвало да останат пари земи си такъв от х16хе .. то неговите портове са по голями .. такаче на тоя етап може и да не го портваш .. само го полирай .. и ако ти останат пари .. сложи траба на ф50 външен диаметар .. тънкостена .. вътрешен диаметар идва 47мм ..

ако ти стигнат парите тфа може да го сложих на 1ви етап .. разликата ще е стабилна !

по нататък като събереш пари .. тфа парче от с20хе дето 2-1 .. само неможе да го намериш .. ще трябва да си вземеш цял колектор и да отрежеш от него .. като има пара порт и полиш на входящия долен колектор от х16хе по порт-а на главата с един горен късъм колектор .. било траба .. било копие на мантзел .. било оригинален мантзел .. или най - 4добре дросела .. валове .. електроника .. и така нататък .. :)

.. пътищата са мн .. ти избираш :) но и др колеги ще потвърдят че след време искаш още мощност ..

поздрави
Отговори

kalkki снимка kalkki 28 февруари 2011 - 23:50

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...rt=#entry751987

 Decoy, на 28 Feb 2011, 23:18, каза:

Мисля да сложа изпускател след колектора от ц20хе смукатели от х16хе ,да намаля главата с 1мм или направо глава от 1.6.Ще има ли осъзаем ефект от това?


Колега ето ти клип да видиш с каква генерация е мойта. Значи ако искаш да имаш максимален ефект за вървеж, от към генерация тия мотори вървят най добре с генерация на ф.50 външно. Ако имаш възможност за глава от Х16ХЕ не се замисляй и я слагай но първо, режеш водачите които стърчат навътре, припасваш клапаните и сменяш гумичките ако е необходимо. После главата се фрезова с 1.5 мм. Слагаш два смукателни вала, може да се наложи и донастройка. И после и смукателния колектор да е от Х16ХЕ, щото смукатела от Х14ХЕ идва по тесен. Ако имаш възможнаст за колектор тип мантзел също дава доста ефект, ако не накрая слагаш и едно чипче и регулатора го правиш на 4бара и няма да си познаеш колата, незевисимо че е 1.4 ще върви доста повече от стоково Х16ХЕ Имай предвид че без чип дигаш не само вървежга но и разхода на гориво, а вървежа се дига от 3500 нагоре а надоло пада доста. С чип нещата са коренно различни, вървежа се дига навсякъде и разхода остава същия.
Отговори

Decoy снимка Decoy 28 февруари 2011 - 23:54

Един глупав въпрос,какво значи портване на главата :D
Отговори

kalkki снимка kalkki 01 март 2011 - 00:01

 Decoy, на 28 Feb 2011, 23:54, каза:

Един глупав въпрос,какво значи портване на главата :D


Портване това колега е разширяване на смукателните и изпускателните отвори на главата, но ако слагаш глава от Х16ХЕ си спестяваш тия главоболия щото там смукателните отвори са по големи от Х14ХЕ, само може да клуцнеш водачите да не стърчат в смукателните и изпускателни отвори.
Отговори

Decoy снимка Decoy 01 март 2011 - 00:03

 kalkki, на 28 Feb 2011, 23:50, каза:

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...rt=#entry751987

Колега ето ти клип да видиш с каква генерация е мойта. Значи ако искаш да имаш максимален ефект за вървеж, от към генерация тия мотори вървят най добре с генерация на ф.50 външно. Ако имаш възможност за глава от Х16ХЕ не се замисляй и я слагай но първо, режеш водачите които стърчат навътре, припасваш клапаните и сменяш гумичките ако е необходимо. После главата се фрезова с 1.5 мм. Слагаш два смукателни вала, може да се наложи и донастройка. И после и смукателния колектор да е от Х16ХЕ, щото смукатела от Х14ХЕ идва по тесен. Ако имаш възможнаст за колектор тип мантзел също дава доста ефект, ако не накрая слагаш и едно чипче и регулатора го правиш на 4бара и няма да си познаеш колата, незевисимо че е 1.4 ще върви доста повече от стоково Х16ХЕ Имай предвид че без чип дигаш не само вървежга но и разхода на гориво, а вървежа се дига от 3500 нагоре а надоло пада доста. С чип нещата са коренно различни, вървежа се дига навсякъде и разхода остава същия.

4 бара не са ли малко много? Все пак не искам помпата да издъхне за нула време
Отговори

kalkki снимка kalkki 01 март 2011 - 00:17

 Decoy, на 01 Mar 2011, 0:03, каза:

4 бара не са ли малко много? Все пак не искам помпата да издъхне за нула време


Колега моята работи вече година на 4.3 бара.

 kalkki, на 01 Mar 2011, 0:14, каза:

Колега моята работи вече година на 4.3 бара.


Нали искаш повече мащтност.
Отговори

Decoy снимка Decoy 01 март 2011 - 00:18

 kalkki, на 01 Mar 2011, 0:14, каза:

Колега моята работи вече година на 4.3 бара.

:61: Март месец излизам в отпуск и започвам проекта :)
Само не съм намерил майстор ,който ще ми направи всички тия истории
Отговори

ivan85 снимка ivan85 01 март 2011 - 00:27

Колега ако питаш мен събери още 100-200 лв и мушкаи едно НЕ в коша . Виждал съм такова изпълнение и да ти кажа доста добре вървеше.
Отговори

meth3288 снимка meth3288 01 март 2011 - 01:12

всеки може да бодне по големия матор :)

:61:
Отговори

ivan85 снимка ivan85 01 март 2011 - 01:22

Е така е да вече трябва пича да си реши дали иска да развива 1.4 или турси макс. ефект за тези пари :) И на мен ми викаха да слагам ХЕ но предпочетох да развия НЕ то :)
Отговори

kalkki снимка kalkki 01 март 2011 - 09:22

 ivan85, на 01 Mar 2011, 1:22, каза:

Е така е да вече трябва пича да си реши дали иска да развива 1.4 или турси макс. ефект за тези пари :) И на мен ми викаха да слагам ХЕ но предпочетох да развия НЕ то :)


Колега гледам не си наясно с нещата. Место да дава пари за НЕ може да дигне с малко пари кубатурата от 1.4 на 1.6 и тогава нещата стават други НЕта изобщо нямат шансове с такива преработки на 1.4ХЕ, а и по тоя начин намера на блока остава същия и спестява доста главоболия. Моя 1.6ХЕЛ съм го дигнал на1.8 и понабървява доста, сега съм му зел и оригинално мантзелче и мисля че голямото ХЕ само с чип ще се зори да ме бие. Лично аз имам такъв колянов вал за 1.6 ако те интересува нещо питай.
Отговори

kalkki снимка kalkki 01 март 2011 - 09:30

 ivan85, на 01 Mar 2011, 1:22, каза:

Е така е да вече трябва пича да си реши дали иска да развива 1.4 или турси макс. ефект за тези пари :) И на мен ми викаха да слагам ХЕ но предпочетох да развия НЕ то :)


http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f...&start=4530 Ето ти колега да видиш как върви корса В с С16ХЕ само с генерация на ф. 50 и натегнат клапан на 3.8 бара. НЕто няма шанс с тези преработки на малкото ХЕ. Лично аз съм я правил тази корса.
Отговори

ivan85 снимка ivan85 01 март 2011 - 22:53

Малко силно изказване колега че НЕ то няма шанс но както и да е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg