Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Самозатъмняващо се вътрешно огледало за обратно виждане - от Омега на ВектраБ

gamerche снимка gamerche 10 септември 2013 - 12:48

Здравейте! Имам OPEL ANTARA,намерих си оригинално електрохроматично огледало за същия модел, от буксата към него излизат само 3 кабела: черен, зелен и розов,(вътре от самото огледало излизат повече към жака за буксата: черен,зелен,сив,бял и жълт,но буксата ползва само 3 - пъвоначално описаните), та никъде не мога да намеря инфо кой за къде да свържа...Ще се радвам някой ако може да ми помогне! Предварително благодаря на отзовалите се...

Ето и снимки на огледалото:
http://alfa.kachi-sn...1378810412l.jpg
http://alfa.kachi-sn...1378810448w.jpg
Мнението беше редактирано от gamerche: 10 септември 2013 - 12:55
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 20 октомври 2013 - 13:16

Някой колега със снимки от монтаж, и как стои на стъклото, понеже гледам че е по-широко някакси там където е буксата и ми е странно как ще стои?
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 20 октомври 2013 - 15:25

Снимки нямам, но огледалото е еднакво по размер с обикновенното огледало. Различна е стойката, малко по-дълга е и мисля ,че е от Цам. Това ,което ти се вижда широко, можеш да си го изрежиш, зависи как ти харесва на теб. Ако пък имаш и оригиналните пластмаси, то тогава те ще го скрият.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 20 октомври 2013 - 15:25
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 20 октомври 2013 - 16:02

 dancho_nakov, на 20 октомври 2013 - 13:16, каза:

Някой колега със снимки от монтаж, и как стои на стъклото, понеже гледам че е по-широко някакси там където е буксата и ми е странно как ще стои?

Имам подробни снимки в темата за колата ми :icon_wink2:
Отговори

kitchen снимка kitchen 11 май 2014 - 20:32

Да допълня само темата с нещо не толкова излишно нещо.....
когато подадаете контакт на колата,хелеоматичното огледало израсходва 0.040 mAh
Когато ви заслепят отзад дефакто огледалото започне да се затъпмнява токът I=0.220mHa като се мени +/- 10%

за това ВИНАГИ + да бъде през контакт а не от Плафона
Отговори

plpl18 снимка plpl18 21 ноември 2014 - 12:44

Здравейте на всички днес си закупих от един колега такова огледало което е от вектра С. Имам два въпроса към вас и ще съм благодарен ако ми отговори. Първият е защо като се затъмни датчика който е от страната на предния джам започва да мига диода и като се освети другия датчик не се затъмнява? И другият ми въпрос е жълта и зелена жица за какво служат не смея да им дам някакъв сигнал то било плюс или минус защото не знам за какво са? БЛАГОДАРЯ ви предварително.
Отговори

Vas снимка Vas 21 ноември 2014 - 20:44

Колега гледам, че си с Астра Ф после пиши да знам дали ще стане на Ф-ка. Ако стане и аз ще търся
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 ноември 2014 - 21:12

черен - 12V на контакт
кафяв - минус (маса)
сив - минус (маса) от плафона.
черно/бял - сигнал за включена задна предавка


Според мен нещо не връзваш, като хората
Отговори

plpl18 снимка plpl18 22 ноември 2014 - 01:54

Публикувано изображение



в къщи съм го сложил за пробата ето какви са кабелите черен е плюса кафявото съм свързал на маса докато е тъмно и на двата датчика всичко изгледа че работи ок но в момента който осветя датчика за да спре да ме заслепява започва да мига диода отдолу и абсолютно нищо не се случва не се затъмнява. Към колегата който задава този въпрос дали става единственото което може да не стане огледалото е захватат му останало е просто малко свързване на кабели но при мен проблема е че всичко е както се описва навсякъде и се получават някакви мистерии
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 ноември 2014 - 11:19

Аномалиите се получават поради простата причина, че трябва да го вържеш, както съм ти описал горе, а не само + и - :icon_wink2:
Отговори

plpl18 снимка plpl18 22 ноември 2014 - 13:02

Добре де нали се сещаш че тези другите двата са управляващи сигнали защото като дойде +12в от датчик за задна предавка по бяло черния кабел то няма да се затъмни и същото е като дойде масата по сивия кабел пак няма да се затъмни това са кабели който са импулсни демек за да работи стъклото нормално да се затъмнява не трябва да има сигнали по тези два кабела за задна предавка и за плафон както описах по те карат стъклото да не се затъмнява проблема, че не трябва да мига диода.
Отговори

plpl18 снимка plpl18 22 ноември 2014 - 15:13

Колеги благодаря на отзовалите се със съветите огледалото няма проблем просто трансформатора ми не знам какво му но докато го пробвах в къщи абсолютно нищо не се получава и слязох в кола вързах го на един плюс и минус и какво да видя то се затъмни сега ще се разходя близкият магазин за електро части да купя кабел който ми трябва и ще го монтирам ще кача и снимки преди след и как затъмнява.
Отговори

plpl18 снимка plpl18 24 ноември 2014 - 23:52

ето и за когото интересува как стой огледалото много е добра тази функция във вечерни условия си има страхотна разлика сравнение с обикновеното огледало това което се вижда над огледалото залепеното е парктроник а отзад на стойката тези двете който се падат като разперени в страни това си е от огледалото просто така е направено

12:
Прикачен файл  12.jpg (80,93K)
Брой изтегляния: 24
Мнението беше редактирано от dvasilev: 05 юли 2018 - 22:07
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят :)
Отговори

Vas снимка Vas 25 ноември 2014 - 21:23

Колега лесно ли го захвана към старата стойка? Как по точно стана монтажа?
Отговори

plpl18 снимка plpl18 25 ноември 2014 - 23:27

Монтажа е твоето старо огледало излиза на горе а това трябва да влезне от долу на горе а не като оригиналното стойката е абсолютно същата само начина на влизане е обратен останалото е да си прекараш кабела в тавана после по колонката надолу и от там да си намериш кабела за задни светлини + след контакт маса и да вземеш минусов сигнал от плафона и воала ама не знам дали ти се дават толкова пари за такава екстра защото тези огледалца са си малко скъпи. Поздрави на всички.
Отговори

Airmitko снимка Airmitko 08 април 2018 - 18:28

Здравейте и Христос воскресе!

Видях тази тема и реших да попитам и аз.
Става въпрос за Астра Н, комби. Намерих си електрохроматично огледало за задно виждане от кола за части (с десен волан). Продадоха ми го заедно с кабела, идващ от задната бушонера (REC).
Направих снимка къде се включва кабела.
Радостен за новата придобивка, отворих на моята Астра капака и какво да видя - няма го този извод, за свързване на този конектор!
Четох в нета - имало два вида бушонери - малка и голяма. Моята е голяма, като на другата кола, но въпреки това имат разлика.

Може ли някой, който има такова огледало фабрично да ми каже къде е включено?

Ето бушонерата, от където е свален кабела и къде е бил включен:

13:
Прикачен файл  13.jpg (183,26K)
Брой изтегляния: 41
ето и моята:

14:
Прикачен файл  14.jpg (145,42K)
Брой изтегляния: 26

ето и конектора на кабела:

15:
Прикачен файл  15.jpg (135,29K)
Брой изтегляния: 22


Поздрави,
Мнението беше редактирано от dvasilev: 05 юли 2018 - 22:07
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят :)
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 08 април 2018 - 20:19

Снимките не се отварят
Отговори

Airmitko снимка Airmitko 08 април 2018 - 21:57

Странно - при мен се отварят!
Ще опитам по друг начин.
Моята връзка
https://photos.app.g...keZX93BCiE8JYG2
https://photos.app.g...E8OccpTJpcApoM2
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 август 2018 - 13:45

Airmitko, колата донор Астра Х ли беше? Аз също обмислям за монтаж на такова огледало и сега ходих до колата да гледам. REC ми е досущ като твоя. Ти от таз букса какви "сигнали" искаш да вземеш?
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 29 август 2018 - 00:26

Здравейте,
И аз обмислям да сложа такова огледало на Зафирата. Намерих от Зафира А огледало, но без капачките/пластмасите, които се поставят около поставката. Може ли отнякъде да се поръчат или пък някой случайно да има излишни?
поздрави,
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg