Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с паленето

Rosen Popov снимка Rosen Popov 15 септември 2019 - 09:35

Директен линк не мога да ти дам, защото трябва да влезеш в профила си, но това ще свърши работа . Огледа ли сензора с коя букса е?
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 16 септември 2019 - 17:09

.
Мнението беше редактирано от Saladin6: 08 октомври 2019 - 11:51
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 септември 2019 - 06:49

Сваля се капака на ангренажният ремък, а за да го свалиш се маха пистовият ремък и кутията на въздушният филтър. Датчика се държи на едно болтче тип еврейска звезда за което ще ти трябва вложка за Е8 или Е10. Лично аз първият път си го смених сам, но вторият път ходих на сервиз за да го сменят. Изгледай това Видео

Успех :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 17 септември 2019 - 06:51
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 19 септември 2019 - 18:20

.
Мнението беше редактирано от Saladin6: 08 октомври 2019 - 11:50
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 септември 2019 - 06:24

Кабела отива в Буксата на ЕКУ-то, някой като е свалял щекерите на бензиновите инжектори може да го е затиснал под пластмасовия канал. Ако прочетеш цялата тема която съм постнал в първият ми пост можеш да намериш на кои пинове на буксата на ЕКУ-то са кабелите му и да замериш кабела за цялост и изправност. Щом имаш лоши връзки започни от там.
Успех :icon_wink2:
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 29 септември 2019 - 18:52

.
Мнението беше редактирано от Saladin6: 08 октомври 2019 - 11:51
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 30 септември 2019 - 06:25

Махаш пластмасовият капак с надпис ЕСОТЕС, държи се на два болта.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 18 октомври 2019 - 11:47

Към дъното на кутията с кабелите влизат едни двойки кабели към едни сини гумени капачета. Те са на дъното на кутията. По една две от тях има паднала изолация. Някои от тях може да е за датчикът? Вадят ли се те и как става? Мисля че са 4 ри такива двойки кабели. Никой не каза освен единят край с буксата който е ясно как се вади, другият край на кабелът на датчикът който отива под тази кутия как се стига до него?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 октомври 2019 - 09:11

Четерите двойки кабели са за инжекторите и не се вадят освен ако не си специалист по вадене на пинове(пера) от букси, аз лично не се справям. Пластмасовата кутия се държи от четирите зегерки на буксите на инжекторите, ако искаш нея да откачиш трябва да натиснеш четирите зегерките които са между двигателя и пластмасовата кути навътре към купето и да издърпаш капака нагоре. Така ще имаш повече място да изолираш кабелите с паднала изолация, но ползвай текстилна изолационна лента. А другият край на кабела ти казах, че отива в буксата на ЕКУ-то която се намира до дясното бомбе на самият панел за чистачките и филтъра за купето, държи се на два болта май бяха за вложка 8 след като ги развиеш можеш да я издърпаш и да премериш на пиновете за цялостта на кабела. Ето ел. схема
Отговори

Коцето снимка Коцето 19 октомври 2019 - 10:35

 Saladin6, на 18 октомври 2019 - 11:47, каза:

Към дъното на кутията с кабелите влизат едни двойки кабели към едни сини гумени капачета. Те са на дъното на кутията. По една две от тях има паднала изолация. Някои от тях може да е за датчикът? Вадят ли се те и как става? Мисля че са 4 ри такива двойки кабели. Никой не каза освен единят край с буксата който е ясно как се вади, другият край на кабелът на датчикът който отива под тази кутия как се стига до него?

Колега!!! не си изтривай мненията в темата, това е неуважително към всички които са отделили време за да ти помогнат, излиза че колегата Росен Попов си "говори" сам на себе си и обясненията му увисват във въздуха. Ако бях на негово място бих спрял да ти помагам. Освен това темата ти става безполезна за форума и проявата ти в случая е вид егоизъм.
Мнението беше редактирано от Коцето: 20 октомври 2019 - 14:05
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 октомври 2019 - 12:35

 Коцето, на 19 октомври 2019 - 10:35, каза:

Колега!!! не си изтривай мненията в темата, това е неуважително към другите, излиза че колегата Росен Попов си "говори" сам на себе си и обясненията му увисват във въздуха. Ако бях на негово място бих спрял да ти помагам.

В някои форуми, мнение може да се редактира/промени до 24 часа след като е пуснато.
Нека модераторите да помислят по въпроса!
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 27 октомври 2019 - 08:52

 Rosen Popov, на 19 октомври 2019 - 09:11, каза:

Четерите двойки кабели са за инжекторите и не се вадят освен ако не си специалист по вадене на пинове(пера) от букси, аз лично не се справям. Пластмасовата кутия се държи от четирите зегерки на буксите на инжекторите, ако искаш нея да откачиш трябва да натиснеш четирите зегерките които са между двигателя и пластмасовата кути навътре към купето и да издърпаш капака нагоре. Така ще имаш повече място да изолираш кабелите с паднала изолация, но ползвай текстилна изолационна лента. А другият край на кабела ти казах, че отива в буксата на ЕКУ-то която се намира до дясното бомбе на самият панел за чистачките и филтъра за купето, държи се на два болта май бяха за вложка 8 след като ги развиеш можеш да я издърпаш и да премериш на пиновете за цялостта на кабела. Ето ел. схема

Благодаря тиза отговора колега! Оказа се че там където е изолиран кабела по средата са много лоши връзките. Махнах изолацията и видях четирите жички в шлаухи. Като почнах да махам шлаухите на жичките те сами се отделиха жичките. Според мен от там е проблемът. Един познат който е ел техник само като го видя кабела как е правен каза че не му харесва. Взел съм един нов кабел за датчика и той завършва с 4 жички. Първо трябва да се опита да се направят връзките отново. Може би е от там проблема. Ти правил ли си тези връзки? Аз гледах в интернет как се правят-слагаш ги в шлаух и със запалка. Според мене вече веднъж е било направено така предният път и ако пак се направи така може да не стане. Може да го направя това направо с новият кабел. Може да го снимам да покажа как изглежда. А това за буксата на ЕКУТО-не знам къде е. При положение че кабела е дълъг 27 см той няма как да стига до панела с чистачките! Тия вързки може ли да ги направи всеки ел техник или трябва да е авто ел. техник?
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 27 октомври 2019 - 08:57

 Коцето, на 19 октомври 2019 - 10:35, каза:

Колега!!! не си изтривай мненията в темата, това е неуважително към всички които са отделили време за да ти помогнат, излиза че колегата Росен Попов си "говори" сам на себе си и обясненията му увисват във въздуха. Ако бях на негово място бих спрял да ти помагам. Освен това темата ти става безполезна за форума и проявата ти в случая е вид егоизъм.

Колега темата стана много дълга!! Не искам да ангажирам колегите да четат предположения само, при положение че сме хванали какъв е проблемът и защо става. Ако това не ти халесва се оплачи на редакторите!
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 октомври 2019 - 10:00

 Saladin6, на 27 октомври 2019 - 08:57, каза:

Ако това не ти халесва се оплачи на редакторите!

Във форумите "редакторите" се наричат модератори. И понеже усещам че мисленето ти е труден процес ще ти поясня, когато имаш питане и/или обяснение за някакъв проблем е нормално да се проследи хронологията на възникване и отстраняване на проблема за да се изясни на всеки четящ темата - това е идеята на форумите. И когато такива като теб си изтриват мненията какъв е смисъла от отговорите на всички направили си труда да ти помагат? каква прегледност има темата в такъв вид? само отговори и никакви въпроси, на какво са отговаряли всички??? на кавички, тиренца, запетайки ли? По този начин им теглиш по една майна на всички направили си труда да ти отговарят!
Сега сещаш ли се защо не ми харесва?
Мнението беше редактирано от Коцето: 27 октомври 2019 - 10:02
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 28 октомври 2019 - 07:59

Връзките се запояват или кримпват след това се слага шлауха, може да го направи всеки с нужните умения.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 31 октомври 2019 - 20:05

 Коцето, на 27 октомври 2019 - 10:00, каза:

Във форумите "редакторите" се наричат модератори. И понеже усещам че мисленето ти е труден процес ще ти поясня, когато имаш питане и/или обяснение за някакъв проблем е нормално да се проследи хронологията на възникване и отстраняване на проблема за да се изясни на всеки четящ темата - това е идеята на форумите. И когато такива като теб си изтриват мненията какъв е смисъла от отговорите на всички направили си труда да ти помагат? каква прегледност има темата в такъв вид? само отговори и никакви въпроси, на какво са отговаряли всички??? на кавички, тиренца, запетайки ли? По този начин им теглиш по една майна на всички направили си труда да ти отговарят!
Сега сещаш ли се защо не ми харесва?

А аз усещам че на тебе злобата ти е в повече модераторе!
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 31 октомври 2019 - 20:22

Със сменен кабел пак прекъсва някъде при 50 градуса. Остава само да е самият датчик. Комплекта който съм взел включва и него. Но се оказа че не е кабелът.
Мнението беше редактирано от Saladin6: 31 октомври 2019 - 20:30
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 31 октомври 2019 - 20:29

 Rosen Popov, на 28 октомври 2019 - 07:59, каза:

Връзките се запояват или кримпват след това се слага шлауха, може да го направи всеки с нужните умения.

Колега като каза че щом прекъсва при 50 градуса имам нужда от нов датчик имаше предвид самият датчик, а не кабелът му? Ти кое смени?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 01 ноември 2019 - 07:58

Датчика смених, затова ти казах да му замериш съпротивлението му на студен и на топъл мотор, още тогава заека щеше да изскочи. Новият датчик, надявам се оригинален, замери ли му съпротивлението, че да не го монтираш и чак тогава да разбереш дали работи?
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 01 ноември 2019 - 07:59
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 04 ноември 2019 - 17:59

След като сложихме новият датчик работата е същата. Само че сега отчете повече грешки-висок волтаг на клапан 4 и още някаква подобна. Действително беше прав един от първите колеги че е паднала изолацията на инсталацията. Специално на тия жички на бензиновите инжектори на почти всички е паднала изолацията. Има и друга паднала изолация по кабелите. Според колегата с който я правим може да е от там проблема и въобще да не е датчикът, просто от голите жички в кутията да се обърква нещо компютъра. Изолирам ги и ще видим какъв ще е резултатът. Ако можех да я мръдна или извадя тази кутия с кабелите както каза колегата Росен но не става. Щеше да ми е много по лесно да правя изолацията. Има ли някаква вероятност този новият датчик да не е напаснат добре като сме го сложили или като се завие болтчето което го държи той заспива на едно място?
Мнението беше редактирано от Saladin6: 07 ноември 2019 - 11:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg