Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тигра 1.6

ИНСТРУКТОРА снимка ИНСТРУКТОРА 24 юни 2006 - 14:59

Колеги.колата ми прави някви мизерий,и не мога да разбера от какво?!
Когато е студена,пали от раз,НО ако я натисна,започва да прекъсва като на 3 цилиндъра.
Отпусна ли педала на газта,пак поема.
Така е докато не влезе в работния режим,и не загрее.
Достигне ли 95градуса,и се оправя?!
После цял ден е тупалка!!!!
Другия проблем,който вероятно е свързан с този,
е липсата на качествен старт.
Като натисна газта,колата не се изстрелва,а се мъчи докат достигне около 3000 оборота,и тогава поема отведнъж.
Разхода на бенз е 9л. градско,и 6,5-7л навън
Възможно ли е да е от катализатора,или е някой ел.клапън,и има недостиг на гориво.
Мотора е Х16ХЕ ecotec
А,дали не е от ECO-то?!
Грешки няма, и лампата не свети.
:flag: :19a:
Отговори

MaxMan снимка MaxMan 24 юни 2006 - 21:03

Поразрови се из форума, има подобни теми. Провери си всички датчици дали са както трябва и си изтегли Autodata. Там е доста добре написано кой датчик, при каква температура или положени какви стойности има :flag:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 25 юни 2006 - 12:02

Според мене е температурния датчик (ECT) - първо погледни него. Успех :flag:
Отговори

MaxMan снимка MaxMan 25 юни 2006 - 17:08

Може и той да е, моята тема за този датчик може още да я има някъде из форума. Аз имах много главоболия, писахме много мнения, водих я на диагностика, докато не започнах с мултицета всички датчици един по един. Смених го за 12лв. и проблема отпадна, просто лъжеше с 10 градуса. А може и TPS-a да е.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 25 юни 2006 - 18:23

Ами надали е TPS-а, все пак пише, че като загрее е както трябва....
Аз си мисля и други неща - ако е позапушен горивния филтър би трябвало да става нещо подобно - докато е студена сместа е много богата и доста бензин пръска и затова глъхне, като позагрее се оправя но при рязко натискане на газта глъхне - именно тогава се иска повечко гориво... От тука и ниския разход от 9/100 градско... доколкото съм чел Тигра с 1,6 дава 10/100 градско, а ситуацията в която някой се учи да кара - то разхода трябва да е над 9/100 .... Едно замерване на налягането на бензина ще покаже...
Ако е позапушен въздушен филтър то би трябвало при натискане на газта да припушва и да намирисва здраво отзаде... т.е. това е лесно да се констатира
Липсата на грешка от ЕКУ-то показва, че компютъра си мисли че всичко е ОК, ако е богата или бедна сместа той ще го усети чрез ламбда-та и ще корегира но ако е в нормални граници няма да покаже грешка. Проблема може да е и кофти искра, ама пък си пали от раз :flag: Ако е датчик на разпределителен веднага ще изреве ECU-то...
Не можах да разбера кога глъхне при натискане на газта? Като загрее също ли глъхне?
Отговори

ИНСТРУКТОРА снимка ИНСТРУКТОРА 28 юни 2006 - 21:41

Значи:
*когато е студена прекъсва като на 3 цилиндъра.
*като загрее се оправя прекъсването
*заглъхването си го ома винаги!!!!!

*смених горивния и въздушния ф-ри, нови свещи
*ходих да замерят и налягането на горивото
от време на време се получава малък пад на налягянето
*казаха че мое да е помпа, или некъв датчик зад колекторите?!
дайте идеи как да ги проверя?! :mhihi: :gosh:
Отговори

chains снимка chains 05 юли 2006 - 15:38

Според мен проблема се корени в свещите и/или кабелите - имах преди време индентичен проблем с един голф Г60 /а ако сутрин е влажно или вали направо е ужас/. подмени си кабелите и свещите, но те съветвам да не се стряскаш от цената особено на кабелите и да си вземеш оригинални, че аз преди като се бях стиснах за ориг и си купих от полу - ориг. от Симеон ми се наложи след два месеца да си купя нови, но вече от юнитрейд.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 05 юли 2006 - 15:48

..провери си датчика който отива към колектора, ако не в ред нещо има резон докато е студена да получава компа грешна информация за сместа..
Отговори

ИНСТРУКТОРА снимка ИНСТРУКТОРА 17 юли 2006 - 20:03

chains:

кабелите и свещите бяха най-напред сменени?!

Akulski_Cali:

ще го погледна,още повече,че утре ще сменям съеденител
и ще имам цял ден на разположеие.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg