Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем след смяна на мембрани.

repoii снимка repoii 16 март 2012 - 18:05

Здравейте колеги.Онзи ден смених мембраните на моя изпарител "LOVATO ел." стопли колата и нагласих настройките всичко както трябва да бъде.Колата върви много хубаво,държи оборотите стабилни и разхода спадна.Проблема идва когато е студена,не държи изобщо обороти,пусна ли газта гасне веднага,и прекъсва много.Всичко това изчезва щом колата загрее на 50 - 60 градуса и става перфектна.Преди да сменя мембраните нямах такъв проблем на студена кола.Изпарителя загрява не е студен,мембраните които сложих са италиански.На бензин нямам проблеми.Възможно ли е да е така докато мембраните улегнат.Досега съм минал 150 километра и няма промяна.Колата е от профила.
Отговори

krasipet снимка krasipet 16 март 2012 - 18:59

Здравейте. Пробвайте да я настроите докато е студена. После вижте как ще се държи и като загрее.
Мнението беше редактирано от krasipet: 16 март 2012 - 18:59
Отговори

repoii снимка repoii 16 март 2012 - 19:22

Мислех си но най вероятно топла няма да я бъде.Но ако няма други предложения ще пробвам.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 16 март 2012 - 20:19

Нормално газовата уредба се настройва на загрял автомобил.Това означава че не може да се иска от колата да се държи еднакво на газ когато е студена и когато е загряла.
Отговори

repoii снимка repoii 16 март 2012 - 20:57

Преди това съм бил със два изпарителя lovato и не съм имал проблеми дори и при - 20 градуса.За мене това не е нормално да не може да работи студена,нещо и има.
Отговори

krasipet снимка krasipet 16 март 2012 - 22:26

 ivan_pop, на 16 март 2012 - 20:19, каза:

Нормално газовата уредба се настройва на загрял автомобил.Това означава че не може да се иска от колата да се държи еднакво на газ когато е студена и когато е загряла.

Вярно е, но ако се пообогати малко сместа на топло, при студена газ има вероятност да е много богата сместа и да "дави" двигателя. Затова и газовите инжекциони имат корекция по температура на газта.
Така че не е лошо да се понастрои и на студено. Друг вариант е стъпковото моторче да прави мизерии докато загрее колата и да има съвпадение с ремонта на изпарителя.
Отговори

dinio84 снимка dinio84 16 март 2012 - 22:59

Нищо и няма на колицата. И моята е така - само дето мембраните са ми някакви български. Ако чакаш да се оправи - няма. Аз вече минах около 6-7 хил. км. Сега или трябва да караш на бенз докато позагрее или да обогатиш сместа. И двата варианта за съжаление удрят джоба. Аз карам с по-развити винтове особено на тройника. Малко като че ли се дави като загрее, но пък върви доста добре.
Отговори

repoii снимка repoii 17 март 2012 - 11:11

Ще се прави настройка на студен двигател пък каквото стане.
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 17 март 2012 - 16:25

 repoii, на 17 март 2012 - 11:11, каза:

Ще се прави настройка на студен двигател пък каквото стане.

Колега обогати само малко сместа ,мисля че ще се оправи
Поне при мен е така
Отговори

repoii снимка repoii 17 март 2012 - 17:31

Обогатих малко сместа но няма промяна.Колеги може ли ако тройника е по отвит да дави колата,да пробвам да го завия малко,второ ако смуче въздух от тройника "маркучите са малко хлабави" може да обеднява много сместа и оттам студена да не работи.
Мнението беше редактирано от repoii: 17 март 2012 - 18:35
Отговори

ss989 снимка ss989 17 март 2012 - 19:23

Аз сменях миналата седмица мембрани.Като е студено не даржи обороти.Топла я регулирам добре даржи обороти но студена,не иска.Днес си играх да я настроя,запуших клапата за топал ваздух и тази на филтара долу горе до половината.Само така можах,да я настроя.Студена пали и даржи обороти.Не смуче ваздух, от никаде явно ваздуха и идва много или изпарителя е станал по чувствителен.Стапковия мотор ми е чисто нов,кабели,делко,свещи.Сега малко ме е яд че не взех нов за 50-60лв.Разхода ми е кам 15 с малко тормоз и каране предимно студена,астра ф ц14нз.
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 17 март 2012 - 21:23

 repoii, на 17 март 2012 - 17:31, каза:

Обогатих малко сместа но няма промяна.Колеги може ли ако тройника е по отвит да дави колата,да пробвам да го завия малко,второ ако смуче въздух от тройника "маркучите са малко хлабави" може да обеднява много сместа и оттам студена да не работи.

ми колега оправи си нещата при тройника нали ти казвам при мен точно от обедняване не ми работеше студена.ако се чудиш как с намотки изолирбан стават по дебели стените на тройника и влиза плътно в маркучите
Отговори

dinio84 снимка dinio84 17 март 2012 - 22:23

 repoii, на 17 март 2012 - 17:31, каза:

Обогатих малко сместа но няма промяна.Колеги може ли ако тройника е по отвит да дави колата,да пробвам да го завия малко,второ ако смуче въздух от тройника "маркучите са малко хлабави" може да обеднява много сместа и оттам студена да не работи.

Ако ще уплътняваш тройника навий и малко тефлонова лента по резбата- особено ако е пластмасов задължително смуче въздух от там.А по-принцип този тройник ограничава "мощноста" на изпарителя или максималните обороти и не би трябвало да ти дави колата ако е по-развит. От моя опит до сега с АГУ показва, че при по-развит тройник мембраните реагирт по-добре и така ще потдържа обороти и студена, но внимавай с десния педал ако го развиеш, че разхода се вдига.
Отговори

repoii снимка repoii 18 март 2012 - 21:28

Оправих тройника,въртях винта никаква промяна.Засега ще е така да се надяваме като улегнат мембраните да се оправи.За момента нищо друго не ми идва на акъла от какво може да е.Ако има промяна ще пиша.
Отговори

Владко снимка Владко 27 март 2012 - 12:42

С тройника не правиш нищо.. твоя изпарител трябва да има 2 врътки- една пластмасова отстрани и една метална отгоре.
Пластмасовата е за чувствителността на мембраната, месинговата мисля, че беше за постоянният приток на газ.. Опитай да развиеш малко пластмасовата и да навиеш металната по 1 оборот..
Отговори

repoii снимка repoii 27 март 2012 - 17:34

Колеги пробвах два варианта за настроика с нормална смес и с малко по богата,резултата е че с нормалната смес не вдигне ли 70 градуса изобщо не задържа оборотите загрее ли няма проблем.С по богатата смес проблема изчезва около 40 градуса и отам нататък няма проблем.Като че ли днес ми се стори че прекъсваше на бензин като я запалих,възможно ли е проблема изобщо да не е в изпарителя а да е в свещите.
Отговори

dinio84 снимка dinio84 27 март 2012 - 21:37

Свещите нямат никакво отношение към оборотите на празен ход. Ако имаш калпави свещи и от тях прекъсва на бензин, то на газ ще ти е почти невъзможно да караш. Всичко е от изпарителя или по-точно от новите мембрани които си сложил-просто са в пъти "по-дървени" от оригиналните . Както ти казах в преден пост като смених мамбрани и оборотите сутрин изчезнаха, така че колата няма да се оправи. Или я нагласи с доста по-богата смес или сменяй изпарителя с нов или карай на бензин докато загрее.
Отговори

repoii снимка repoii 02 април 2012 - 18:53

Колеги пробвах със други свещи няма кой знае каква промяна и си върнах старите.Изпарителя го нагласих с по богата смес и засега ще е така.Явно колегата ще се окаже прав за мембраните че са по твърди.Така ще се кара и все пак ако някой има идеи да казва,мойте свършиха.Благодаря на всички за коментарите.
Отговори

омега карбуратор снимка омега карбуратор 02 април 2012 - 21:04

Колеги,да споделя и аз нещо пък дано помогна на някой.Колата е 1.8 карбуратор.Въздушната клапа се командва от стъпково моторче-разкачил съм му буксата(ускорява много по-добре на газ,но не пали на бензин-не е болка за умиране).Клапата за студен-топъл въздух съм я закотвил на положение да смуче само студен въздух и съм стеснил отвора дето смуче въздух на околко 30 мм.Пали от раз студена,държи си обороти.Само малко като загрее и пада вървежа(с което не можах да се преборя),но като цяло си върви доста добре.Колата е Омега,изпарителя-Ловато електрически.С каквото мога ще помогна на всеки относно тези безумни изпълнения.
Отговори

Гостignatski_* 03 април 2012 - 10:49

Наистина е възможно да е от ммембраните,но моят съвет е да отидете за настройка при специалис.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg