Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Тресе се на място

misho.d снимка misho.d 14 август 2018 - 09:40

Здравейте колеги :( писна ми с тази кола вече... какви ли не проблеми сега ново 20....

И както се знае колата е Опел инсигня 2009г. двойка дизел 160кс. .....
Колата се тресе на празен ход и най-вече по светофарите я усещам едно моментно претрисане на купето , а няма промяна в обороти....
Някой с такъв проблем?
От какво може да е ?
Отговори

devailo снимка devailo 19 август 2018 - 21:10

оборотомера казваш не отчита никакво играене, а звука на двигателя чува ли се да се променя минимално дори при това притрисане? като има мигачи и аварийки и като няма нищо - има ли разлика в тресенето?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 август 2018 - 21:40

Пуска перките по-бързо. Виж как са закрепени перките на радиаторите и радиаторите.
Отговори

misho.d снимка misho.d 20 август 2018 - 17:48

 devailo, на 19 август 2018 - 21:10, каза:

оборотомера казваш не отчита никакво играене, а звука на двигателя чува ли се да се променя минимално дори при това притрисане? като има мигачи и аварийки и като няма нищо - има ли разлика в тресенето?


Чак до такава степен не съм обръщал внимание знам , че не всеки път го прави , когато си реши и го прави с включен и изключен климатик. То е едно леко претрисане по скоро се изтръсва 2-3 пъти бързи. Но освен дневните ми светлини нямаше нищо друго пуснато , а може би и радиото ми .
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 20 август 2018 - 18:25

Както колегата ти е писал по-горе, включва перката за охлаждане на радиатора.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 20 август 2018 - 18:26
Отговори

misho.d снимка misho.d 20 август 2018 - 18:28

Забелязах ,че радятора ми не е закрепен от горе от лявата му и дясна страна където има някаква кръгла пластмаса(черна) сякаш са отчупени.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 август 2018 - 23:08

 misho.d, на 20 август 2018 - 18:28, каза:

Забелязах ,че радятора ми не е закрепен от горе от лявата му и дясна страна където има някаква кръгла пластмаса(черна) сякаш са отчупени.


Ами действай
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg