Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Влошено прехвърляне от бензин на газ

gazgaz снимка gazgaz 19 ноември 2013 - 18:48

Г.И. Фобос,монтиран на Зафира 1. Доскоро прехвърляше на около 30 градуса,но постепенно взе да забавя все повече и повече. Температурата стига до 90 градуса, а превключва по късно.
Мнението беше редактирано от gazgaz: 19 ноември 2013 - 18:49
Отговори

WILLY снимка WILLY 20 ноември 2013 - 02:21

Възможно е да ти е заминал датчика за температура на редуктора (изпарителя). Имах подобен проблем и на диагностиката на газовия комп се видя че показва отрицателна температура и за това не обръща.
Отговори

gazgaz снимка gazgaz 20 ноември 2013 - 18:20

 WILLY, на 20 ноември 2013 - 02:21, каза:

Възможно е да ти е заминал датчика за температура на редуктора (изпарителя). Имах подобен проблем и на диагностиката на газовия комп се видя че показва отрицателна температура и за това не обръща.


Прав излезе колега. Датчика не просто е заминал, а беше станал на две части- метална и пластмасова. Благодаря!
Отговори

pepifun снимка pepifun 24 януари 2014 - 16:39

 gazgaz, на 20 ноември 2013 - 18:20, каза:

Прав излезе колега. Датчика не просто е заминал, а беше станал на две части- метална и пластмасова. Благодаря!

Колега ,а да те питам колко струва този датчик,и колко ти взеха за смяната му.Защото имам подобен проблем,а газаджията ми разправа,че се е прецакал компютъра на ГИ.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 26 януари 2014 - 08:51

Зависи какъв ти е датчика, но около 10-15лв или към 30.
Редуктора какъв ти е? Марка и кога е слаган.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 01 април 2014 - 12:48

И при мене го имаше тоя проблем, че пластмасата се беше отделила от метала на датчика и няма минаване на газ. Днеска вкарах пластмасата обратно и я залепих за месинга с лепило Loxeal и се надявам да държи. Фобос е инжекциона и това е датчика:

Публикувано изображение

Струва не повече от 20 лв ако не и по-малко.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 01 април 2014 - 12:49
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 04 юли 2014 - 08:39

Да кажа още нещо. Значи датчиците за този газов инжекцион НЕ са само един вид. Различават се по съпротивлението. Бях сменил моя датчик с такъв с друго съпротивление и ми показваше с 20 градуса по-ниска температура. При такива случай се налага допълнително да се настрои газовия инжекцион точно за този датчик.
Отговори

npace снимка npace 04 юли 2014 - 10:31

Недостатък на Фобос- работи с 4.7 килоомов датчик (наречен Фобос Т740429) или Italian(Romano) като не се знае кой колко килоома е.Аз предполагам че е 6.8.Доста други инжекциони имат право на избор от 2.2килома през 4.7, 6.8 и 10 килоома температурни сонди.Може да си набавите турски датчик за около 5 лева (4.7 килоомов е и не се налага пренастройка на каквоти и да било)
Отговори

palikarev снимка palikarev 28 декември 2014 - 13:41

Аз имах сходен проблем, но не беше от датчик на температурата, а запушване на маркучите и тройниците от некачествен антифриз, съответно изпарителя ми оставаше студен. Прехвърляше много бавно на газ и по време на движение като види малко зор започваше да прекъсва... Даже и сега не иска да ми прехвърли на газ изобщо, защото по незнайни причини не иска да дойде антифриз изобщо да изпарителя... Проверих за запушвания по тройници и т.н., но нищо не излиза... Та в близките работни дни ще посетя Мишо...
Отговори

ГостFaithVera_* 21 юли 2015 - 11:05

Здравейте!
Аз имам следния проблем;Колата ми (Opel Astra f Combi, 1.6, модел 1997, моноинжекция)е с инсталирана газова уредба. Настроена е да пали на бензин и на 1700-1800 оборота автоматично да преминава на газ. Проблемът е, че в последно време при преминаването на съответните обороти и респективно на газ, колата гасне. И общо взето, това започа да се проявява честичко. Ще се радвам, ако някой от вас сподели мнение по въпроса-дали е от самата система, дали има проблем в самият превключвател (копчето за газта на таблото), или проблемът е другаде.
Благодаря Ви предварително!
Отговори

npace снимка npace 03 август 2015 - 09:32

Трябва да посетиш газаджия да я бъзне малко.Нормално е след време да има някакви премеждия.
Отговори

snaiperisto снимка snaiperisto 04 август 2015 - 01:20

 pepifun, на 24 януари 2014 - 16:39, каза:

Колега ,а да те питам колко струва този датчик,и колко ти взеха за смяната му.Защото имам подобен проблем,а газаджията ми разправа,че се е прецакал компютъра на ГИ.



Хм , колко познато.
Отговори

npace снимка npace 05 август 2015 - 21:20

Температурен датчик струва от 5 до 50 лева.Аз ги купувам по 5-10 лева, в BRC сервиза в Пловдив със смяната съм чувал 35 и 50 лв.
Отговори

pisenxeto снимка pisenxeto 19 октомври 2015 - 11:37

Здравейте и ние имаме проблем с копчето за превключване от бензин на газ.Преди година и половина беше изгоряло,стопили се бяха кабелите.Сложиха амтоматично и се превключваше до преди месец без проблем,но направи една сутрин проблем-изобщо не светиха лампичките и не се превключваше.Ходихме при момчето в сервиза,което постави копчето провери всичко и ни пратих при ел. техник да го погледне защото копчето работи-да не са предпазителите или нещо друго.Там майстора си замери ,прегледа предпазителите и копчето светна.Каза,че нещо били разместени кабелите и като направи така да ги разместим от долу и ще се оправи.Да ама днес пак стана така още при ваденето от гаража лампичките не светят и не прехвърля.Отново до майстора по ел. техниката и като погледна каза ,че нещо клемите и кабелите са нагорели и прави някъде проблем с копчето,превключи си без проблем и копчето за сега работи.Та ако може да ми дадете съвет какво може да е и какъв майстор да търсим.АГУ е обикновенна и вече е на 5 г.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 октомври 2015 - 17:47

 pisenxeto, на 19 октомври 2015 - 11:37, каза:

Отново до майстора по ел. техниката и като погледна каза ,че нещо клемите и кабелите са нагорели и прави някъде проблем с копчето,превключи си без проблем и копчето за сега работи.Та ако може да ми дадете съвет какво може да е и какъв майстор да търсим.АГУ е обикновенна и вече е на 5 г.

Търсете кадърен майстор на газови уредби.Нека той да установи дали проблема е в ключа,неговата инсталация или другаде.
Отговори

passat снимка passat 20 октомври 2015 - 08:27

Температурните сензори на фобос които се предлагат в момента са 2.2 килоома.
Отговори

embaka снимка embaka 19 юли 2018 - 20:30

Имам странен проблем на моя фобус инжекцион на астра г. Ходих на 2-3 сервизни прегледа през 10к км, защото е все още в гарнция. Проблема е от доста време. Като започне да свършва газта не обръща автоматично на бензин или го прави след много притрисания. Сега притриса по всяко време и чека свети постоянно. Нетърпимо е. Смениха ми предния път датчика на бутилката, че беше заминал и не отчиташе колко газ има. Имате ли идея на какво може да се дължи. Сменях филтрите преди около 3к. На всеки 20к почистване на рейката. Свещи на 10к нгк. На бензин няма проблем.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 юли 2018 - 01:17

За твое утешение проблема е в сервиза смени го с такъв в който разбират какво правят а не нариват с лопатата някакви части под капака.
Отговори

embaka снимка embaka 20 юли 2018 - 22:24

Сервизите на фобус са 2. Един в София и един в Плевен. От Търново до Плевен ми е по-близко. Каквото се налага ми го сменят. Имаха съмнения за мап сензор последния път, че беше вдигнала много налягането. Питах от какво се получава, но не можаха да ми отговорят. Понякога ставало така. Предложете ми някой в Търново, при който да я закарам и да приключвам с тая гаранция вече, че ми остава още една година от 5-те на инжекциона. В търново никой не дава повечемот 2г. гаранция. Обслужвам я на всеки 10к км. Изпарителя беше ок, рейката също. Сменях зареждачката, че течеше. Има около 80к км навъртяни за 4г.
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 септември 2019 - 09:45

Колегата peyor е пуснал долния цитат като доклад, за това го слагам и тук...

Цитат

При мен понякога не превключва автоматично на газ, дори температурата на двигателя да е достигнала 70-80 градуса. Оправя се ако изключа двигателя и веднага да го включа отново. Колата е Опел Астра Г комби с двигател X16XEL. Газовата уредба е EMMEgas Sr1. Моля за коментар на възможните причини.


Коментар от мен: сменял ли си филтри, може да се получава спад и тогава да прехвърля...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg