Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Нормално какво показва стрелката за температурата

Power_Exhaust снимка Power_Exhaust 01 февруари 2007 - 23:37

Нормално какво показва стрелката за температурата на коя чертичка стои при Опел Астра 1.8i
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 01 февруари 2007 - 23:47

На първата след синята зона.....към 70 градуса ще е някъде....ма това извънградско, в града около 90 :thu:
Отговори

georgiam снимка georgiam 01 февруари 2007 - 23:47

Power_Exhaust, на Feb 1 2007, 11:37 PM, каза:

Нормално какво показва стрелката за температурата на коя чертичка стои при Опел Астра 1.8i
 

това е доста относително колега, особено ако си сменял датчика!
при мен на 90градуса като е стрелата вече водата започва да завира! и ако не го знае човек и не му включва перката е много лошо, може като нищо да я прегрее!
предполагам че точно така я е прегрял предишния собственик моята!
виж къде ти влючва перката там е някаде към 100 гр и ще се ориентираш
Отговори

Power_Exhaust снимка Power_Exhaust 02 февруари 2007 - 00:03

Моята постоянно е в синята зона и извънградско и градско за това питам да знам дали термостата е виновен
Отговори

borro снимка borro 02 февруари 2007 - 07:47

За 5 минути ще разбереш дали е от него (много вероятно).
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 февруари 2007 - 08:39

Power_Exhaust, на Feb 2 2007, 12:03 AM, каза:

Моята постоянно е в синята зона и извънградско и градско за това питам да знам дали термостата е виновен
 

От него е, и аз бях така по едно време, не искаше да загрява и сутрин като запаля и гаснеше......като го смених всичко си дойде на мястото
Отговори

пламен снимка пламен 02 февруари 2007 - 15:26

запалваш колата да работи на място когато стигне средата на синия сектор пипаш радиатора ако е топъл значи варти само големия кръг
Отговори

Deutschland снимка Deutschland 02 февруари 2007 - 19:36

schumi.fan, на Feb 2 2007, 08:39 AM, каза:

Power_Exhaust, на Feb 2 2007, 12:03 AM, каза:

Моята постоянно е в синята зона и извънградско и градско за това питам да знам дали термостата е виновен
 

От него е, и аз бях така по едно време, не искаше да загрява и сутрин като запаля и гаснеше......като го смених всичко си дойде на мястото
 


Правилно, и на мен така на дълъг път или при спускане, стрелката едва минаваше синята зона. Смених термостата (12 лева + 30 лева работа, че на моя двигател е по-трудно C16NZ - термостата, гадта е отстрани при ремъка) и оттогава температурата стига до малко над първата бяла черта и там стои. Значи да не се вярва на индикатора - 90 градуса ми е срещу втората бяла чертичка, а термостата отваря малко над първата - това са истинските 90 градуса. При чертичката 90 градуса на таблото ми включва перката, значи там истиската стойност е около 100 градуса.
Отговори

peterl снимка peterl 02 февруари 2007 - 20:12

Цитат

QUOTE(Power_Exhaust @ Feb 1 2007, 11:37 PM)
Нормално какво показва стрелката за температурата на коя чертичка стои при Опел Астра 1.8i



това е доста относително колега, особено ако си сменял датчика!
при мен на 90градуса като е стрелата вече водата започва да завира! и ако не го знае човек и не му включва перката е много лошо, може като нищо да я прегрее!
предполагам че точно така я е прегрял предишния собственик моята!
виж къде ти влючва перката там е някаде към 100 гр и ще се ориентираш
Това май е на всички Вектри проблем. :2angry1:
Отговори

Power_Exhaust снимка Power_Exhaust 02 февруари 2007 - 21:14

Днес с един мултицет измерих температурата на двг. като допрях датчика точно в/у корпуса на термостата и ми отчете 70 градуса а стрелката все така си беше в синия сектор
Отговори

GM™ снимка GM™ 02 февруари 2007 - 21:37

Колеги, в момента на това време, градско е на 90c, лятото ми седи на 95, перката включва на 100 за около 1 мин. и изключва.

Това нормално ли е ? :thu:
Отговори

Gadnyara снимка Gadnyara 02 февруари 2007 - 21:48

GM™, на Feb 2 2007, 09:37 PM, каза:

Колеги, в момента на това време, градско е на 90c, лятото ми седи на 95, перката включва на 100 за около 1 мин. и изключва.

Това нормално ли е ?    :thu:
 

Че ти си супер...това е перфектна работа на охл. система.

Към автора на темата: Доколкото си спомням на аналоговото табло края на синия сектор на t е 70 гр.С, демек си е вярно показанието при теб.
Иначе при читав термостат, 5-7 мин. по моя преценка са нужни да отидеш до ~80градуса на чорбата при 0-5 външна температура. А и хората ти казаха как да видиш термостат - в повечето случаи е той - все пак е консуматив...
Отговори

Power_Exhaust снимка Power_Exhaust 04 февруари 2007 - 19:05

Значе вече 2 пъти я проверявам като я карам до 5-6 мин колата в града почва да ми духа топло парното и след като спра проверявам радиатора и се оказа ,че е абсолютно студен както и двата му входни маркучи ,иначе съм го проверявал при по продължително каране става горещ т.е. значе термостата ми работи ,но датчика все така си стои в синия сектор,мести се стрелката но след като отвори големия кръг стои в най горната част на синия сектор-даже и за малко не е излизала от синия и да влезе в черния сектор.Кажете от какво може да е този проблем от сондата или от контролния уред ?
Може ли някой да ми свърши услуга да ми каже на неговата сонда когато е отворил 2рия кръг какво и е съпротивлението !
Отговори

borro снимка borro 04 февруари 2007 - 19:20

Виж го термостата - нормално е да имаш някакво парно за 5 минути. Не е нормално обаче след още толкова да не си минал синята зона. Причините са или в уреда на таблото, или в термостата (има и други разбира се). Наличие на парно след дълго каране не е определител за изправен термостат. Незнам как е на астрата, но ако можеш прегледай го най-скоро. Най-малкото разхода е друг, парното не е такова каквото трябва да бъде, пък и като знаеш че нещо не е в ред, си е некомфортно (аз така си мисля).
---
Пак ще кажа - едно е показанието на уреда, коренно различно е в разширителния съд.
Отговори

Power_Exhaust снимка Power_Exhaust 04 февруари 2007 - 19:43

borro, на Feb 4 2007, 08:20 PM, каза:

Виж го термостата - нормално е да имаш някакво парно за 5 минути. Не е нормално обаче след още толкова да не си минал синята зона. Причините са или в уреда на таблото, или в термостата (има и други разбира се). Наличие на парно след дълго каране не е определител за изправен термостат. Незнам как е на астрата, но ако можеш прегледай го най-скоро. Най-малкото разхода е друг, парното не е такова каквото трябва да бъде, пък и като знаеш че нещо не е в ред, си е некомфортно (аз така си мисля).
---
Пак ще кажа - едно е показанието на уреда, коренно различно е в разширителния съд.
 



Обясних също ,че термостата все още не беше отворил към радиатора така ,че значе термостата е добре.Ако не беше добре /постоянно отворен/за това време което карах щях да имам по слабо или никакво парно и загрял радиатор ,а сега имах хубаво парно и студен радиатор !
Отговори

Pinto снимка Pinto 05 февруари 2007 - 09:48

пламен, на Feb 2 2007, 03:26 PM, каза:

запалваш колата да работи на място когато стигне средата на синия сектор пипаш радиатора ако е топъл значи варти само големия кръг
 

Проверих както казваш и всичко си е нормално при мен. Въпреки това стрелката рядко отива извън синия сектор. Астра 1.4 С14НЗ. Дали датчика или уреда не са в ред?
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 05 февруари 2007 - 11:16

Pinto, на Feb 5 2007, 10:48 AM, каза:

пламен, на Feb 2 2007, 03:26 PM, каза:

запалваш колата да работи на място когато стигне средата на синия сектор пипаш радиатора ако е топъл значи варти само големия кръг
 

Проверих както казваш и всичко си е нормално при мен. Въпреки това стрелката рядко отива извън синия сектор. Астра 1.4 С14НЗ. Дали датчика или уреда не са в ред?
 


Колега зачисти си датчика и кабелчето които са за показанието на таблото!
Намират се (ако не се лъжа) отгоре на мотора точно зад ангренажния ремък. Датчика е като глава на пирон, а проводника е с кабелна обувка която се нанизва отгоре и там се събира доста мръсотия, не контактуват добре и от там дават грешна информация ама само на таблото иначе колата си работи нормално.

п.с. същия проблем като твоя го имаше една Вектра и се оказа това - дано и при теб да не е нещо по сериозно. УСПЕХ
Отговори

пламен снимка пламен 05 февруари 2007 - 21:33

колега не си ме разбрал правилно може би когато стрелката е в синия сектор а радиатора е топал значи термостата ти е за смяна защото върти големия кръг.Термостата трябва да отваря на 86 или 92 градуса зависимост какъв е.
Отговори

borro снимка borro 06 февруари 2007 - 07:51

Power_Exhaust, на Feb 4 2007, 07:43 PM, каза:

borro, на Feb 4 2007, 08:20 PM, каза:

Виж го термостата - нормално е да имаш някакво парно за 5 минути. Не е нормално обаче след още толкова да не си минал синята зона. Причините са или в уреда на таблото, или в термостата (има и други разбира се). Наличие на парно след дълго каране не е определител за изправен термостат. Незнам как е на астрата, но ако можеш прегледай го най-скоро. Най-малкото разхода е друг, парното не е такова каквото трябва да бъде, пък и като знаеш че нещо не е в ред, си е некомфортно (аз така си мисля).
---
Пак ще кажа - едно е показанието на уреда, коренно различно е в разширителния съд.
 



.....Ако не беше добре /постоянно отворен/за това време което карах щях да имам по слабо или никакво парно и загрял радиатор ,а сега имах хубаво парно и студен радиатор....
 

По мое виждане излиза, че ти е блокирал (постоянно затворен) => е ясно, че ще имаш парно и радиатора ще е студен.
Отговори

Gadnyara снимка Gadnyara 06 февруари 2007 - 13:56

borro, на Feb 6 2007, 07:51 AM, каза:

По мое виждане излиза, че ти е блокирал (постоянно затворен) => е ясно, че ще имаш парно и радиатора ще е студен.
 

......но така ще прегрее мотора, ако е само на "малкия" кръг.....Ако ще блокира е по-вероятно да е отворен...иначе за 1 час градско ще разбере откъде е сипана водата :)

Не забравяте за междинния и доста вероятен случай, когато термостата работи, но:
не затваря напълно или
отваря по-"рано" или
комбинация от двете....
което води до увеличаване на времето за загряване, ако изобщо успее да стигне необходимите градуси. Изобщо ако е на повече от 3-4 години директно го сменяйте. Веднага се усеща разликата, а парното става нечовешко!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg