Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тракане при обороти Вектра Б

didoyordanov снимка didoyordanov 25 август 2014 - 06:50

Здравейте. Вектрата ми е Б 101 к.с. дизел. При запалване има едно тракане като на метал, което се чува някъде от предна лява гума. Когато натисна съединителя и то спира. Явно има нещо за смяна, но майсторите се двоумят. Един вика скоростна кутия друг съединител и т.н. Другото ми питане е: Дали трябва да се сменя веригата на двигателя, и на какъв пробег?
Отговори

rtaa снимка rtaa 25 август 2014 - 07:44

В движение при подаване на газ на скорост или при тръгване на полусъединител има ли някакви вибрации или промяна в тракането?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 25 август 2014 - 09:35

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 13 август 2017 - 23:22
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 25 август 2014 - 11:39

Тракането го има единствено на обороти и най-вече когато е студена. Маслото го смених преди седмица и няма подобрение, или имате в предвид маслото на скоростната кутия.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 25 август 2014 - 20:39

Точно маслото на скоростната кутия има предвид колегата.
Отговори

Гостstsirakov999_* 25 август 2014 - 22:19

Аз имам тракане когато подавам и отпускам педала на газта , става само на скорост и то при ниски обороти/скорости.Когато колата не въри и е на скорост при разклащане напред назад се чува тракащия звук отпред в дясно , някъде към лявото вътрешно каре. Не знам от какво е , ходих по майстори , но управия нямам. Всеки вика овиличавай радиото и газ..Газ но мен ме дразни. Скоростната кутия си е наред.Сменя перфектно , не излиза , нито влиза на скорост без съединител , нямам никакви оплавания само това изтракване.Все едно има някъв луфт.Като подам изтраква като отпусна пак изтраква.При скорости над 40-50 не го прави това. Ако някой е имал същия проблем да каже как се оправя.

ПС: И да попитам ориентировачна цена за закърпване от долу.Дупката е с диаметър някъде 7-10 сантиметра.През тази дупка влиза вода и мокри дунапрена в краката на десния пасажер от пред.Чудех се доста време откъде се мокри и накрая се разбра , че влиза от долу вода и то като се намокри не може да се изсуши доста време , защото яко попива. Колко пари е нормално да дам за закърпване според вас?
Мнението беше редактирано от stsirakov999: 25 август 2014 - 22:21
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 02 септември 2014 - 08:40

Смених маслото на скоростната кутия и майстора каза че видимо няма проблем но тракането продължава. Даже като се заслушах и установих че и при ход на колата го има. Чува се от пред од ляво.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 02 септември 2014 - 19:45

Карай си колата и не се занимавай докато не се счупи нещо.Преди 3 години бях писал в някоя тема за същото тракане и при мен го има на 1-ва скорост и до ден днешен си е така.Ако ти се дават пари това е друга тема, сменяй наред.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg