Опел Клуб България: Opel Astra G 1.8 - Прекъсване на газ - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Opel Astra G 1.8 - Прекъсване на газ

#1 Потребителят не е активен   achkabg123 

• Прясно излюпен...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Opel Astra G Bertone
  • Регистриран: 22.03.2020

Публикувано: 22 март 2020 - 20:12

Здравейте !
Колата е Opel Astra G Bertone 1.8 125 коня с газов инжекцион. Проблема е следния- Паля си на бензин и след като си достигне зададената температура и обръща на газ. И започва някакво тресене на цялото купе, при натискане на газта има някакво замисляне от около 2 секунди и чак тогава реагира, колата по оборотомер държи около 900 оборота и като и подам съвсем леко газ към 1200 оборота, тресенето става зверски (Както и чукането от газовите инжектори). Като е студена и се кара на газ е адски спъната. Като потеглям все едно не съм вкарал 1ва скорост а 3та, цялата кола се лашка и тресе , трябва да тръгвам с доста газ, че да се получи нещо и да не изгасне. Engine чека свети, някой път даже и мига. Разхода градско стана 14/100 и то с нормално каране.. От ауспуха се чува гадно припукване както и миризма на пръдня с извинение... Ходих при газаджии ама покрай случая с закона с талоните и т.н. все нямали време ! Та проблема си е основно на Газ.

#2 Потребителят не е активен   stoyanzs 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:OPEL ASTRA G Z16SE
  • Регистриран: 18.01.2017

Публикувано: 22 март 2020 - 20:47

(Ходих при газаджии ама покрай случая с закона с талоните и т.н. все нямали време ! Та проблема си е основно на Газ. ) И КАКЪВ Е ВЪПРОСА?

Мнението беше редактирано от stoyanzs: 22 март 2020 - 20:55

#3 Потребителят не е активен   achkabg123 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 22 март 2020 - 20:58

От къде точно идва проблема? Газови инжектори, филтри или др. Някой, който е имал подобен проблем, да сподели какво е направил в тази ситуация.

#4 Потребителят не е активен   dusty rain 

• Сам си ремонтира колата...

• Автомобил:Astra H A17DTJ, ех Vectra A 1.8i
  • Регистриран: 16.01.2011

Публикувано: 22 март 2020 - 21:09

Явно мотора се "дави" на газ, дали изпарител или дюзи - не съм експерт по газовите някой по запознат да каже.
Публикувано изображение

#5 Потребителят не е активен   stoyanzs 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 22 март 2020 - 21:23

Ами за газажия си да я закачи на компа.Залагам на рейка. Сам можеш да си смениш филтрите но едва ли е от тях.Настройка на газ как ще я направиш като нямаш програмата пък и дори да я намериш какво ще напишеш

#6 Потребителят не е активен   Нино 

• Прясно излюпен...

• Автомобил:КОРСА c z12xe
  • Регистриран: 17.11.2019

Публикувано: 24 март 2020 - 12:55

На колко км. е газовата рейка.Преди колко км. колата е минала преглед и обслужване на газовия инжекцион.Прочети надписа на газовите инжектори.При тази информация мога да помогна дистанционо чрез форума.

#7 Потребителят не е активен   achkabg123 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 24 март 2020 - 19:20

Днес бях при газаджия и той оправи нещата. Имаше 2 "умрели" газови инжектора. Оправи ги с ремонтен комплект и каза, че щели да изкарат към 10 000км. След това да съм си търсил чисто нова газова рейка.
Не знам на колко км е тази рейка, видях, че пишеше Rail. Сега колата работи доста равномерно и не е толкова мудна при ускорение! Има огромна разлика!
Благодаря на всички за мненията!

#8 Потребителят не е активен   stoyanzs 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 24 март 2020 - 20:24

Този вариант е добър за майстора но не и за теб.Скоро ще се умори и някой друг инжектор и всичкоо се обезмисля.Аз на 50хил.км купувам от приятел бюджетна рейка за 40/50лв сменямм си я сам.Плюс 10лв на газаджия за настройка.Преди години смених 1 инжектор изкара ме 1 ден и от тогава сменям цялата рейка.

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg