Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Стърчащ кабел

Radi снимка Radi 30 октомври 2008 - 23:12

Здравейте колеги.
Днес свалях за ремонт Селектора на скорости и забелязох, че зад акомулатора сърчи кабел с букса. За съжаление не разбрах аз ли съм я разкачил или газаджиите. Колата си работи, но и не съм я карал все още за да разбера какъв проблем ще излезе
Публикувано изображение

1- буксата, която стърчи
2- мястото от където излиза (отдоло)
3- място за акомулатора

Жичката както описах излиза от може би нещо като реле (до колкото виждам е зелено). Жиците са в шлауфка със синя ивица и е някъде около 20-30 см. дълга.

Моля ви, да погледните на вашите Вектри преди фейса, дали имат такова кабелче и къде влиза то?
Отговори

sau-152 снимка sau-152 30 октомври 2008 - 23:21

На мен ми прилича на комуникационната букса на газовия компютър (ако си монтирал газов инжекцион, разбира се).
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 30 октомври 2008 - 23:24

на мен пък ми е таква буксата към еку-то от климатика може да е за какво ли не ! кажи какви цветове кабели са до нея за да те ориентираме :kuku:
Отговори

Radi снимка Radi 31 октомври 2008 - 13:21

 sau-152, на Oct 30 2008, 11:21 PM, каза:

На мен ми прилича на комуникационната букса на газовия компютър (ако си монтирал газов инжекцион, разбира се).


Не би трябвало да е за газовия комп, понеже не е от инсталацията на газовото, а и шлаофката е от оригиналните на колата.

 Коцето-Шумен, на Oct 30 2008, 11:24 PM, каза:

на мен пък ми е таква буксата към еку-то от климатика може да е за какво ли не ! кажи какви цветове кабели са до нея за да те ориентираме :kuku:


Кабелите са кафяв и кафяв със синя нишка.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 01 ноември 2008 - 09:20

здравеите, аз на калибрата я имам същата букса извадена ...
<_<   нямам идея за какво е и не можах да намеря каде  и е др част утре ще се поразровя по щателно.
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 01 ноември 2008 - 09:24
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 01 ноември 2008 - 10:08

 Radi, на Oct 31 2008, 01:21 PM, каза:

Кабелите са кафяв и кафяв със синя нишка.

чек контрол имаш ли ?ако нямаш това е за него ако имаш ...остава мистерия <_<
Мнението беше редактирано от Коцето-Шумен: 01 ноември 2008 - 10:08
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 01 ноември 2008 - 10:12

   а чек контрола какво  представлява? и все пак го имам същият кабел.. ще го снимам но вероятно е за друго нещо.
о това било вектра Б извинявам се за спама... сори
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 01 ноември 2008 - 10:23
Отговори

Radi снимка Radi 01 ноември 2008 - 10:53

 Коцето-Шумен, на Nov 1 2008, 10:08 AM, каза:

чек контрол имаш ли ?ако нямаш това е за него ако имаш ...остава мистерия <_<


Ами ако ми кажеш по какво да разбера дали имам чек контрол...? Предполагам, че май има, защото когато имах проблем с датчика на разпред. вал, на елкон ми казаха, че ми е бил светнал чека.

Преди няколко дена имах проблем с изгасване на колата в неутрално положение на бензин и при самодиагностика ми изледе грешка 1690. От колегите разбрах за тази грешка следното:

1690 Грешката е от прекъсната Контролна Лампа.
Често се случва при двгатели с газови уредби. За да не свети лампата докато е на газ, просто я прекъсват.

Може ли да е поради това кабелче? Свързано ли е с чека?
Отговори

Рошко снимка Рошко 01 ноември 2008 - 11:03

На мен буксата на халогените ми е такава.
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 01 ноември 2008 - 11:20

на тази букса седи дат4ика за външната температура!....който изпраща сигнала сигнала до ТиД-а
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 01 ноември 2008 - 16:21

Сигурен ли си че е за датчика!!! ако е така 3247342 благодарниости колега!!! такмо тарсех каде ми е закачен датчика и се оказа че са го отскубнали! ето значи за това я имам тази букса.
<_< :beer:
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 01 ноември 2008 - 17:23

 Nerven_Hamster, на Nov 1 2008, 04:21 PM, каза:

Сигурен ли си че е за датчика!!! ако е така 3247342 благодарниости колега!!! такмо тарсех каде ми е закачен датчика и се оказа че са го отскубнали! ето значи за това я имам тази букса.
<_< :beer:


сигурен сам 1000% мога да ти покажа и датчика какво представлява тези дни!
Отговори

Radi снимка Radi 02 ноември 2008 - 22:45

 Opel Astra TDLS, на Nov 1 2008, 11:20 AM, каза:

на тази букса седи дат4ика за външната температура!....който изпраща сигнала сигнала до ТиД-а


Колега, тук става май малко разминаване, защото поне за вектрата не е така. Дисплея ми отчита без проблем промяната в температурата. Което ще рече, че буксата е за нещо друго!
Някой голега с вектра ще хвърли ли един поглед зад акомулатора за да разнищим случея?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg