Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

ГАЗ от село

Lord Extra снимка Lord Extra 22 април 2010 - 21:45

Та значи , зареждам в София и разхода ми е 12 - 14 литра за колата от поста градско и около 10 извън градско, зареждам на Дупница и ми дава 8,1 литра на смесено, т.е. в цифри близо 200 км по километраж и по Дж Пи Ес смесено каране с газта от Дупница , дали НЕ НИ "ЦАКАТ" в големите градове с Качеството на газта, Направете си Извода сами.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 22 април 2010 - 21:54

Добре дошъл в БГ реалността, където по-важно е да прееВеш някой, отколкото той да остане доволен от стоката/услугата, която продаваш.

Бензиностанциите и горивата, които ни продават са коментирани до безкрайност във форума.
Аз например след безкрайно обикаляне по ВСИЧКИ вериги газстанции съм стигнал до извода, че що се отнася до Пропан-бутан всичко е на късмет - не можеш на 100% да си сигурен при следващото зареждане дали няма да е кофти газта, дали няма да прекъсва Двигателя и дали няма да ти се вдигне разхода, отново.....
Избирате си места, на които поне Ви лъжат в количеството и това е.

В момента сипвам на ЕКО, защото колата се държи добре, оборотите не играят, харчи нормално, а и ползвам 5ст отсъпка на всеки литър, което автоматично сваля цената и на 92стотинки :newsm05_41:
Отговори

LachoPB снимка LachoPB 22 април 2010 - 22:02

На мен по ми харесва софииската газ пред пловдивската. Сега водя разследване от коя верига бензиностанция в Пловдив ще мина най много километри градско с 15 литра газ. Засега минавам по 180 км от Еко и Лукоил. Остават в Шел и ОМВ да проверя.
Отговори

becinko снимка becinko 22 април 2010 - 22:03

Моят газаджия ми каза,че абсолютно всичката газ идвала от едно място-Лукойл ... освен редките случай ,в който на газ-станциите им изпадала ефтина и осезаемо некачествена газ,което се случвало доста по-рядко вече.И при мен има аномалии в разхода ,но не й в държането на колата !
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 22 април 2010 - 22:08

Почти цялата - на Ромпетрол си идва от Румънеску :newsm05_41:

Иначе си прав - няма как да има особена разлика в качеството на газта, като източника е един и същ. Аз затова по-горе написах своето мнение - намирате си място 'дето лъжат най-малко. Издействате ли си и карта с читава отстъпка - това е вашето място. Поне за мен 5ст отстъпка от цената на газта не е никак малко. Още повече, че ЕКО раздават и карти за 10ст отстъпка извън София....
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 22 април 2010 - 22:10

Случвало ми се е да ми дава 20 извънградско,а обикновенно 7.5-8 Ама така е БГ !!!
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 22 април 2010 - 23:05

Де го тва животно "градско горене"
ВАЖНОТО Е ИЗВЪНГРАДСКОТО,ДРУГОТО Е ВЪЗДУХ.
Отговори

LachoPB снимка LachoPB 23 април 2010 - 21:28

Няма такова животно в София. Тоя месец 3 пъти я засичам по метода "пълно празно" и 3те пъти минавам едни и същи километри. Аз бих казал че е въздух извънградското. Разхода от Шумен до СЗ през ришкия и от СЗ до Пловдив по магистралата е различен. Само веднъж ми се наложи да сипя газ от едно село преди ришкия и освен че беше 10ст. по скъпа, ами и едвам качих байрите.
Отговори

EUROGAS снимка EUROGAS 24 април 2010 - 08:13

Няма как да дойде всичката газ само от Лукойл, благодарение на всички нас каращите на газ, България консумира почти 50-60% повече пропан-бутан от възможностите на Лукойл, затова останалото количество се внася предимно от Гърция и малка част от Румъния, така че при зареждане ви трябва много КЪСМЕТ !
Отговори

GT 51 снимка GT 51 24 април 2010 - 08:39

Минете на бензин и не се занимавайте с глупости :newsm05_41: Колкото сипеш , толкова ще изхарчи :mhihi: :doh: :doh:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 април 2010 - 10:39

Аз от Лукойл съм доволен. Иначе от газта на Шел в София на окръжна болница най съм доволен ! Еко петролеум го слагам на 2ро място.
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 април 2010 - 11:08

Колега Lord Extra,
замислял ли си се, че на различните ГАЗ-станции, има различно налягане на ГАЗ-та???
Ще се опитам да поясня горенаписаното. Сипваш в Сф на бензиноста "ХХХ", там налягането е да речем 7bar, до колкото знам / може и да греша/ и ти сипват да речем 30л. С тях изминаваш определени километри! Стигаш до Дупница където някой е решил да печели повече и е вдигнал налягането на помпата на 10bar...
По този начин той ти сипва повече ГАЗ и като си смятащ разхода излиза, че предишния разход ти е по голям. После карайки и отивайки пак в Сф на ГАЗ-станцията с ниското налягане и смятайки го, се връзва, че "селската" газ е по-арна. Защото пак са ти сипали по-малко ГАЗ...

Горе написаното ми се е случвало многократно на дълъг път. Зареждам на едно място, изминавам 300км и се налага да зареждам пак. Спирам на някоя ГАЗ-станция и зареждам. Там обаче вместо 31л, колкото ми сипват в Сф ми сипват 28л и аз си викам брей паднал ми е разхода, после обаче не мога да изкарам 280км. Всички тея сметки са със средна скорост 140-160 и разход 10...

P.S. С горенаписаното не казвам, че не ни лъжат на ГАЗ/БЕНЗИНОстанциите...
Мнението беше редактирано от Жоро: 24 април 2010 - 11:09
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 24 април 2010 - 13:04

 Жоро, на 24 Apr 2010, 12:08, каза:

Колега Lord Extra,
замислял ли си се, че на различните ГАЗ-станции, има различно налягане на ГАЗ-та???
Ще се опитам да поясня горенаписаното. Сипваш в Сф на бензиноста "ХХХ", там налягането е да речем 7bar, до колкото знам / може и да греша/ и ти сипват да речем 30л. С тях изминаваш определени километри! Стигаш до Дупница където някой е решил да печели повече и е вдигнал налягането на помпата на 10bar...
По този начин той ти сипва повече ГАЗ и като си смятащ разхода излиза, че предишния разход ти е по голям. После карайки и отивайки пак в Сф на ГАЗ-станцията с ниското налягане и смятайки го, се връзва, че "селската" газ е по-арна. Защото пак са ти сипали по-малко ГАЗ...

Горе написаното ми се е случвало многократно на дълъг път. Зареждам на едно място, изминавам 300км и се налага да зареждам пак. Спирам на някоя ГАЗ-станция и зареждам. Там обаче вместо 31л, колкото ми сипват в Сф ми сипват 28л и аз си викам брей паднал ми е разхода, после обаче не мога да изкарам 280км. Всички тея сметки са със средна скорост 140-160 и разход 10...

P.S. С горенаписаното не казвам, че не ни лъжат на ГАЗ/БЕНЗИНОстанциите...

Жоре,тука вече когато си играеме с налягането на колонките вче е друга бира.Тука става дума вече за газова и течна фаза на пропан бутана.При по-ниско налягане се образува така наречената газова фаза,която попринцип колонката би трябвало да я връща от системата в големия резервоар и при зареждането да вдигне налягането и да ти пусне само течна фаза.Обаче когато тази газ си седи по тръбите тя си цъка брояча,той си отчита литрите а дефакто не са минали толкова литри колкото показва на колонката.

Така,че ти може и да не казваш,че ни лъжат по газстанциите но аз съм твърдо убеден в това.


Неможе при различни газ станции да имам различен разход на гориво като разхода се влияе не от трафика толкова много колкото от факта,че съм заредил при газстанция примерно ХХХ а когато заредя на друга станция YYY по същия маршрут и при същия трафик имам разлика в разхода между 1 и 2 литра...

Пробвал съм с месеци на коя газстанция какъв разход дава и как се държи мотора.......за сега съм се застоял повече от 6-7 месеца на една съща колонка с малки изключения разбирасе....и разхода си е 1:1 всеки пък тогато зареждам......Мога да ти кажа кога ще ми свърши газта с точност +- 5 км пробег
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 24 април 2010 - 13:06
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 01 май 2010 - 20:56

 sashonikolov, на 24 Apr 2010, 14:04, каза:

Жоре,тука вече когато си играеме с налягането на колонките вче е друга бира.Тука става дума вече за газова и течна фаза на пропан бутана.При по-ниско налягане се образува така наречената газова фаза,която попринцип колонката би трябвало да я връща от системата в големия резервоар и при зареждането да вдигне налягането и да ти пусне само течна фаза.Обаче когато тази газ си седи по тръбите тя си цъка брояча,той си отчита литрите а дефакто не са минали толкова литри колкото показва на колонката.

Така,че ти може и да не казваш,че ни лъжат по газстанциите но аз съм твърдо убеден в това.


Неможе при различни газ станции да имам различен разход на гориво като разхода се влияе не от трафика толкова много колкото от факта,че съм заредил при газстанция примерно ХХХ а когато заредя на друга станция YYY по същия маршрут и при същия трафик имам разлика в разхода между 1 и 2 литра...

Пробвал съм с месеци на коя газстанция какъв разход дава и как се държи мотора.......за сега съм се застоял повече от 6-7 месеца на една съща колонка с малки изключения разбирасе....и разхода си е 1:1 всеки пък тогато зареждам......Мога да ти кажа кога ще ми свърши газта с точност +- 5 км пробег


========================================================
Хвала за арните думи, брате, аз на колонка повече от 2,5 не съм виждал и съм сигурен че ни слагам и по малко "Въздух" т.е. азот вместо пропан-бутан в съотношение според сезона, а и на петрол да не сипвате ( майната му на закона за конкуренцията, това са факти ), който не му изнася да направи проверка с комисия по газостанциите. М/у другото обичам Природата и затова карам с екологично гориво и съм засадил 150 дървета, А ТИ КОЛКО ДЪРВЕТА ПОСАДИ ???
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 02 май 2010 - 17:18

Бе незнам за налягането в колонките в Дупница какво е, ама и аз съм го установил опитно същото, каквото и колегата по-горе. Когато съм сипвал на ОМВ Дупница, колата ми гори с около 1.5 надолу газ, да не говорим че "вървежа" е съвсем друг - върви повече.Говорил съм с хората, акзват че газта им я карат от Гърция някой път - най-вероятно е от това. Същото е като съм слагал и от ОМВ Благоевград на изхода посока София. Всичко това е сравено с разход, който ми прави колата при зареждане от ОМВ Плевен. За нещастие на колегите от София, там положението е почти същото, каквото и в Плевен, говоря за ОМВ Мусагеница,ОМВ Дървеница и ОМВ Младост. Преди зареждах само на Шел, но разхода ми е завишен с около 2 литра - става дума за Шел Младост и Шел - околовръстно шосе.Пробвал съм и Лукоил неведнъж, както и Еко, но освен че дава по-голям разход, явно е и с по-нисък октан, защото колата се мъчи и в доускорение я няма никаква. Лошото е че думата "бензиностанция" в България е синоним на "измамници" без значение веригата и този факт едва ли скоро ще се промени.
Отговори

zandor снимка zandor 08 май 2010 - 16:37

Налягането няма значение след като вече газта се е втечнила, налягането би имало значение ако вкарваме флуид във газова фаза!!!
На една станция в Сф - доста известна, след много оплаквания от хора и много таксиджии бе извикана метрологията и се оказа че на 20 литра едната колонка сипва 20л и 200гр, а другата колонка 20ли 50гр т.е и двете сипваха малко в повечко - това го казвам все пак за да се знае че това не е масово явление ами по-скоро е рядкост менторенето на колонките!
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 09 май 2010 - 20:38

пОРЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗНАЧИ НА ПАЗАРДЖИК СИПВАМ ЗА16 ЛИТРА И МШИНАТИ 185 КМ  С 4 ЧОВЕКА И 130 СР СКОРОСТ !!!

 zandor, на 08 May 2010, 17:37, каза:

Налягането няма значение след като вече газта се е втечнила, налягането би имало значение ако вкарваме флуид във газова фаза!!! На една станция в Сф - доста известна, след много оплаквания от хора и много таксиджии бе извикана метрологията и се оказа че на 20 литра едната колонка сипва 20л и 200гр, а другата колонка 20ли 50гр т.е и двете сипваха малко в повечко - това го казвам все пак за да се знае че това не е масово явление ами по-скоро е рядкост менторенето на колонките!
АБЕ ПИЧ КАЖИ ДЕКА Е ТАЗШИ БЕНЗИНОСТАНЦИЯ ДА НИ Е СЕКРЕТНО А ??? И АЗ ИСКАМ ТАМ ДА ЗАРЕЖДАМ
Отговори

speedo снимка speedo 09 май 2010 - 22:53

На всякъде лъжат. НА ВСЯКЪДЕ!!! И колега леко с тая средна скорост 130,че още малко ще фръкнеш... :mhihi: :mhihi: Колкото и да не ми се иска да го казвам моята кола върви по-хубаво с газ от Лукойл а не с прехвалената газ на Ром Петрол. Да не говорим,че в ОМВ само кафето е хубаво. Няма да стъпя повече в там освен за кафе.
Като извод:
Варна-Ром Петрол
Плевен-Само и единствено Лукойл
Мнението беше редактирано от speedo: 09 май 2010 - 22:55
Отговори

blagom снимка blagom 10 май 2010 - 09:00

 Lord Extra, на 09 May 2010, 21:38, каза:

пОРЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗНАЧИ НА ПАЗАРДЖИК СИПВАМ ЗА16 ЛИТРА И МШИНАТИ 185 КМ  С 4 ЧОВЕКА И 130 СР СКОРОСТ !!!

ти колко искаш да ти гори тая въшка с тази скорост?? (със служебната въшка 1л. мотор - шевролет спарк - сф - пловдив - сф - с климатик на места - 5л./100км. на газ)
не знам дали по големите вериги ни лъжат. или ако лъжат го правят изключително майсторски. от почти 3г. карам на газ и разхода ми е един и същи всеки път +- 200гр. и знам кога точно ще ми свърши газта всеки път (градско или извънградско). не защитавам никого просто листа и химикалката показват каква е реалността. имам над 180 събрани бележки от бензиностанции (еко, лукоил, петрол). на омв не сипвам, а също така и на шел. много еднакъв ми е разхода, за да лъжат всички по един и същи начин и с едно и също количество.
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 19 май 2010 - 21:05

 blagom, на 10 May 2010, 10:00, каза:

ти колко искаш да ти гори тая въшка с тази скорост?? (със служебната въшка 1л. мотор - шевролет спарк - сф - пловдив - сф - с климатик на места - 5л./100км. на газ)
не знам дали по големите вериги ни лъжат. или ако лъжат го правят изключително майсторски. от почти 3г. карам на газ и разхода ми е един и същи всеки път +- 200гр. и знам кога точно ще ми свърши газта всеки път (градско или извънградско). не защитавам никого просто листа и химикалката показват каква е реалността. имам над 180 събрани бележки от бензиностанции (еко, лукоил, петрол). на омв не сипвам, а също така и на шел. много еднакъв ми е разхода, за да лъжат всички по един и същи начин и с едно и също количество.



-------------------------------------------
сам си отговори, всички ни лъжат !!!, а в по-горния пост, сипват с неколко грама повече, Да Ама Въздух А Не ГАЗ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg