Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Ревизия на инсталация

Кръстев снимка Кръстев 30 май 2018 - 21:25

Здравейте . Понеже напоследък се нагледах на какви ли не отвратителни кабелни плетеници , реших да ударя някоя снимка днес , докато правих една скромна ревизия на моите тоци :)
Плюсовия и минусовия кабел са 35квадрата , обувките им бяха много зле , защото са оригиналните на кабелите още като ги взимах от Германия преди години и няколко пъти съм ги отварял заради прокъсване на кабела .
-Вече са нови
Кабелът от усилвателя към баса беше подменен със 2х6 квадрата (до сега беше 2х4) .
Да вметна че тази дебелина е от усилвателя до говорителя , а не до конекторите на касата , от които в повечето случаи навътре продължават някви келяви жички .
Пусковия кабел е 1,5 или 2 кв , не помня , прекаран през отделно копче с бушон , за да си пускам и спирам баса когато искам. Знам че не е нужно да е такъв , но си беше с комплекта.
Сигналния е с 3 екранировки или нещо такова пише на него.
Не съм ги наредил много в багажника защото ще сменям касата , но общо взето това ми е представата за любителска инсталация . Сега снимките :)

Такова беше състоянието на старите
Публикувано изображение

Отрязах ги , изгорих с запалка лака на самите нишки и сложих новите обувки

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Първо ги кримпнах , след това за всеки случай и с обикновените клещи ги припатках :biggrin:

Нови шлаухи

Публикувано изображение

И придобиха по-приятен вид :)

Публикувано изображение

Кабелите към говорителя бяха със скоро сменени обувки , но тъй като минавам на по-дебел кабел и те - нови
Това бяха старите
Публикувано изображение

Вече изглеждат така

Публикувано изображение

Тъй като не намерих точни обувки , които да влизат в местата на усилвателя отрязах малко в краищата на стандартните. Оцветих минуса с маркер , тъй като нито имаше от желания кабел с цветове , нито цветни обувки

Публикувано изображение


Финален резултат :

Публикувано изображение

Публикувано изображение


За сега това от мен :whistle:
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 30 май 2018 - 22:46

Здравей.
Това кримпване ми прилича на стягане с менгеме.
Бих ти препоръчал запояване + подсилено механично закрепване на проводниците към усилвателя.
Намери начин да закапачиш изводите, или ги оцапай със силикон. Да няма начин да окъсиш нещо с нещо Без да искаш :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg