Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Becker monza проблем

kevin снимка kevin 19 юни 2018 - 15:50

Проблема е че свързан правилно иска всеки път код,когато обърна плюсовете всичко е ок но отива акумулатора.Някакъв съвет.
Отговори

bogege снимка bogege 19 юни 2018 - 19:36

 kevin, на 19 юни 2018 - 15:50, каза:

Проблема е че свързан правилно иска всеки път код,когато обърна плюсовете всичко е ок но отива акумулатора.Някакъв съвет.

На какъв модел кола е поставено това радио?Уточни модела на радиото < BE7***>??? При правилно свързване <според теб> измери какъв ток консумира радиото от постоянния плюс когато е изключено ?
Колко често използваш колата?
Отговори

kevin снимка kevin 19 юни 2018 - 20:48

Колата е астра г,модела е BE2130S1007378 а утре ще замеря.
Отговори

kevin снимка kevin 19 юни 2018 - 20:57

Правилно свързване за мен, е по предписание на производителя на автомобила(както е свързан оригиналния СД),естествено не всички пинове съвпадат,но двата плюса и масата са идентични.
Отговори

bogege снимка bogege 19 юни 2018 - 21:07

 kevin, на 19 юни 2018 - 20:48, каза:

Колата е астра г,модела е BE2130S1007378 а утре ще замеря.

Не отговори на последния въпрос!??
И не замервай!!! Замерването става само с камъни и други подръчни средства!! :biggrin: Измери колко ток дърпа радиото, когато е изключено с мултицет или с DC амперметър или клещи!
Отговори

kevin снимка kevin 19 юни 2018 - 21:16

Добре,но ако е повече милиампера какво правим,касетофона е наистина добър,смерак го сложих и не ми се сменя.
Отговори

bogege снимка bogege 19 юни 2018 - 21:32

 kevin, на 19 юни 2018 - 21:16, каза:

Добре,но ако е повече милиампера какво правим,касетофона е наистина добър,смерак го сложих и не ми се сменя.

Ако е много повече в сервиз за да се устаснови къде е проблема!
Но дай какво си измерил като изчакаш 5-10 минути за да минат преходните процеси и колата остане в покой!
Отговори

calibul снимка calibul 19 юни 2018 - 21:37

И аз да попитам :icon_razz2: ...
1. Тоз кастфон, някога работил ли е, както трябва в таз кола?
2. "Постоянният плюс", който подаваш към устройството, постоянен ли е? Т.е. да не би да прекъсва за кратко, докато примерно въртиш ключа и т.н.
3. Педполагам, че пин 4 ти е въпросния "Постоянен плюс"?

Въпросите са риторични, колкото да те насоча... С една дума: Слагаш мултимер на пин 4, на волтметър (обхват 20V DC)и гледаш в какво положение и каква ситуация там липсват 12V!

Успех!
Отговори

kevin снимка kevin 20 юни 2018 - 08:34

Така бекера си дърпа 130mA,а оригиналния няма никаква консумация, като измерих за сравнение, да не би да е такъв модела, код си иска всеки път но помни радиочестотите.Дали работи правилно,мисля да, но не е от тази кола,защо ми е,ами харман бекер който е ползвал знае за какво качество на звука става на въпрос.
Отговори

bogege снимка bogege 21 юни 2018 - 19:45

Цитат

бекера си дърпа 130mA


Това си е много ток за изключено радио!!!
Разбира се ако мериш правилно на постоянния плюс и радиото е правилно свързано!
Мнението беше редактирано от bogege: 21 юни 2018 - 19:59
Отговори

kevin снимка kevin 22 юни 2018 - 08:47

Имам един електротехникум завършен,интересното е че само от постоянния плюс тръгва без да е включен кабела през контакт,като го свържа сток на буксата, гасне като изкарам ключа, иска код, но помни станциите.Когато му свържа двата плюса всичко е ОК, но ако не сваля панела за три дни и акумулатора е ос.....н.Няма интервенции по касетофона,купих го кодиран, и по номера от англглийски саит ми пратиха код.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg