Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Купувам си астра бертоне , Въпрос

dido0000 снимка dido0000 21 август 2011 - 12:56

гледах едно бертоне 2000г 1.8 125 кс ... стори ми се че като сменям скоростите задържа оборотите малко след като пусна педала на газта ... възможно ли е това и от какво може да го прави .. помогнете ми че мн ми хареса колата искам да ставам редовен в форума ви

като го усетих това , нарочно смених скоростта по бавно ... пуснах газта и натиснах съединителя хубаво ги отделих един от друг ... е пак го усетих но по слабо
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 21 август 2011 - 13:04

Да,така е при двигателя Z18XE и изобщо при повечето нови бензинови двигатели :).
Няма нищо,всичко е наред :))
Отговори

dido0000 снимка dido0000 21 август 2011 - 13:22

абе и аз си помислих дали не са го оставили така нарочно ... ама пък ме дразни и не ми звучи логично и ме дразни ..... а да питам за цени на ролки и ремъци че тряа си дам всички пари за колата и незнам как ще стане с консумативите ... рових из нета ама не видях кой знае какво .. сайтовете на магазините не са актуализирани или няма нищо освен контакти с фирмите
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 21 август 2011 - 13:52

Може да ползваш сервизният калкулатро на този Дилър на Опел
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 21 август 2011 - 14:16

приготви си и кам 500лв за първоначално обслужване
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 21 август 2011 - 14:19

И още 500 за изненади...

По принцип купуваш ли кола,поне към 1000 лева трябва да имаш за регистрация,консумативи и т.н.

Иначе пълното обслужване на тоя двигател е около 500 лева.
Отговори

dido0000 снимка dido0000 23 август 2011 - 19:14

скочих в бертонето ... станах част от форума .. утре влиза за ролки ремъци ... незнам що така ама с кеф ги дадох сичките си пари и сега няма никой ама не ми пука особенно ... сега ... трябва да и се измисли газ ... някой има ли идея ако сложа обикновенна газова с един емулатор и ламда контрол ... няма ли да доиде същата работа като газов инжекцион ... какво мога да и причиня ... или да спестявам за инжекцион ... немога да я реша щото малко съм скъсан сега .. тва е единствената причина да клоня към обикновенното газово
Отговори

koceto81 снимка koceto81 23 август 2011 - 20:41

Събирай пари за ГИ,че ако гръмне обикновенната газова ремонта ще ти седне доста дебело.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 23 август 2011 - 21:07

И аз съм на мнение, че за Екотек мотор най-добре да е инжекцион.
Отговори

dido0000 снимка dido0000 25 август 2011 - 18:55

колко раход ви дава на вас тоя мотор че още не съм влязал в час .... то няма как с първите 50 лв в резервоара да знам .... а да питам и друго .. долу на картера имам един датчик които е откачен .. по принцип буксата е горе до акумулатора ама го няма преходника от буксата до датчика .. или поне мисля че тая букса е за тоя датчик .. тои за какво е за нивото на маслото ??? и евентуално някой да има идея защо е бил махнат ????

а инъче по облужването .. смених трите ролки ремъка водна помпа масло и маслен и въздушен филтър и всичко с труда ми излезе 290лв .. с малко отстъпка че при мои авер
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg