Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

vectra гасне на ниски обороти ?

Гостruski4a_* 20 септември 2011 - 11:07

Предварително се извинявам ако темата не е за тук :( . Днес моята вектра B 1.8 бензин ме остави на пътя. Kакто си карах изведнъж угасна, когато пробвах да я запаля, пали но ако не форсираш автоматично изгасва - не иска да задържи ниските обороти ... вчера смених масло, ремък, ролки и филтри. Днес сложих аларма (но от ефтините които просто се закачат за + и - (съмнявам се да има нещо общо) другото което забелязах е че от 2 - 3 дена като я запаля отива на 1300 оборота и стои така докато не натисна леко педала на газта и така отива на 1500 и после си пада на 900 ... незнам дали е нормално :( някакви идеи ? и през цялата тази процедура ми свети жълтата лампа на таблото
Мнението беше редактирано от ruski4a: 20 септември 2011 - 11:19
Отговори

SilverKaD снимка SilverKaD 20 септември 2011 - 11:56

имал съм същият проблем да споделя, след неправилно зацепен ангренажен ремък ( прехвърлен зъб на разпределителните валове) нещеше да държи ниски обороти като загрее, гасне на празен ход на скорост работи малко тромаво двигателя ако е същият проблема майстора да си провери работата по ролките и ремъка съвет от мен. :col01cop:
Отговори

barezz снимка barezz 20 септември 2011 - 12:46

Ако всичко по ангренажа е зацепено както трябва, на мен ми прилича на зацапано МПХ за да се играе така с оборотите, или на заял отворен ЕГР и от там дърпа въздух. Със сигурност една диагностика ще ти даде отговор защо свети лампата и кое да гледаш.
Мнението беше редактирано от barezz: 20 септември 2011 - 12:47
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 20 септември 2011 - 16:12

Задължително диагностика!!Аз имах твоите симптоми и това е МПХ.Моят го оправих с почистване цялостно ,но си взех нов..мисля че и тук при теб ще е така.Свали МПХ и го почисти със спрeй за карбуратори и го остави да изсъхне.Потърси из форума има доста писано.
Мнението беше редактирано от BatSlav: 20 септември 2011 - 16:30
Отговори

Гостruski4a_* 20 септември 2011 - 17:55

мерси на всички отзовали се ! оставих колата на ремонт още в 12 часа и в момента не е готова остава за утре :( майстора ми каза че на компютъра в BOSH показвало че проблема е в дроселовата клапа. сложили друга дроселова клапа, дошли ниските обороти но изчезнали високите ... :( . Казах му утре да погледне много обстойно стъпковият мотор ... надявам се да е там проблема понеже един съсед имаще изгорял стъпков мотор и му струваше около 60 лв да го оправи.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 20 септември 2011 - 18:34

Погледнете и дебитомера
Отговори

Гостruski4a_* 21 септември 2011 - 20:21

оказа се датчик на разпределителния вал - 56 лв. сега работи без проблем надявам се така да си остане . мерси на всички и бъдете в готовност за следващия проблем ! :)
Отговори

Гостruski4a_* 28 септември 2011 - 15:14

Колеги помагаите !! след като сменихме въпросния датчик нямаше проблем и днес както си карах - абсолютно същото ... само че проблема е че в момента съм в Варна . Колата ме остави на пътя и с 300 зора я докарах пред вкъщи но си нямам и на идея къде има тук свестни сервизи :( моля някой по запознат за помощ къде да я закарам за да има резултат и да не е много скъпо :С :(
Отговори

Гостruski4a_* 29 септември 2011 - 18:07

Колеги никой ли няма да даде мнение :?
Отговори

rockstarr снимка rockstarr 29 септември 2011 - 18:25

Абсолютно повтаряш моя проблем, пич! и аз съм сменил преди седмица датчика на разпред.валове, и след ден - отново същата работа. Сега понеделник ще пробвам да чистя стъпковото моторче, като съм се подготвил психически и за смяната му с ново, ако не стане. ще ти пиша ЛС другата седмица, като мина през процедурата :drinkin2:
Отговори

Гостruski4a_* 30 септември 2011 - 19:52

много се надявам на отговора ти колега, имай предвид обаче че при смяната на моя датчик в бош сервиза ми казаха че са ми почистили стъпковия мотор но незнам колко да им вярвам... но моя съсед има същата вектра и смени стъпковия мотор за 50 - 6о лв (втора ръка естествено) и няма никакав проблем ... лошото е че днес я оставих в един "добър" сервиз но още не са ми се обадили :(
Отговори

rockstarr снимка rockstarr 04 октомври 2011 - 18:27

 ruski4a, на 30 септември 2011 - 19:52, каза:

много се надявам на отговора ти колега, имай предвид обаче че при смяната на моя датчик в бош сервиза ми казаха че са ми почистили стъпковия мотор но незнам колко да им вярвам... но моя съсед има същата вектра и смени стъпковия мотор за 50 - 6о лв (втора ръка естествено) и няма никакав проблем ... лошото е че днес я оставих в един "добър" сервиз но още не са ми се обадили :(


ми взех колата, той сервиза до нас и не съм я карал кой знае колко, за да тествам, само се изрязах из квартала. държи си обороти, аз повече гледам на борд-компа моментния разход - очаквано падна на 0,9 литра на час. по принцип планирах да седя на човека на главата и да го гледам в ръцете, ама не можах да се измъкна от работа. склонен съм да вярвам че е свършил работа, ама докат не я изкарам 100-150км извънградско и после да видя, не вярвам на 100%
Отговори

Гостruski4a_* 05 октомври 2011 - 10:49

тоест след почистването на стъпковия мотор си се оправил така ли да разбирам ? аз отивам след малко да взема моята но до колкото разбрах от майстора ще има неочаквана изненада ... за която най вероятно ще пиша малко по късно днес :D :D (незнам да плача ли да се смея ли вече)
Отговори

siskoopel снимка siskoopel 09 октомври 2011 - 17:45

Колега мисля,че проблема ти е в стъпковия мотор ! Ти спомена,че имаш приятел който също има вектра Б,ако е съштия тип двигател разменете стъпковите си мотори и покарайте малко така! После ще си наясно дали е от стъпковия мотор !
Отговори

drago74 снимка drago74 30 октомври 2011 - 17:33

Извинете ,някои може ли да ме ориентира къде да търся как се подменя датчика на коляновия вал на X20 XEV i има ли някакви особенности.Мерси.
Отговори

petar4oo снимка petar4oo 25 ноември 2013 - 16:52

Здравейте колеги имам и аз едно питане надявам се да можете да ме ориентирате.Преди няколко дни смених ролки и ремъци и днес реших да си сложа добавка за маслото та прибирам се пред нас слагам си добавката изчаках малко и рекох да запаля мотора на Вектричката та да поработи,запалих аз и викам айде да изпуша една цигара паля си цигарата мотора си работи заспа си на 800-900 оборота няма да трепери няма да подскача или да губи мощност и към средата на цигарата значи едно 2мин. както си работи мотора изведнаж светнаха всички лампи (както когато даваш на контакт за да запалиш) и мотора се изгаси сам.. без да затрепери нещо да започне да губи обороти съвсем "нормално" гаснене. Опулих се с цигара в оста и си викам бахх му майката ко стана... завъртях ключа запалих я пак работи си перфектно няма шум няма потрисане или загуба на обороти поработи така известно време минута две рекох леко да я форсирам дадох малко газ и нищо се едно не е гаснала работи перфектно и тъкмо да я изгася и хоп пак същата работа... викам си тука нещо си е**а майката.Запалих я и реших да я поразходя из квартала да вияда в движения дали ще ми изгасне повъртях се малко 3-4км. но нищо колата си върви перфектно няма загуба на обороти няма нищо нито пък да ми придръпва все едно нищо не се е случило прибрах се пред нас паркирах и изчаках 1мин. да поработи пак на празен ход но нищо не се случи... Та въпросът ми е някой има ли си на представа от какво може така да ми е изгаснала тези два пъти или просто нещо инциденто ли и аз незнам какво е накарало мотора да си огасне.Двигателя забравих да спомена е X18XE Vectra B
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg