Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Трудно пали студена.

repoii снимка repoii 29 септември 2011 - 20:50

Здравейте колеги.Преди астрата си палеше от четвърт оборот,от 2 месеца насам при първо палене след 5-6 часов престой или повече,пали но трябват 6-7 оборота на стартера.След като загрее няма никакви проблеми.Направи ми впечатление че ако направи един или два оборота стартера и върна ключа,след това пали от раз.Сменени са палец,свещи,проверен е температурния датчик и е в нормите.Помпата си подкачва,пробвал съм и 3-4 пъти да подкачвам никаква разлика.Дюзата впръсква във вид на мъгла при първо завъртане на стартера.Сменен е бензиновия филтър.Тази вечер вдигнах капака и забелязах че при изфорсиране бобината свети и малка част от кабела който отива в делкото,искра на първи цилиндър между кабела и свеща.Всичко това само при изфорсиране.Проблема е само с паленето,топла пали без проблеми има ряз,няма прекъсвания държи си оборотите.Колата има агу,топла пали супер на газ и си върви перфектно.Студена само на бензин я паля.Давайте идеи че мойте свършиха.
Отговори

repoii снимка repoii 24 октомври 2011 - 16:15

Колеги има малко раздвижване по темата.Ходих при 2-3 майстори общо взето никой нищо не знае.След много опити се установи само че ако се запуши отвора за въздуха около 70%-80% колата пали чакмак,топла и студена не дава да я бутнеш.Нещо става със сместа,може би е някой датчик не знам,давайте акъл.
Отговори

repoii снимка repoii 28 октомври 2011 - 16:35

Продължавам с дерзанията,смених палец,капачка,кабели и свещи с чисто нови.Сега след като е била карана до 8-9 часа при първи оборот припалва и от втория пали.При повече от 10-12 часа пали от 4 до 8 завъртания на стартера че може и повече но рядко.Няма значение каква е температурата навън се едни и същи чалъми прави.Карах я със доста запушен въздохопровод и си пали от четвърт оборот при всички положения.Засега клоня към дюза и температурен датчик.
Отговори

repoii снимка repoii 30 октомври 2011 - 20:05

Днес отново замервах температурен датчик,при 16 градуса ми даде 2850 OM.Вадих и мъркуча на бензина и при всяко подкачване си хвърля бензин.Затапвам пак въздухопровода да влиза малко въздух и проблема изчезва,пали си чакмак.Има ефект като на смукач,но защо се получава така.Ако не се открие проблема ще си направя една клапа във въздухопровода да си ограничавам ръчно въздуха за по лесно палене.Може и да ви звучи смешно но не виждам други начин, аман от майстори,даже не я и поглеждат камо ли да я правят,по добре аз да си реша проблема.
Отговори

Коцето снимка Коцето 30 октомври 2011 - 20:57

Може да смуче въздух от някъде и от там да си обеднява допълнително сместа , може да е скапан клапана за налягане в моноинжекцията което по своему пак води до обедняване .Пробвай да запалиш на газ като е студена да видиш дали ще се държи по същия начин .
Отговори

repoii снимка repoii 30 октомври 2011 - 21:02

На газ не пали студена дори и при топло време.Като загрее няма проблем.Ака смуче въздух не трябва ли да мени обороти.
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 ноември 2011 - 11:09

Ами след като казваш че притваряйки въздуха палиш лесно това говори за бедна смес , сещам се и друго : някой газаджий като слагат газовите увеличават малко предварението на запалването което е нормално а и необходимо , та си мисля да не ти е повече отколкото трябва което пак води до затруднено палене.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 03 ноември 2011 - 13:01

Като запали сега студена (примерно рано сутрин) дига ли си оборотите до 1200-300 и сваля ли ги като позагрее?
Отговори

repoii снимка repoii 04 ноември 2011 - 17:24

Сутрин си вдига оборотите на 1100-1000 и като позагрее си ги смъква на нормалните.За центровката ако не е добре,не би ли трябвало и със запушен въздух да не пали.Днес забелязах че на бензин като натисна спирачката на място вдига или задържа малко оборотите,около 5 секунди и се оправят.Май наистина може да смуче въздух или е нещо друго.
Отговори

repoii снимка repoii 06 ноември 2011 - 18:32

Днес прегледах всички вакуми,клатих кутията на моното отникъде не смуче въздух,няма промяна в оборотите.От всичко май остана дюза макар че на бензин си върви супер.
Отговори

Toto2 снимка Toto2 07 ноември 2011 - 11:25

Колега,не знам доколко ще помогна,но и аз съм забелязал при мен,че когато не карам продължително време на бензин,колата не пали от раз,а иска няколко опита.Понеже аз и сутрин си я паля на газ,при мен интервала е доста голям.Но съм забелязал,че когато дори и с няколко завъртания я запаля на бензин,след няколко секунди я изгася,без да е загряла,разбира се,пак завъртам и пали на четвърт оборот.Аз не мога да го обясня със сигурност защо става така,но имам идея,че при мен се получава така,защото съм прекъснал помпата да не работи,като карам на газ и явно бензина се оттича обратно в резервоара и когато сутрин обърна на бензин и опитам да запаля,пали след няколко завъртания.И има една подробност.Ако вечерта преди да я изгася предварително съм я обърнал на бензин и тогава я стопирам,на сутринта си пали нормално.Та ако твоя проблем има нещо сходно с моя,дано съм ти помогнал.Успех!
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 07 ноември 2011 - 16:12

Колега место да я мъчиш на стартер когато не си карал отдавна на бензин просто дай на контакт, изчакай помпата да подкачи (чува се ззззззз докат работи:-), изключи от контакт,дай пак и изчакай докато спре помпата и тогава дай вече на стартер.
Отговори

repoii снимка repoii 07 ноември 2011 - 18:29

Всеки път чакам помпата да подкачи,докато релето изцъка.Пробал съм от 2 до 5 пъти да подкачвам,едно и също пали.А пък дали съм угасил на газ или бензин също няма разлика.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 07 ноември 2011 - 19:15

Тва беше за колегата Тото2 ама те кво става като реших да спестя цитат.Ти проба ли с друга дюза?
Отговори

repoii снимка repoii 07 ноември 2011 - 20:15

Не съм,но ако намеря за проба ще сложа.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 ноември 2011 - 20:57

А случайно скоро да ти е променян аванса ?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 13 ноември 2011 - 10:08
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 13 ноември 2011 - 09:06

колега, човека е казал 3 поста по-горе че го е пробвал това, при мен също студена на бензин пали малко по-бавно, но винаги си е била така, завърта както казваш ти, 5-6 оборота и пали, аз понеже съм с обикновен ключ свързан от релето на помпата, така ми пуска газ за 3-4 секунди и спира, после като врътна пак пуска и си е като електронен ключ, гася я на газ и ако е изстинала давам контакт да пусне газ и като изключи релето направо щракам ключа на бензин и въртя без да давам пак контакт за да ми подкачва помпата понеже е изключена и тя, но така пали както казваш ти чакмак, в първия момент както казвам аз "взривява" от газта която е влезнала вече в изпарителя и маркучите и след това почва да си работи на бензин... да ти кажа мисля че преди време като бях чистил дюзата на ултразвук беше почнала д пали маалко по-лесно, но сега пак е за чистене, бедна ми е сместа и предърпва на бензин особено като е студена и то главно в ниските обороти... опитай да покараш известно време само на бензин, ако можеш сложи и някоя хубава добавка за почистване и то на малко бензин да е по-силна и предполагам че ще има ефект, ако все още не е задоволителен, сваляй дюзата и я давай на някой да я изчисти на ултразвук и си готов...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 13 ноември 2011 - 09:14
Отговори

repoii снимка repoii 13 ноември 2011 - 11:11

Ще сложа добавка и ще видим ефекта от нея.Засега всичко води към дюза,дано тя да е виновника.Ако има някакво развитие ще пиша.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 13 ноември 2011 - 11:15

Аз не бих те съветвал да слагаш добавка особенно пък в малко бензин за да е "по силна". Ще ти дигне сичките боклуци от резервара и вместо прочистване ще получиш точно обратния ефект.Ултразвука си е опция -и без тва след като караш на газ отвреме на време трябва да го правиш.
Отговори

Blaji снимка Blaji 13 ноември 2011 - 12:00

Аз съм със същите симптоми с интерес ще следя темата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg