Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с борд компютър

Vectra_BB снимка Vectra_BB 09 октомври 2011 - 16:04

Първо Извинете че пиша нова тема,,Проблема е че когато си купих колата(Вектра Б X20XEV) на мулти дисплея пишеше "Program" ,нищо друго.отидох в опел сервиза,за 35лв. го инсталираха и борда взе да работи перфектно,,всичко показваше коректно,,но след 6-7мес. извадих акумолатора,и мултито,взе да дава двойни стойности,всичко по 2. моментен расход на парва 80 на 100 :)...и след още 5-6мес. пак му 4езна програмата, дадох още 35лв. пак го инсталираха,бачка,,и след 7-8мес. пак така "Програм" иска,,Мен и колата повечето дето са идвали по сбирки ме познават,питане ми е,,какво трябва да се сменя, какво представлява борда,,самия дисплей ли е,или дисплаея си е само дисплей, каде да тарся проблема? Някой знае ли,ако купя нов MID, ще се реши ли проблема,,от чужбина съм намерил за около 50-60лв?
Мнението беше редактирано от Vectra_BB: 09 октомври 2011 - 16:04
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 09 октомври 2011 - 16:09

Може би самата платка в дисплея нещо дава фира, не би трябвало след откачане на акумулатора
да губи настройките.
При положение че на всеки 6-7 месеца даваш 35 лева за препрограмиране, по-добре си купи
друг МИД за 50-60 лева, само гледай да е от същия двигател.
Отговори

Vectra_BB снимка Vectra_BB 09 октомври 2011 - 16:16

то тва е ясно че не става все по 35лв.,,питането ми беше самия MID ли предствлява борд компа,или той само взима и показва информацията от друго място?
С две думи да не би,ако купя нов диспей,пак да губи програмата

Забравих да кажа че,дисплея на места губи графите,надписите са прекаснати на места,може би от слънцето
Отговори

radok снимка radok 09 октомври 2011 - 16:36

В дисплея е всичко. Сменяй, щом имаш възможност и всичко ще е ОК! Стига и следващия да е добре де :icon_wink2: .
Отговори

CH_M снимка CH_M 09 октомври 2011 - 20:40

Стария дисплей ако решиш да го продаваш , така както е с "дефектите" - обади се , ще го взема .
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg