Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Z16XER, Z18XER - Екотек с променливо газоразпределение

Kalin_ZmZ снимка Kalin_ZmZ 18 август 2014 - 08:55

 londrev, на 16 август 2014 - 08:11, каза:

Днес като махна и на смукателните ще пиша пак??? Колега можели да обиасниш какво правиш на смукатлните никакав датчик ли е че не разбрах

Има два соленоида , един на вала на изпускателните клапани и един на вала на всмукателните клапани.Махнах Цедките и на двата соленоида , и сега колата е 6 . Още немога да е засека на разход каква е разликата , но на вървене е бая (за човек който си познава колата ).
Отговори

londrev снимка londrev 24 август 2014 - 15:22

 Kalin_ZmZ, на 18 август 2014 - 08:55, каза:

Има два соленоида , един на вала на изпускателните клапани и един на вала на всмукателните клапани.Махнах Цедките и на двата соленоида , и сега колата е 6 . Още немога да е засека на разход каква е разликата , но на вървене е бая (за човек който си познава колата ).

Благодариа много клега ще пробвам и аз
Отговори

necata 83 снимка necata 83 26 август 2014 - 15:48

 londrev, на 24 август 2014 - 15:22, каза:

Благодариа много клега ще пробвам и аз

здравейте колеги, чета за цедките на ел. магнитните вентили и се чудя дали наистина ще има ефект от махането, да не стане някой ефектен обрат. понеже имам опит с двг- та и знам че на по- новите коли (като обсъжданите) не бива да се бара току- така, защото всеки детаил е прецизен и пресметнат
Мнението беше редактирано от necata 83: 26 август 2014 - 15:58
Отговори

Kalin_ZmZ снимка Kalin_ZmZ 26 август 2014 - 16:13

 necata 83, на 26 август 2014 - 15:48, каза:

здравейте колеги, чета за цедките на ел. магнитните вентили и се чудя дали наистина ще има ефект от махането, да не стане някой ефектен обрат. понеже имам опит с двг- та и знам че на по- новите коли (като обсъжданите) не бива да се бара току- така, защото всеки детаил е прецизен и пресметнат

Принципно е така , но си има едни дефекти , които си се знаят още от началото , според мен това може да влезе в класация дефект. аз сега страдам от друг такъв ефект, капе масло от моста на двата вала, ако се зачетеш в интернет по чуждите сайтове , това си стандартен дефект обявен от Опел. Само че при мен сълзи много лего , оправя се с нова гарнитура, и някво уплатнително лепило , но не мисля да го правя, защото сълзи много леко .
Отговори

necata 83 снимка necata 83 26 август 2014 - 16:30

 Kalin_ZmZ, на 26 август 2014 - 16:13, каза:

Принципно е така , но си има едни дефекти , които си се знаят още от началото , според мен това може да влезе в класация дефект. аз сега страдам от друг такъв ефект, капе масло от моста на двата вала, ако се зачетеш в интернет по чуждите сайтове , това си стандартен дефект обявен от Опел. Само че при мен сълзи много лего , оправя се с нова гарнитура, и някво уплатнително лепило , но не мисля да го правя, защото сълзи много леко .

дефекти ама май доста рано си показват рогата, че се съмнявам бая са недосметнати тия нововъведения, аз съм на 165 хил. но още като я взех на 95 хил., вече си тракаше всмукат. зъбно колело. Ама понеже не е чак болка за умиране а и е скъпа част още го търпя. Но сега покрай другите коментари май още повече се разколебавам дали да се набутам или по стара блгарска традиция първо с лошата да ампутирам цедките пък каквото сабя покаже.
Отговори

londrev снимка londrev 27 август 2014 - 13:06

Колеги не се чудете за цетките колко по на време толко по добре. Аз сам ги мхнал и на двата селеноида още на 35к по препорька на един колега от форома DJ SIMO BOY. И досега 72к никакав проблем. Слгаите новиа абдеит на софтуеара колта ства много приатна за каране.Навреме сменивите свештите да нимате проблем бобината.Аз сьм доволен от клата и като рзход добре сравнениа други марки има доста по зле.
Мнението беше редактирано от londrev: 27 август 2014 - 13:13
Отговори

necata 83 снимка necata 83 27 август 2014 - 14:49

 londrev, на 27 август 2014 - 13:06, каза:

Колеги не се чудете за цетките колко по на време толко по добре. Аз сам ги мхнал и на двата селеноида още на 35к по препорька на един колега от форома DJ SIMO BOY. И досега 72к никакав проблем. Слгаите новиа абдеит на софтуеара колта ства много приатна за каране.Навреме сменивите свештите да нимате проблем бобината.Аз сьм доволен от клата и като рзход добре сравнениа други марки има доста по зле.

Приятел ще споделиш ли колко струва ъпдейта и могат ли да го направят във всеки сервиз на опел или само в по- големите?
Отговори

londrev снимка londrev 27 август 2014 - 20:59

 necata 83, на 27 август 2014 - 14:49, каза:

Приятел ще споделиш ли колко струва ъпдейта и могат ли да го направят във всеки сервиз на опел или само в по- големите?

При мен ьбдеита го направих софиаауто струваше 35л преди близо 2 години сега незнам.
Мнението беше редактирано от londrev: 27 август 2014 - 21:00
Отговори

biko снимка biko 13 септември 2014 - 19:53

Колеги правят ли се някакви настройки след махане на цедките? Имам едно почукване което се чува когато си поиска и не съм сигурен дали е от тях или повдигачите. Този ъпдейт специално за z16xer и z18xer ли е. Какви са промените след него?
Отговори

necata 83 снимка necata 83 15 септември 2014 - 22:28

Здравейте, тийнейджъри!
махнах цедките само на вход. вал (за сега) и наистина има промяна, явно цедките "спъват" притока на масло или поне като загрее и се разреди (при мен) потропването се появява/ШЕ/ при работна температура. Направих дисекция на един вариатор и не откривам нищо нередно (стружки или някякви мех. нарушения), но явно е фин механизъм и комбинацията- тънко масло 5_30 и недобро налягане, не може да обере дори и минимални луфтове! Някои май говорят за появя на проблема още в ранно детство?
И аз проявявам интрес за промените след смяната на софтуера и има ли значение коя година е опелото. аз съм 03.2008 год.
Мнението беше редактирано от necata 83: 15 септември 2014 - 22:33
Отговори

biko снимка biko 16 септември 2014 - 10:45

 necata 83, на 15 септември 2014 - 22:28, каза:

Здравейте, тийнейджъри!
махнах цедките само на вход. вал (за сега) и наистина има промяна, явно цедките "спъват" притока на масло или поне като загрее и се разреди (при мен) потропването се появява/ШЕ/ при работна температура. Направих дисекция на един вариатор и не откривам нищо нередно (стружки или някякви мех. нарушения), но явно е фин механизъм и комбинацията- тънко масло 5_30 и недобро налягане, не може да обере дори и минимални луфтове! Някои май говорят за появя на проблема още в ранно детство?
И аз проявявам интрес за промените след смяната на софтуера и има ли значение коя година е опелото. аз съм 03.2008 год.


Аз също ги махнах днес (само оранжевите без черната цедка отпред). Преди да загрее го нямаше почукването, но след това при работна температура пак започна да потропва когато си ще. Имаше отлагания по челните цедки (другите бяха видимо чисти), позачистихме ги... Някой махал ли е и черните цедки или те не трябва да се пипат?
Отговори

spb1 снимка spb1 16 ноември 2014 - 19:03

Добър вечер на всички !
Колата ми е Астра H Z16XER на 100 000 км с АГУ. До момента има перфектно поведение, ноооо /винаги има но /. Сутрин колата си пали нормално на бензин и след няколко минути прехвърля автоматично на газ.Колкото е по-студено толкова е по-продължителна работата на бензин.Обаче, ако потегля преди да е прехвърлила на газ веднага гасне.За да запаля, трябва да изчакам поне минута за да запали.Ако все пак съм настоятелен и потегля, то на първото кръстовище при отпускане педала на газта отново гасне и отново чакам минута две да запали и така на всяко кръстовище докато загрее и влезе вероятно в някакъв режим.След това цял ден пали без проблем и върви нормално.Карах колата на диагностика в сервиз на опел-никакви грешки.Четох тук във форума, четох в руски сайтове, коментирах с инженери по ДВГ. НИЩО от никъде.Ако някой има идея или се е сблъсквал с такъв проблем, моля за помощ.
Мнението беше редактирано от spb1: 16 ноември 2014 - 19:03
Отговори

nikal снимка nikal 08 януари 2015 - 21:48

Здравейте.Имам следният въпрос за двигател Z18XER - след смяна на бензинови дюзи с нови или други такива,трябва ли да се прави обучение или някакви настройки към компютъра,или само сменяваш и палиш? Стават ли дюзи на този мотор и от други по-стари?
Отговори

divia снимка divia 09 януари 2015 - 07:09

 nikal, на 08 януари 2015 - 21:48, каза:

Здравейте.Имам следният въпрос за двигател Z18XER - след смяна на бензинови дюзи с нови или други такива,трябва ли да се прави обучение или някакви настройки към компютъра,или само сменяваш и палиш? Стават ли дюзи на този мотор и от други по-стари?


Почти съм сигурен, че дюзите са само за този мотор и други не стават. Аз сменях на мойта и беше така. А обучение не е необходимо
Отговори

Гостvacko_* 17 март 2015 - 14:11

Здравейте. Карам Opel Zafira Z18XER от 2008 година, чисто нова взета от Булвария. Колата няма никаква динамика на ниски обороти. Също така след 140 км спира да ускорява (губи мощност). Ходих къде ли не по сервизи. Официални на Опел и не официални. Всички казват, че колата си е наред и всичко и е в нормите (според тестерите които използват), и че не била състезателен автомобил. Аз не карам бързо, но понякога се налага да изпревариш някой камион, а като нямаш мощност това си е голяма мъка. Дайте съвет дали има смисъл да се ъпдейтва софтуера, защото като питах по телефона в Булвария от там ми казаха, че това нямало да помогне с вървенето . То аз щях да пробвам със смяната …ама като ми казаха че струва 90 лв…някак си не се връзват нещата, след като няма гаранция. София Ауто ми казаха че трябвало да тестват автомобила....и тогава щели да кажат дали е за смяна. Ходил сам поне на 5 сервиза досега (официални на Булвария и Дженерас) и всички са я тествали  подобрение никакво.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 март 2015 - 18:34

 vacko, на 17 март 2015 - 14:11, каза:

Здравейте. Карам Opel Zafira Z18XER от 2008 година


Смени ли горивен и въздушен филтър? Смени и бензиностанцията ако трябва.
Отговори

Коцето снимка Коцето 17 март 2015 - 18:53

Аз предполагам че сигурно от там е започнал, моето мнение е да се зарежат "оторизираните" сервизи и да се потърси решение при истински майстор Опелджия. Лично, пък и покрай приятели съм се убедил че така наречените оторизирани сервизи или са много зле с познанията или не им се занимава да разнищват засукани "казуси", иначе винаги са готови да ти вземат парите дори и да не са сигурни че ще отстранят проблема. И тук във форума има знаещи колеги със сервизи които със сигурност ще имат по-добри резултати и дори ще са заинтересовани да го погледнат от чисто професионален интерес.
Мнението беше редактирано от Коцето: 17 март 2015 - 18:58
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 18 март 2015 - 08:25

В днешни дни диагностика БЕЗ осцилограф НЕ става това да я боднат на оп-кома без да направят даже поне едно кръгче да се видят живи данни никаква диагностика не е това всичко вече е електроника а където минава напрежение се проверява с осцилограф това не са машини от 70-те!
Отговори

Гостvacko_* 18 март 2015 - 11:05

 Hristo Mutafov, на 18 март 2015 - 08:25, каза:

В днешни дни диагностика БЕЗ осцилограф НЕ става това да я боднат на оп-кома без да направят даже поне едно кръгче да се видят живи данни никаква диагностика не е това всичко вече е електроника а където минава напрежение се проверява с осцилограф това не са машини от 70-те!



Благодаря за препоръките!
Отговори

divia снимка divia 18 март 2015 - 16:06

Първо тия мотори нямат горивен филтър. Второ промяната на софтуера за тия 90 лв е само слагане на по-нова версия. Аз съм сменил софтуера на колата в Стефанов, защото само те в България предлагат чип от EDS motorsport. Цената съответно е 400 лв и разликата в ниските е значителна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg