Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем x16xel

totoNG снимка totoNG 12 юни 2012 - 09:12

Колеги търсих с търсачката и не намерих отговор на моят проблем за това пускам тема.
Ако тук не и е мястото моля да бъда извинен.
Колата е Астра Г двигателя x16xel кара се на газ (газов инжекцион на фобос) и на бензин.
Като запали на бензин работи много неравномерно (все едно губи цилиндри (бубината е сменяна свещите са нови)) при опит за подаване на газ рязко падат оборотите по някога гасне, а когато околната температура е ниска всичко е наред.
Закачих я на диагностика няма никакви грешки.Но когато следя работата на датчиците по време на работа на двигателя забелязвам че аванса е закован на 7 градуса и немърда (предполагам е в авариен режим).
Благодаря много
Мнението беше редактирано от totoNG: 12 юни 2012 - 09:38
Отговори

mengeme13 снимка mengeme13 13 юни 2012 - 23:15

Здравей колега, при студен мотор на бензин ми прави абсолютно същите мизерии като се покара и загрее всичко е ок, грешката която излиза е проблем с инжекторите.Ако я метна веднага на газ всичко е нормално.Дано да е помогнала информацията.
Мнението беше редактирано от mengeme13: 13 юни 2012 - 23:16
Отговори

totoNG снимка totoNG 18 юни 2012 - 07:09

Благодаря за отговора ти колега.
При мен беше съвкупност от проблеми.
Дюзи, бубина.
Но лошото е че бубината неможеш да я хванеш на диагностиката.
Отговори

Insomnia снимка Insomnia 18 юни 2012 - 08:41

Здравей, колега ,
къде я пусна на диагностика колата ?
Отговори

totoNG снимка totoNG 18 юни 2012 - 11:04

Сам я направих.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 18 юни 2012 - 13:42

Това с падането на оборотите при подаване на газ се забелязва и при мен но много рядко и доста леко (малко падат и след това ги качва нормално)
Но е при студен мотор, малко след старт на мотора и още е студен. Това си го имеше от както я взех колата, не прави проблем. Доста време отделих в началото за това и така и не разбрах защо го прави.

По мотора да сменени какви ли не консумативи, дори и бобините (колата я имам от 4 години и ~80 хил км) и си е все същото. Правих и лек основен ремонт миналата година (сегменти, биели и глава, че я прегрях много - беше изтекъл антифриза след една гонка :) ) и преди и след него това си остана.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg