Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с буталата на XE

gsimania снимка gsimania 22 януари 2008 - 11:52

Така,случката е следната.Мотора е C20XE.Купих го от земята,беше свален от кола(все едно,мачка у торба).
Сложих го на колата и проблемите почнаха.
Първо се оказа,че клапана на обратния бензин(регулатора на налягането) е гипс.И целия бензин беше вътре в мотора.Смених го + дебитомер,температурен датчик,свещи,кабели,дюзи.Преди да сменя всичко това мотора пушеше много(сиво) и чукаха,поне по слух повдигачите.Да поясня,колата не е карана на това положение,в предвид гъстотата на маслото.След смяната пушека намаля значително но чукането остана.Наложи се да отворя мотора.Оказа се,че всичките повдигачи са аут.Главата вече е направена>шлайш+нови гумички,водачи,клапани и повдигачи.Мерих блока за износване и е в нормите.Проблем остават буталата.Не толкова износването им в диаметър,а разбитите канали на компресионните сегменти.Отдавам го на наличието на много бензин в маслото :unsure: .Бих искал да споделите и вашите мнения по въпроса.Мотора е още разглобен и се двоумя какви бутала да сложа.Нещо не ми се набиват пари за нови.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 22 януари 2008 - 22:45

Колко ти е луфта между буталото и цилиндъра
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 22 януари 2008 - 22:52

 mitk_, на Jan 22 2008, 08:45 PM, каза:

Колко ти е луфта между буталото и цилиндъра
Не не е от бензина просто явно са адски износени тия бутала махай ги и слагай някви други. Провери за всеки случай в тиса калко е допустимата хлабина.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 22 януари 2008 - 22:59

Не искам да те плаша ама явно на тоя мотор са му сменяли поне два-три пъте сегменти,така ,че направи си сметка на колко километри е!
Проблемът ти може да се реши само и единствено с други бутала!
А и вземи си замери овалността на цилиндрите,защото щом буталата са такива..............!
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 29 януари 2008 - 11:30

 gsimania, на Jan 22 2008, 11:52 AM, каза:

Така,случката е следната.Мотора е C20XE.Купих го от земята,беше свален от кола(все едно,мачка у торба).
Сложих го на колата и проблемите почнаха.
Първо се оказа,че клапана на обратния бензин(регулатора на налягането) е гипс.И целия бензин беше вътре в мотора.Смених го + дебитомер,температурен датчик,свещи,кабели,дюзи.Преди да сменя всичко това мотора пушеше много(сиво) и чукаха,поне по слух повдигачите.Да поясня,колата не е карана на това положение,в предвид гъстотата на маслото.След смяната пушека намаля значително но чукането остана.Наложи се да отворя мотора.Оказа се,че всичките повдигачи са аут.Главата вече е направена>шлайш+нови гумички,водачи,клапани и повдигачи.Мерих блока за износване и е в нормите.Проблем остават буталата.Не толкова износването им в диаметър,а разбитите канали на компресионните сегменти.Отдавам го на наличието на много бензин в маслото :icon_confused: .Бих искал да споделите и вашите мнения по въпроса.Мотора е още разглобен и се двоумя какви бутала да сложа.Нещо не ми се набиват пари за нови.

Колега колко е елипсата на цилиндъра горе в натоварената час и долу в ненатоварената и също така колко е разликата в диаметъра горе и долу на цилиндъра. Буталата замервал ли си ги колко им е диаметъра и какъв е размера на каналите за сегментите (1,5/1,5/3,0 с колко са по-големи)
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 29 януари 2008 - 23:59

аз искам да попитам за повдигачите на моя мотор C20NE тракаха яко и ги смених с нови закупени от магазина на ОПЕЛ колата утихна една седмица сичко беше ок и сега пак започна да трака някои може ли да ми каже какво става?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 30 януари 2008 - 00:29

Хъм,нещо с мазането ще да е,може да не си харесва масалцето!
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 30 януари 2008 - 00:31

 ОМЕГА, на Jan 30 2008, 12:29 AM, каза:

Хъм,нещо с мазането ще да е,може да не си харесва масалцето!

маслото е ТOЙОТА полусинтетиkа 10w40
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 30 януари 2008 - 01:43

Ако моторчето е поизносено може да му е малко редичко!
Кога тракат,когато е студена,топла или постояно?
А поглеждал ли си дали разпределителния вал не е поизносен?
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 31 януари 2008 - 12:32

смяната на сегменти е временна работа,износването на полата на буталото си остава,износването на самия цилиндър също,решението е само едно : шлаиф на блока;нови бутала/за опел стават много добре Кобелшмит,даже на заводските пише GM а от другата страна KS,поне такива бяха на моито астра комби като го отварях/;нови сегменти,тъи тъи сваляш мотовилките сменяш биелните лагери които са около 35-40лв.;и ако направиш и ремонт на главата би трябвало да минеш поне 300 000км след това :dance:
п.п.тъи пише в учебниците за ремонт на ДВГ,
все пак имам висше спец.ДВГ :nau: :icon_confused:
Отговори

gsimania снимка gsimania 01 февруари 2008 - 10:08

Много си прав колега.Въпроса ми беше,защо са разбити каналите на сегментите,от какво?
Отговори

devil_vas снимка devil_vas 02 февруари 2008 - 10:33

 taxiruse, на Jan 31 2008, 12:32 PM, каза:

смяната на сегменти е временна работа,износването на полата на буталото си остава,износването на самия цилиндър също,решението е само едно : шлаиф на блока;нови бутала/


ако ще го правиш като хората, това според мен е решението :kuku:
всичко друго е временен компромис, казвам ти го от личен опит :2angry1: и да не се налага след 2000 км да видиш как пак пуше отзад синьо. и пак следва отваряне на мотора - мъка.
Отговори

gsimania снимка gsimania 02 февруари 2008 - 11:21

Съгласен съм.Ма тая кола не ми е основната.С нея историята е дълга и почва да ми писва от нея.Накрая ще я пусна във форума така с отворен мотор и да заминава.Неам вече нерви :kuku: .Не ми е за парите,аз до тука съм дал хиляди,ма просто изгубих желание да я правя.Не знам,ще го решавам.п.с.скоро може да се появи в раздел/Продава/..............
Отговори

devil_vas снимка devil_vas 02 февруари 2008 - 16:25

малко ще влзеа в оффтопик, но ... разбирам те напълно. същото го приживях и аз. от келешлък и уж за хубаво отворихме двигателя (нищо и нямаше видимо) и оттам като се почнаха едни проблеми, какво ли не се случи, просто каквото се сетиш, това можеше да се случи. а вече бях доста кинта набутал в нея.
накрая стигнах варянт, в който си купих друг двигател. а моя е на части и всеки път се питам, защо по дяволите не я продам и не си купя друга. отговора е един за мен... не искам!!! колкото и да се изнервям, просто не искам.

бтв: на мен ми е единствената кола :fire: :wall: така че има и по зле от таб :kuku:

така че, ако не ти е основна остави е така, да ти мине яда и после малко по малко ще е стегнеш :wall:
Отговори

gsimania снимка gsimania 02 февруари 2008 - 16:38

 devil_vas, на Feb 2 2008, 04:25 PM, каза:

малко ще влзеа в оффтопик, но ... разбирам те напълно. същото го приживях и аз. от келешлък и уж за хубаво отворихме двигателя (нищо и нямаше видимо) и оттам като се почнаха едни проблеми, какво ли не се случи, просто каквото се сетиш, това можеше да се случи. а вече бях доста кинта набутал в нея.
накрая стигнах варянт, в който си купих друг двигател. а моя е на части и всеки път се питам, защо по дяволите не я продам и не си купя друга. отговора е един за мен... не искам!!! колкото и да се изнервям, просто не искам.

бтв: на мен ми е единствената кола :wall: :61: така че има и по зле от таб :kuku:

така че, ако не ти е основна остави е така, да ти мине яда и после малко по малко ще е стегнеш :wall:


Може и да си прав. :fire:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg